Przejście do sekcji:

Treść strony - Koronawirus

Koronawirus

Stronicowanie

 • Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów 80+ i 70+, którzy zarejestrowali się na szczepienie i dla których starczyło szczepionek. Rząd informuje, że szczepionek brakuje obecnie w całej w Polsce i apeluje o rezygnację w wizyt w przychodniach w celu rezerwacji terminu na szczepienie.  Wprowadzono nowe narzędzia, które poinformują seniorów o możliwości szczepień. Jakie?

   

   

   

 • Zbyt mała ilość szczepionek przyznanych punktom szczepień w naszej gminie

  Zbyt mała ilość szczepionek przyznanych punktom szczepień w naszej gminie

  W naszej gminie, tak jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, brakuje już wolnych terminów na szczepienia przeciwko COVID-19. Rząd tłumaczy, że producent szczepionki zmienił harmonogram dostaw. To spowodowało, że ilość szczepionek jest niewystarczająca dla wszystkich seniorów w wieku 70+, którzy chcieliby się zaszczepić. 

   

 • Bus czeka na pasażerów

  Gmina pomoże dotrzeć na szczepienie przeciw COVID-19

  Gmina Obrowo zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko koronawirusowi osobom do tego uprawnionym. Są to osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy 70+ w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, a także osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie.

 • Budynek przychodni

  Rejestracja na szczepienia osób w wieku 80+ przebiega bez komplikacji

  Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 osób powyżej 80. roku życia przebiega w naszej gminie bez komplikacji. W obu przychodniach, które zgłosiły gotowość do szczepień: w Dobrzejewicach oraz w Obrowie układane są harmonogramy szczepień na najbliższy tydzień. Łącznie w obu przychodniach na szczepienia zarejestrowały się już 143 osoby w wieku 80+ spośród 200 pacjentów tej grupy wiekowej.

   

 • Przychodnia Nasz Family Med w Obrowie obejmie szczepieniami swoich pacjentów

  Przychodnia Nasz Family Med w Obrowie zaszczepi swoich pacjentów

  Przychodnia Nasz Family Med w Obrowie, mieszcząca się przy Alei Lipowej 7, również będzie szczepić przeciwko COVID-19. Szczepienia grupy pacjentów urodzonych w roku 1941 i starszych  rozpoczną się po 25 stycznia 2021 roku. Przychodnia nie planuje przyjmowania zgłoszeń od pacjentów niezadeklarowanych do swojej placówki. Pacjenci placówki z grupy wiekowej 80+ zostaną osobiście poinformowani o możliwości skorzystania ze szczepień i otrzymają na nie zaproszenia zgodnie z harmonogramem.

   

   

 • Od dziś (15.01) wszyscy możemy zgłasza się na szczepienia

  Od dziś (15.01) wszyscy możemy zgłaszać się na szczepienia

  Od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila. Uwaga! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie. Od 15 stycznia rejestrują się osoby w wieku 80+, od 22 stycznia osoby w wieku 70+.

   

 • Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób 80+

  Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób 80+

  15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. W naszej gminie szczepienia będą realizowane przez przychodnię w Dobrzejewicach oraz w Obrowie.

   

 • 18 stycznia dzieci klas I - III wracają do szkół

  18 stycznia dzieci klas I - III wracają do szkół

  W poniedziałek 18 stycznia do szkół wracają dzieci klas I – III szkół podstawowych. Nauczyciele z naszej gminy zgłosili się na oferowane przez rząd testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2. Mają się one zacząć jeszcze w tym tygodniu. Pozostałe obostrzenia obowiązują do 31 stycznia. Ograniczona jest działalność galerii handlowych, obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji, zawieszona jest działalność placówek kultury oraz basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

   

 • Jego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi

  Jego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi

  Bramę otwierano zawsze wczesnym rankiem, gdy mieszkańcy pobliskiego Osieka jeszcze spali. Wychodził z niej młodzieniec, którego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi. Był to Kovid, potomek rodu przybyłego wiosną z dalekich Chin. Był on jednym z 19 braci, którzy wyjechali ze swej ojczyzny, by szukać swojego miejsca na Ziemi. To fragment Legendy o szpetnym Kowidzie, jednego z tekstów nadesłanych na gminny konkurs literacki O koronawirusie na poważnie i na wesoło. Dziś wręczano nagrody w konkursie.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony