Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina Obrowo dla Ukrainy

Otworzyliśmy konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pomocy Ukrainie. Z licznych informacji od Państwa wiemy, że wiele osób chciałoby w ten sposób wesprzeć Ukrainę. Podajemy dane.
Nazwa i adres posiadacza rachunku: OBROWSKIE STOWARZYSZENIE "NASZA SZKOŁA"
Numer rachunku: 30 9491 0003 0020 0007 9240 0007
Tytuł przelewu: POMOC DLA UKRAINY

Udostępniamy też numer telefonu: 720 828 673 oraz adres e-mail: dlaukrainy@obrowo.pl dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszej gminie oraz dla tych, którzy goszczą u siebie uchodźców.

Stronicowanie

 • Samorządowcy z Ukrainy z wizytą w gminie Obrowo

  Samorządowcy z Ukrainy z wizytą w gminie Obrowo

  W przeddzień rocznicy napaści Rosji na Ukrainę w gminie Obrowo przebywali ukraińscy samorządowcy z zaprzyjaźnionego z nami powiatu Kamieniec Podolski. Ukraińcy byli wyraźnie wzruszeni serdecznym przyjęciem. Mówili, jak bardzo chcą się kiedyś odwdzięczyć takim samym spotkaniem w wolnej Ukrainie. Wójt Andrzej Wieczyński i uczestniczący w wizycie Przewodniczący Rady Gminy Obrowo Roman Skórski zapewniali, że nie wątpią, iż ono wkrótce nastąpi.

 • Zbieramy dary dla Ukrainy 

  Zbieramy dary dla Ukrainy 

  Podarujmy Ukrainie namiastkę Świąt Bożego Narodzenia. W Ukrainie od blisko 300 dni trwa wojna, a przyszła zima i mróz. Sytuacja ludności jest tragiczna, więc chcemy pomóc Ukraińcom. W dniach 14 - 16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Obrowie, ul. Aleja Lipowa 29, będziemy zbierać następujące rzeczy: latarki (najlepiej z zapasowymi bateriami), powerbanki, środki higieniczne, wodę, konserwy, nowe obuwie zimowe, nowe ciepłe skarpety, czapki, szale, rękawiczki, nowe koce. Transport do Ukrainy wyruszy z urzędu jeszcze przed świętami.

   

   

 • Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Konsula Honorowego Ukrainy

  Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Konsula Honorowego Ukrainy

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Konsula Honorowego Ukrainy, które odbędzie się jutro, tj.w środę 29 czerwca 2022 roku, w świetlicy wiejskiej w Obrowie, o godz. 17.00. Zapraszamy przede wszystkim przebywających na naszym terenie obywateli Ukrainy. Щиро запрошуємо вас на зустріч з представниками Почесного консула України, яка відбудеться завтра, 29 червня 2022 року, в центрі села в Оброві (у будівлі поряд з Гмною) о 17.00. Перш за все, ми запрошуємо громадян України, які перебувають на нашій території.

 • Zapraszamy ukraińskie dzieci na Lato w teatrze do Osieka nad Wisłą

  Zapraszamy ukraińskie dzieci na Lato w teatrze do Osieka nad Wisłą

  Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc dla ukraińskich dzieci na półkolonie Lato w teatrze. Zapraszamy na nie również dzieci z Ukrainy mieszkające poza naszą gminą. Prosimy osoby goszczące Ukraińców o przekazanie im tej informacji. Zajęcia odbywać się będą w remizie OSP w Osieku nad Wisłą w dniach 4 – 16 lipca. Wszystkie miejsca dla polskich dzieci są już zajęte. Dwujęzyczny opis projektu i półkolonii znajduje się na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu (kliknij)

   

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony