Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina Obrowo dla Ukrainy

Otworzyliśmy konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pomocy Ukrainie. Z licznych informacji od Państwa wiemy, że wiele osób chciałoby w ten sposób wesprzeć Ukrainę. Podajemy dane.
Nazwa i adres posiadacza rachunku: OBROWSKIE STOWARZYSZENIE "NASZA SZKOŁA"
Numer rachunku: 30 9491 0003 0020 0007 9240 0007
Tytuł przelewu: POMOC DLA UKRAINY

Udostępniamy też numer telefonu: 720 828 673 oraz adres e-mail: dlaukrainy@obrowo.pl dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszej gminie oraz dla tych, którzy goszczą u siebie uchodźców.

Stronicowanie

 • OC komunikacyjne dla obywateli Ukrainy

  OC komunikacyjne dla obywateli Ukrainy

  Polska Izba Ubezpieczeń przekazuje informację dla obywateli Ukrainy, którzy poruszają się na terenie Polski swoimi pojazdami w zakresie obowiązku posiadania Zielonej Karty lub bezpłatnego ubezpieczenia granicznego. Zieloną Kartę można kupić ją jeszcze na terenie Ukrainy. To potwierdzenie polisy OC. W przypadku braku Zielonej Karty zaraz po przekroczeniu granicy Polski trzeba mieć ubezpieczenie graniczne. OC graniczne kupujmey m.in. w punktach na granicy, u agentów ubezpieczeniowych lub przez infolinię.

   

 • Wnioski o świadczenia rodzinne dla uchodźców wkrótce na PUE ZUS

  Wnioski o świadczenia rodzinne dla uchodźców wkrótce na PUE ZUS

  Dzięki specjalnej ustawie  dnia 12 marca br. uchodźcy z Ukrainy będą mogli starać się o świadczenia 500+, Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o dofinansowanie do żłobka. Aby złożyć wniosek, uchodźca i dziecko muszą posiadać specjalny PESEL. Potrzebne będzie też konto w banku i polski numer telefonu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych niedługo uruchomi wnioski, które będą dostępne w języku ukraińskim. Wnioski będzie można składać wyłącznie elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u.

   

 • Fotograf zrobi w urzędzie zdjęcia dowodowe uchodźcom z Ukrainy

  Fotograf zrobi w urzędzie zdjęcia dowodowe uchodźcom z Ukrainy

  W piątek 18.03 od godz. 8.00 oraz w poniedziałek 21.03 od godz. 8.00 w urzędzie będzie pracował fotograf, który wykona zdjęcia dowodowe uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszej gminie. Obywatele z Ukrainy, którzy chcą skorzystać z jego usług, proszeni są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Obrowie. W imieniu uchodźców z USC kontaktować mogą się również ich opiekunowie. Numer telefonu do USC to 56 678 60 22 wew. 155. O ewentualnych kolejnych dniach pracy fotografa będziemy informować na bieżąco.

 • Gdy rezygnujesz z opieki nad uchodźcami

  Gdy rezygnujesz z opieki nad uchodźcami

  Starostwo Powiatowe w Toruniu podpowiada, że osoby prywatne, które chcą zrezygnować z opieki nad uchodźcami powinny przekazywać informacje o tym do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Numery infolinii do wydziału to: 52 587 27 27, 52 587 27 71, 52 349 78 04, 52 349 74 61, e-mail: wczk.pomoc@bydgoszcz.uw.gov.pl, wczk.pomoc2@bydgoszcz.uw.gov.pl Osoby te będą przewożone do miejsc wskazanych przez służby wojewody.

 • Dzieci z Ukrainy uczą się już w naszych szkołach

  Dzieci z Ukrainy uczą się już w naszych szkołach i przedszkolach

  24 dzieci z Ukrainy uczęszcza od kilkunastu dni do naszych szkół. Pięcioro z nich z nich chodzi do gminnych przedszkoli. Dzieci dołączyły do istniejących klas, powoli przyzwyczajają się do nowych warunków i integrują z grupą. Społeczność szkolna otacza ukraińskie dzieci opieką i szybko reaguje na ich potrzeby. Przybory szkolne czy zabawki znajdują się dla nich w mgnieniu oka. Szkoły organizują też różne zajęcia integracyjne i spotkania, co uczy empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony