Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna

Stronicowanie

 • Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Rozpoczęło się głosowanie na projekty, które będą realizowane w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Do głosowania zakwalifikowano siedem projektów przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy i dotyczących naszego Obrowa. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie z nich otrzymały fundusze na realizację! Każdy z nas może o tym zdecydować. Jak? Głosując na nie.Głosowanie odbywa się przez internet i trwa od 19 listopada do 13 grudnia 2021 roku.

 • Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Od pewnego czasu przygotowujemy zapowiedzi wydarzeń, które odbywają się w weekend w naszej gminie. Piszemy o tym, dokąd pójść, co zobaczyć, gdzie spędzić czas. Dlatego jeśli chcą Państwo, abyśmy ujęli w zapowiedzi weekendowych imprez i tę, którą Państwo organizują, prosimy o informację. Można do nas pisać: rzecznik@obrowo.pl lub dzwonić: 605 609 168. Z przyjemnością powiadomimy mieszkańców o czekających ich w weekend atrakcjach.

   

   

 • Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  W piątek 15 października od godz. 16.00 przy szkole w Obrowie (ul. Szkolna 4) będzie można bez skierowania zaszczepić się przeciwko covid-19. Do wyboru są dwie szczepionki: jednodawkowa Johnson&Johnson i dwudawkowa Pfizer. Osobom mającym trudności z dotarciem na szczepienie strażacy proponują transport. W tymczasowym punkcie szczepień będzie możliwość zaszczepienia dzieci i dorosłych pierwszą, drugą jak i trzecią dawką. 

   

 • Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Opublikowaliśmy elektroniczną wersję jesiennego Kuriera Obrowa. Tradycyjna, papierowa forma czasopisma wkrótce trafi do Państwa domów. W jesiennym numerze mamy dla Państwa stałe działy oraz kilka nowych tematów. O czym piszemy? Podsumowujemy wakacyjne wyjazdy i zajęcia dla naszych dzieci, opowiadamy o zakupach dla szkół i projektach realizowanych w szkołach dla mieszkańców, pokazujemy, jakie ulice zyskały asfalt w ostatnim czasie oraz m. in. podsumowujemy sportowe pół roku naszych zawodników.

   

 • Strażacy OSP z terenu gminy wybrali nowy zarząd 

  Strażacy OSP z terenu gminy wybrali nowy zarząd 

  1629 wyjazdów w ciągu pięciu lat - tyle mówią statystki o działaniach naszych OSP. W praktyce oznacza to 27 interwencji w miesiąc, czyli niemalże jedną dziennie! Strażacy ochotnicy z terenu gminy wybrali nowe władze na kolejną, pięcioletnią kadencję. Gminny Zarząd liczy czternaście osób, a ścisłe prezydium osiem. Na prezesa wybrano wójta Andrzeja Wieczyńskiego, a na wiceprezesów Janusza Lewandowskiego i Wiesława Rygielskiego. Sekretarzem została Alicja Tarkowska, a skarbnikiem Przemysław Lewandowski.

   

 • Szczepimy się w Obrowie i pomagamy strażakom!

  Szczepimy się w Obrowie i pomagamy strażakom!

  Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #szczepimysiezosp Akcja premiuje jednostki OSP, które wykonają największą liczbę szczepień. Gdy OSP zaszczepi 50 osób, otrzyma na start 3 000 zł. Za każdą kolejną zaszczepioną osobę są dodatkowe premie finansowe, wynoszące od 5 tysięcy aż do 1 mln złotych. Aby wspomóc OSP Kawęczyn w zdobyciu funduszy na wyposażenie jednostki, podczas szczepienia należy podać kod 0201078.

 • Dwóch strażaków przy wozie strażackim

  Nowy wóz strażacki w naszej gminie

  Do naszej gminy – do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach dotarł nowy wóz strażacki. To podnośnik z drabiną o długości 21 metrów na podwoziu Volvo. Pojazd wart ponad 250 000 złotych druhowie z Dobrzejewic pozyskali przy pomocy i zaangażowaniu wójta Andrzeja Wieczyńskiego z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Obecnie posiadamy 11 sprawnych, w pełni wyposażonych, nowoczesnych wozów strażackich.

   

 • Nawałnica w Gminie Obrowo

  Nawałnica w Gminie Obrowo

  W nocy z 14 na 15 lipca przez miejscowości w Gminie Obrowo przeszła nawałnica. Na szczęście nie ma ofiar. Najbardziej poszkodowane zostały miejscowości Skrzypkowo i Zębowo. Zniszczeniu uległy budynki i linie energetyczne, zostało powalonych wiele drzew.
  Pracownicy urzędu wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim, strażacy OSP oraz służby od wczesnych godzin nocnych zapewniają pomoc poszkodowanym oraz pracują nad usuwaniem skutków burzy. Aktualnie zbieramy szczegółowe informacje o powstałych szkodach.

   

 • wóz strażacki

  Nowe zarządy w ochotniczych strażach pożarnych

  Trwają zebrania sprawozdawczo - wyborcze w OSP z terenu naszej gminy. Nowe władze wybierane są co pięć lat. Spotkania odbyły się już w OSP Łążynek, Kawęczyn, Dobrzejewice i Zawały. Przed nami zebrania w OSP w Osieku nad Wisłą, w Szembekowie i w OSP Nadleśnictwa Dobrzejewice. - Druhowie, gratuluję wyboru na stanowiska. Dziękuję, że zgodziliście się pełnić funkcję członków zarządu. To godne podkreślenia tym bardziej, że te odpowiedzialne zadania pełnicie nieodpłatnie - mówił wójt Andrzej Wieczyński.

 • #ObrowochallengedlaLenki

  #ObrowochallengedlaLenki

  Potrzeba jeszcze 750 tys. zł aby uratować życie dziewczynki. Ruszamy! Strażacy z ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej gminy jako pierwsi włączyli się w #ObrowochallengedlaLenki Na czym polega akcja? Robimy 15 przysiadów, nagrywamy z tego film, wrzucamy go do sieci i wpłacamy 100 zł na konto Lenki Borkowskiej z Obrowa. Do wyzwania nominujemy kolejne grupy. Ratujemy życie dziecka, Lenka ma nowotwór nerwu wzorkowego – nie wolno przerwać wyzwania!
  #obrowonaszagmina

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony