Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna

 • OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  Fundatorami są mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy Obrowo oraz kilka osób z Torunia. - Sztandar jest dla nas doniosłym symbolem. Używamy go w ważnych chwilach dla naszej jednostki i lokalnej społeczności, a także podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę na zakup sztandaru – mówi Janusz Lewandowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

 • Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Pompa pływająca, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, cztery hełmy strażackie z latarkami, pompa elektryczna zanurzeniowa, wytwornica piany, detektor wielogazowy oraz koce gaśnicze – wszystko to warte 20 000 złotych – pozyskali strażacy ochotnicy z Szembekowa ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Zakup współfinansowała gmina Obrowo. Do pozyskania dotacji przyczynił się poseł Mariusz Kałużny.

   

 • Zaginiony mężczyzna z Zębowa jest już w domu

  Zaginiony mężczyzna z Zębowa jest już w domu

  Cały i zdrowy. Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy Obrowo odnaleźli zaginionego Arkadiusza Derkowskiego z Zębowa. Sześćdziesięciolatek wyszedł wczoraj ok. godz. 17 z domu i nie wrócił do niego w ciągu doby. Dziś po południu rozpoczęły się poszukiwania, w które – na prośbę policji – włączyli się druhowie z terenu naszej gminy. W akcji udział wzięło 7 zastępów straży – 30 osób. Działaniami kierowała policja z Dobrzejewic.

   

 • Nasi strażacy ochotnicy przekazują wóz z Zawał strażakom z Fordonu w Bydgoszczy

  Nasi strażacy ochotnicy przekazują wóz z Zawał strażakom z Fordonu w Bydgoszczy

  W tym roku do naszej gminy Obrowo dotarły 2 nowe pojazdy ratowniczo – gaśnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zakup jednego otrzymaliśmy dotację w wysokości 560 000 zł, a drugi mamy dzięki wysokiej frekwencji naszych mieszkańców w wyborach prezydenckich. Wyposażenie OSP z terenu naszej gminy jest na tak dobrym poziomie, że możemy przekazać 1 wóz z posiadanych 12 potrzebującym jednostkom OSP.

   

Przejdź do początku strony