Przejście do sekcji:

Treść strony - EU-geniusz

EU-geniusz w świecie 3D

Gmina Obrowo jest partnerem projektu "EU-geniusz w świecie 3D". Liderem projektu jest Starostwo Powiatowe w Toruniu. Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakłada zwiększenie kompetencji przyrodniczo-matematycznych uczniów naszych szkół, które są pożądane na współczesnym rynku pracy. Długi czas trwania projektu zagwarantuje, że wielu uczniów skorzysta z ciekawej formy nauki.

Najnowsza edycja projektu „EU-geniusz” potrwa do czerwca 2023 r.

Projekt ma za zadanie rozwinąć zainteresowania uczniów poprzez pracę z nowoczesnymi technologiami: trójwymiarowym wydrukiem, robotyką, programowaniem. Uczniowie poznają od podszewki zasadę działania nowoczesnych technologii oraz podstawy programowania.

Współczesna szkoła otwiera się na nowoczesne technologie. Na wczesnych etapach nauki dzieci powinny zrozumieć, na czym polega działanie elektronicznych urządzeń, z których codziennie korzysta człowiek. Uczniowie naszych szkół mają szansę dowiedzieć się tego podczas uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, prowadzonych metodą eksperymentu z matematyki, programowania, informatyki, projektowania i robotyki. Do naszych szkół kupiono drukarki 3D wraz z niezbędnym sprzętem komputerowym. Są one wykorzystywane na zajęciach z programowania i robotyki.

W ramach projektu odbywają się także szkolenia dla nauczycieli z zakresu wykorzystania metod eksperymentu naukowego w edukacji oraz z obsługi i wykorzystania drukarek 3D.

Nasza gmina zrealizuje pulę 1470 godzin zajęć.

 

Przejdź do początku strony