Przejście do sekcji:

Treść strony - Rolnictwo

Rolnictwo

 • Rolniku, złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego 

  Rolniku, złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego 

  Do 28 lutego rolnicy mogą składać w urzędzie wniosek o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju. Do wniosku trzeba dołączyć faktury VAT (lub ich potwierdzone kopie), stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Wypłata zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze na rachunek bankowy podany we wniosku będzie dokonana w terminie 1 - 30 kwietnia 2022 roku. Stawka zwrotu podatku akcyzowego wynosi 1 zł za 1 litr oleju napędowego.

   

 • A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie do 3 stycznia 2022 roku przyjmuje zapisy na zimowisko w Szklarskiej Porębie. Wyjazd zaplanowany jest w dniach 15 – 23 stycznia 2022 roku. W zimowisku mogą wziąć udział dzieci do 16. roku życia. Koszt pobytu to 650 zł w przypadku opłacania składki KRUS i 1400 zł dla pozostałych rodzin. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z GOPS: z Pauliną Górzyńską tel. 720 828 673 lub z Anetą Szyplik, tel. 720 828 389.

   

   

 • Gminny kalendarz na 2022 rok ze zdjęciami mieszkańców

  Gminny kalendarz na 2022 rok ze zdjęciami mieszkańców

  Wiosna ze zdjęciami Anna Browarczyk, Wiktorii Celmer i Aleksandry Surman. Lato ze zdjęciami Lecha Surmana, Marty Szkopińskiej - Bonieckiej i Sebastiana Szyplika. Jesień z fotografiami Natalii Mączyńskiej, Marka Rabiasza i Agnieszki Rutkowskiej oraz zima z fotografiami Adam Dzięciołowskiego, Radosława Dzięciołowskiego i Anny Szulist. Dwanaście zdjęć dwanaściorga mieszkańców naszej gminy ozdobi kalendarz na 2022 rok.

   

 • Ptasia grypa wciąż niebezpieczna

  Ptasia grypa wciąż niebezpieczna

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu informuje, że grypa ptaków HPAI jest w naszym województwie wciąż niebezpieczna. W związku z tym PLW przypomina o konieczności stosowania środków minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków do gospodarstw. Hodowcy drobiu powinni między innymi przetrzymywać drób w sposób ograniczający jego kontakt z dzikim ptactwem, a paszę przechowywać paszę w pomieszczeniach zamkniętych lub pod szczelnym przykryciem.

Przejdź do początku strony