Przejście do sekcji:

Treść strony - Bezpieczeństwo mieszkańców

Stronicowanie

 • Bezpieczeństwo sieci gazowych – mamy na to wpływ

  Bezpieczeństwo sieci gazowych – mamy na to wpływ

  Gaz ziemny to jedno z popularnych paliw stosowanych w gospodarstwach domowych. Uruchomienie i utrzymanie sieci gazociągów to skomplikowane zadanie, a jej eksploatacja wiąże się z wysokimi wymaganiami odnośnie bezpieczeństwa mieszkańców.  O przyczynach powstawania i sposobach zapobiegania awariom sieci gazowych opowiadają przedstawiciele firmy Duon Dystrybucja, która świadczy usługi przyłączeniowe w gminie Obrowo.

 • Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  W Obrowie, przy pętli autobusowej, gmina ustawiła zadaszoną wiatę rowerową. Mieści się pod nią dziesięć jednośladów. Kolejne wiaty planujemy posadowić wkrótce Łążynie II oraz w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy też możliwości montażu wiat w innych miejscowościach. Wiata posłuży mieszkańcom dojeżdżającym na pętlę rowerem i przesiadającym się na autobus. W miastach tego typu funkcje pełnią parkingi samochodowe zwane park&ride (ang. zaparkuj i jedź), ulokowane na obrzeżach osiedli, blisko węzłów komunikacyjnych.

 • Policja z Dobrzejewic apeluje o zgłaszanie aktów wandalizmu

  Policja z Dobrzejewic apeluje o zgłaszanie aktów wandalizmu

  Policjanci z Dobrzejewic apelują za naszym pośrednictwem o zgłaszanie im aktów wandalizmu bądź jakichkolwiek innych nieprawidłowości. W piśmie skierowanym do urzędu policjanci zastępca komendanta prosi o pomoc w rozpowszechnieniu wśród mieszkańców Brzozówki informacji o zgłaszaniu do dzielnicowego aktów wandalizmu, nieodpowiedniego zachowania się młodzieży oraz wszelkich innych nieprawidłowości. Apelujemy zatem i my o kontakt z dobrzejewicką policją w niepokojących sprawach.

   

 • Jezioro w Osieku nad Wisłą poleca się na wakacje!

  Jezioro w Osieku nad Wisłą poleca się na wakacje!

  Osieckie jezioro to atrakcyjne miejsce na spędzanie upalnych wakacyjnych dni i z pewnością, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie przyciągało licznych plażowiczów. Plaża jest przygotowana: przed sezonem pracownicy gminy wyrównali piasek i skosili trawę. Są dostępne pojemniki na śmieci, funkcjonują przenośne toalety. Na zlecenie urzędu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu wykonała badanie próbek wody - stwierdzono, że jej jakość jest odpowiednia do kąpieli. Przypominamy również o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 • 15 czerwca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa 2022

  15 czerwca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa 2022

  W dniach 15-22 czerwca 2022 r. odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. podlegają mężczyźni którzy w 2022 r. kończą dziewiętnasty rok życia oraz kobiety, które posiadają określone wykształcenie. Kwalifikacja polega na założeniu ewidencji wojskowej oraz  sprawdzeniu przez komisję lekarską zdolności do służby wojskowej. Do kwalifikacji wojskowej mogą się stawić również ochotnicy - mężczyźni i kobiety w wieku 18-24 lat, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony