Przejście do sekcji:

Treść strony - Maj

Kwietniowe osiągnięcia wychowanków UKS Kometa Obrowo

Jak relacjonuje Andrzej Kiejnowski, prezes UKS Kometa Obrowo, kwiecień był znakomitym sportowo miesiącem dla wychowanków klubu. Zuzanna Charyga, Oliwia Gerc, Tomasz Błażejewski i Szymon Wiśniewski świetnie zaprezentowali się na torze kolarskim w Kaliszu podczas pierwszego Pucharu Polski juniorów młodszych. Zawody te jednocześnie były pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W dniach 23-25 kwietnia na torze kolarskim w Kaliszu rozegrany został pierwszy Puchar Polski juniorów młodszych. Zawody te jednocześnie były pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na starcie kaliskiego obiektu stanęło ponad 100 zawodników i blisko 70 zawodniczek. Wśród startujących znaleźli się wychowankowie UKS Kometa Obrowo Zuzanna Charyga, Oliwia Gerc, Tomasz Błażejewski, Szymon Wiśniewski. Obecnie wszyscy zawodnicy reprezentują barwy UKS Copernicus Toruń Akademię Michała Kwiatkowskiego, z którą nasz gminny Klub blisko współpracuje.

Zarówno młodzież z naszej Gminy jak i trenerzy prowadzący mogą być zadowolenia z pierwszego startu w sezonie. Zuzia zajęła 2. miejsce w sprincie klasycznym ustępując tylko zeszłorocznej Mistrzyni Polski Natalii Głowackiej. Bardzo dobrze w tej konkurencji zaprezentowała się Oliwia zajmując 6. miejsce. Tomek Błażejewski pokonał ponad 80 rywali z wyścigu indywidualnym na 2 km zajmując 3. miejsce. W tej samej konkurencji 7. miejsce zajął Szymon Wiśniewski zostawiając za plecami ponad siedemdziesięciu rywali z całej Polski. Tomek i Zuzia stanęli także na podium w sprincie drużynowym zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.