Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna

 • Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  40 strażaków ochotników z terenu naszej gminy OSP chce zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień strażaków. Piętnaścioro z nich zostało już zaszczepionych. – Większość z nas czuje się dobrze. Przez jeden dzień niektórzy z nas odczuwali lekki ból przedramienia i głowy, ale te objawy minęły - mówi Sławomir Lewandowski, strażak ochotnik OSP Kawęczyn, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo.
  #obrowonaszagmina
  #razemdlaobrowa

   

 • Kosz wielkanocny od GOPS i przyjaciół

  Kosz wielkanocny od GOPS i przyjaciół

  Wiele osób włączyło się w wielkanocną pomoc osobom starszym, samotnym i chorym z naszej gminy. Kosze ze słodyczami, pięknymi kartkami świątecznymi i życzeniami trafiły do najbardziej potrzebujących. Były łzy, wzruszenie, zaproszenia na spotkania w bardziej sprzyjającym czasie. Nie udałoby się sprawić radości bez pomocy dzieci i nauczycieli szkół i przedszkoli, strażaków ochotników, uczestników projektu LOWE w Obrowie, pracowników GOPS i ich dzieci oraz wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

   

 • OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  Fundatorami są mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy Obrowo oraz kilka osób z Torunia. - Sztandar jest dla nas doniosłym symbolem. Używamy go w ważnych chwilach dla naszej jednostki i lokalnej społeczności, a także podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę na zakup sztandaru – mówi Janusz Lewandowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

 • Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Pompa pływająca, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, cztery hełmy strażackie z latarkami, pompa elektryczna zanurzeniowa, wytwornica piany, detektor wielogazowy oraz koce gaśnicze – wszystko to warte 20 000 złotych – pozyskali strażacy ochotnicy z Szembekowa ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Zakup współfinansowała gmina Obrowo. Do pozyskania dotacji przyczynił się poseł Mariusz Kałużny.

   

 • Zaginiony mężczyzna z Zębowa jest już w domu

  Zaginiony mężczyzna z Zębowa jest już w domu

  Cały i zdrowy. Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy Obrowo odnaleźli zaginionego Arkadiusza Derkowskiego z Zębowa. Sześćdziesięciolatek wyszedł wczoraj ok. godz. 17 z domu i nie wrócił do niego w ciągu doby. Dziś po południu rozpoczęły się poszukiwania, w które – na prośbę policji – włączyli się druhowie z terenu naszej gminy. W akcji udział wzięło 7 zastępów straży – 30 osób. Działaniami kierowała policja z Dobrzejewic.

   

 • Nasi strażacy ochotnicy przekazują wóz z Zawał strażakom z Fordonu w Bydgoszczy

  Nasi strażacy ochotnicy przekazują wóz z Zawał strażakom z Fordonu w Bydgoszczy

  W tym roku do naszej gminy Obrowo dotarły 2 nowe pojazdy ratowniczo – gaśnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zakup jednego otrzymaliśmy dotację w wysokości 560 000 zł, a drugi mamy dzięki wysokiej frekwencji naszych mieszkańców w wyborach prezydenckich. Wyposażenie OSP z terenu naszej gminy jest na tak dobrym poziomie, że możemy przekazać 1 wóz z posiadanych 12 potrzebującym jednostkom OSP.

   

Przejdź do początku strony