Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna

Stronicowanie

 • OSP Kawęczyn dołączy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego

  OSP Kawęczyn dołączy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego

  Na terenie naszej gminy funkcjonuje siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych. Obecnie trzy z nich należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to: OSP KSRG Dobrzejewice, OSP KSRG Osiek nad Wisłą, OSP KSRG Szembekowo. Wkrótce do krajowego systemu ma dołączyć OSP Kawęczyn. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz prezes OSP Kawęczyn Janusz Lewandowski podpisali w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu porozumienie w tej sprawie.

 • Na nowy rok 10 nowych strażaków ochotników 

  Na nowy rok 10 nowych strażaków ochotników 

  Mamy w gminie dziesięcioro nowych strażaków ochotników. To: Janusz Chojnacki, Adrian Muchewicz i Dawid Zakrzewski z OSP Kawęczyn, Eryk Klyszcz, Rafał Knyszyński i Daniel Tarnowski z OSP Dobrzejewice, Agnieszka Narkiewicz i Kamil Konopski z OSP Szembekowo oraz Przemysław Kwintera i Aleksandra Rumińska z OSP Osiek nad Wisłą. Cała dziesiątka właśnie pomyślnie zdała egzamin, do którego przygotowywali się pod czujnym okiem naczelników OSP z terenu naszej gminy. Gratulujemy!

   

 • Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Na sesji w dniu 28 grudnia 2022 roku radni gminy Obrowo jednogłośnie, bez uwag, przyjęli budżet na 2022 rok. Dochody gminy wg dzisiejszych planów wyniosą 90 mln złotych, a wydatki 94 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Na inwestycje zaplanowaliśmy 13 mln złotych. Wśród inwestycji dominują te oświatowe oraz wodno – kanalizacyjne, które są podstawą nowoczesnej gminy. Dziękuję radnym za zgodne przyjęcie budżetu, za wspólną pracę nad nim i rozmowy - mówi wójt.

   

 • Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Pracownicy GOPS, strażacy ochotnicy, młodzież, wójt Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska przez trzy dni rozwozili świąteczne paczki do 80 podopiecznych GOPS. W paczkach są świąteczne potrawy oraz ciepły obiad przygotowany specjalnie na dzień odwiedzin. Pomoc nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów oraz pracy dzieci z gminnych szkół, które przygotowały kartki i ozdoby bożonarodzeniowe.

   

 • Cztery projekty dotyczące Obrowa dofinansowane z powiatu

  Cztery projekty dotyczące Obrowa dofinansowane z powiatu

  Wiemy już, jakie projekty będą realizowane ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Spośród 24 zwycięskich zadań aż cztery dotyczą bezpośrednio naszej gminy. W 2022 roku przy wsparciu powiatu odbędą się: podwórkowe gry chodnikowe w Osieku nad Wisłą, szkolenia z pierwszej pomocy dla strażaków ochotników w Kawęczynie, Dzień dla zdrowia w Obrowie oraz koncert skrzypcowy. Gratulujemy wnioskodawcom świetnych pomysłów!

 • Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Dorodny 8-metrowy świerk z ogrodu sekretarz Mirosławy Kłosińskiej stanął dziś przy urzędzie gminy. Drzewo posadowili strażacy ochotnicy, a przystroiły dzieci ze szkoły w Obrowie z pomocą m. in. wójta gminy Andrzeja Wieczyńskiego. Choinkę zdobi stumetrowy świetlny łańcuch oraz 50 kokard i gwiazd. Drzewko jest widoczne zarówno od strony Alei Lipowej, jak i drogi krajowej nr 10. To z pewnością jedna z najpiękniejszych urzędowych choinek w powiecie.

 • Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Zostały tylko 4 dni: głosujmy na projekty dla Obrowa

  Już tylko do 13 grudnia trwa głosowanie na projekty, które będą realizowane w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Do głosowania zakwalifikowano siedem projektów przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy i dotyczących naszego Obrowa. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie z nich otrzymały fundusze na realizację! Każdy z nas może o tym zdecydować. Jak? Głosując na nie.Głosowanie odbywa się przez internet.

 • Łączymy się w bólu z druhami z Czernikowa

  Łączymy się w bólu z druhami z Czernikowa

  Łączymy się w bólu z druhami z Czernikowa.

  Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dwóch strażaków ochotników z Czernikowa. Zginęli jadąc do pożaru. Wypełniali swoją misję – oferowali pomoc drugiemu człowiekowi.

  Jako strażacy ochotnicy, w imieniu wszystkich strażaków z terenu gminy Obrowo, prosimy Rodziny zmarłych druhów o przyjęcie kondolencji.

  Cześć Ich pamięci!

 • Remiza OSP w Dobrzejewicach będzie jak nowa

  Remiza OSP w Dobrzejewicach będzie jak nowa

  Rozpoczyna się przebudowa i termomodernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach. Wykonawca przejął plac budowy. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m. in. montaż instalacji fotowoltaicznej, roboty ziemne, betonowe, zbrojarskie, murarskie, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, pełną termomodernizację budynku, roboty posadzkowe i wymianę konstrukcji dachu. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

   

   

   

 • Gmina Obrowo ma dwóch reprezentantów w powiatowym zarządzie OSP

  Gmina Obrowo ma dwóch reprezentantów w powiatowym zarządzie OSP

  Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu wybrał nowy zarząd na kolejną 5-letnią kadencję. W jego składzie jest dwóch reprezentantów naszej gminy: wójt Obrowa Andrzej Wieczyński oraz Lech Stanisław Młodziankiewicz z OSP KSRG Szembekowo. W skład Prezydium, po nowych wyborach, wchodzą: Sebastian Bytyń - prezes, Starosta Toruński Marek Olszewski, Wiesław Ziółkowski i Jacek Guranowski - wiceprezesi, Stanisław Kwaśnik - sekretarz oraz Janusz Sadowski - skarbnik.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony