Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina Obrowo dla Ukrainy

Otworzyliśmy konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pomocy Ukrainie. Z licznych informacji od Państwa wiemy, że wiele osób chciałoby w ten sposób wesprzeć Ukrainę. Podajemy dane.
Nazwa i adres posiadacza rachunku: OBROWSKIE STOWARZYSZENIE "NASZA SZKOŁA"
Numer rachunku: 30 9491 0003 0020 0007 9240 0007
Tytuł przelewu: POMOC DLA UKRAINY

Udostępniamy też numer telefonu: 720 828 673 oraz adres e-mail: dlaukrainy@obrowo.pl dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszej gminie oraz dla tych, którzy goszczą u siebie uchodźców.

Stronicowanie

 • Można już składać wnioski o świadczenie pieniężne za pomoc uchodźcom

  Można już składać wnioski o świadczenie pieniężne za pomoc uchodźcom

  Złożenie wniosku umożliwia ubieganie się o refundację kosztów pobytu uchodźców. Osoby udzielające gościny uchodźcom będą mogły otrzymać 40 zł dziennie za osobę. Zgodnie z podanym wzorem we wniosku należy podać dane wnioskodawcy, liczbę osób, na które chce się uzyskać świadczenie oraz adres miejsca pobytu osób przyjętych do zakwaterowania. Wniosek należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Obrowie, po wcześniejszym umówieniu z pracownikiem GOPS.

 • Pracownicy ZUS pomogą składać świadczenia 500+ dla uchodźcom z Ukrainy

  1 kwietnia w naszym urzędzie pracownicy ZUS pomogą składać świadczenia 500+ uchodźcom z Ukrainy

  Jutro, tj. w piątek 1 kwietnia w godz. 9.00 – 13.00 w urzędzie pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą pomagać uchodźcom z Ukrainy i ich opiekunom składać wnioski o przyznanie świadczeń 500+. Zapraszamy na dyżur do świetlicy wiejskiej w Obrowie, która mieści się przy Alei Lipowej 29.

 • Weekend dla Ukraińców w ZUS

  Weekend dla Ukraińców w ZUS

  Już od soboty, 26 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli złożyć elektronicznie wniosek o 500 + na dzieci. Specjalny formularz w języku ukraińskim będzie dostępny tylko na PUE ZUS.  W najbliższy weekend placówki ZUS będą otwarte dla obywateli Ukrainy. Pracownicy ZUS będą pomagać im w założeniu profilu na PUE ZUS i złożeniu wniosku o świadczenie 500+. Aby złożyć elektroniczny wniosek o 500 plus, uchodźca i dziecko musi posiadać specjalny PESEL. Potrzebne będzie też konto w banku i polski numer telefonu.

   

 • Wyjazdowe usługi konsulatu Ukrainy w Gdańsku

  Wyjazdowe usługi konsulatu Ukrainy w Gdańsku

  Konsulat Ukrainy w Gdańsku organizuje wyjazdowe usługi konsularne dla obywateli Ukrainy w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Ukraińcy będą mogli zasięgnąć porady m. in. w następujących kwestiach: przedłużenie ważności paszportu zagranicznego, wpisanie informacji o dziecku w paszport zagraniczny rodziców, wydawanie zaświadczeń tożsamości, rejestracja konsularna.

   

 • 128 numerów PESEL dla obywateli Ukrainy

  128 numerów PESEL dla obywateli Ukrainy

  128 numerów PESEL nadały już uchodźcom z Ukrainy panie z Urzędu Stanu Cywilnego w Obrowie. Kolejki chętnych po numer PESEL nie maleją. Dziennie wydajemy Ukraińcom po ok. 20 PESEL-i. Codziennie USC bez zmian obsługuje również Polaków. Zgodnie ze specustawą gmina zapewnia uchodźcom możliwość nieodpłatnego wykonania fotografii do dowodu. Następna wizyta fotografa odbędzie się w poniedziałek 28 marca. Fotograf będzie pracował w godz. 8.00 - 11.00. USC prosi o telefoniczne umawianie wizyt.

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony