Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina Obrowo dla Ukrainy

Otworzyliśmy konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pomocy Ukrainie. Z licznych informacji od Państwa wiemy, że wiele osób chciałoby w ten sposób wesprzeć Ukrainę. Podajemy dane.
Nazwa i adres posiadacza rachunku: OBROWSKIE STOWARZYSZENIE "NASZA SZKOŁA"
Numer rachunku: 30 9491 0003 0020 0007 9240 0007
Tytuł przelewu: POMOC DLA UKRAINY

Udostępniamy też numer telefonu: 720 828 673 oraz adres e-mail: dlaukrainy@obrowo.pl dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszej gminie oraz dla tych, którzy goszczą u siebie uchodźców.

Stronicowanie

 • Grupa Ukrainek z dziećmi opuszcza Obrowo. Dziękują mieszkańcom Obrowa za dobre serca

  Grupa Ukrainek z dziećmi opuszcza Obrowo. Dziękują mieszkańcom gminy za dobre serca

  Kończy się pewien rozdział w historii naszej gminy. Goście z Ukrainy, których przywieźliśmy do Rytkówki w Obrowie 28 lutego, zdecydowali się na powrót do swojego kraju. Obrowo opuści 14 osób: mamy z dziećmi. Dziś nasi przyjaciele przyszli pożegnać się z wójtem Andrzejem Wieczyńskim. Panie dziękowały za opiekę, za okazywaną przez mieszkańców gminy Obrowo pomoc i dobre serce. Były wyraźnie wzruszone.

   

 • Nasi artyści zagrali dla Ukrainy

  Nasi artyści zagrali dla Ukrainy

  Zarówno ci, którzy kochają muzykę klasyczną oraz ci, którzy wolą lżejszą rozrywkę, znaleźli u nas w piątkowy wieczór coś dla siebie. Jednocześnie, mogli wspomóc Ukrainę. W piątek 22 kwietnia odbyły się bowiem w naszej gminie dwa wyjątkowe wydarzenia. Nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą zagrali koncert muzyki klasycznej, a aktorzy z Osieckiej Grupy Teatralno – Wokalnej wystąpili w szkole w Obrowie ze kabaretem „Różne oblicza kobiety”.

   

 • Finansowa pomoc dla uchodźców z polskiego oddziału UNHCR

  Finansowa pomoc dla uchodźców z polskiego oddziału UNHCR

  Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych – Przedstawicielstwo w Polsce (UNHCR Polska)  oferuje pomoc finansową uchodźcom, którzy opuścili Ukrainę po 24 lutego 2022 roku. Miesięcznie kwalifikujące się osoby otrzymają 700 zł za 1 osobę + 600 zł za każdego kolejnego członka rodziny (przy limicie 4). Pomoc gotówkowa udzielana jest raz w miesiącu przez minimum 3 miesiące.
  Terminy zapisów na pomoc gotówkową umawiane są z wyprzedzeniem przez SMS.

 • Świadczenie 300+ dla uchodźców GOPS wypłaca po otrzymaniu pieniędzy z budżetu państwa

  Świadczenie 300+ dla uchodźców GOPS wypłaca po otrzymaniu pieniędzy z budżetu państwa

  Zgodnie ze specjalną ustawą dot. pomocy obywatelom Ukrainy, uchodźcom przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie wypłaca te środki niezwłocznie po otrzymaniu ich z budżetu państwa. Dotychczas GOPS otrzymał na ten cel 12 000 złotych i już przelał je konta tych osób, które jako pierwsze złożyły wnioski o świadczenie. 

 • W maju ruszą pierwsze wypłaty 500 plus dla uchodźców z Ukrainy

  W maju ruszą pierwsze wypłaty 500 plus dla uchodźców z Ukrainy

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zajmuje się wypłatą świadczeń 500+ informuje, że pierwsze wypłaty środków ruszą w maju. Aktualnie obywatele Ukrainy mogą składać wnioski o 500 plus na dzieci do 18 roku życia na dwa okresy świadczeniowe: bieżący- trwający do końca maja oraz na nowy, który rozpocznie się 1 czerwca i będzie obowiązywał do końca maja 2023 roku. Przy czym świadczenie 500 plus przysługuje uchodźcy tylko w tym okresie, kiedy przebywa z dziećmi w Polsce.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony