Przejście do sekcji:

Treść strony - Rolnictwo

Rolnictwo

Stronicowanie

 • Zapraszamy do udziału w konkursie "Piękna zagroda"

  Zapraszamy do udziału w konkursie "Piękna zagroda"

  Zapraszamy właściceli godpodarstw, siedlisk i ogrodów wiejskich do udziału w konkursie "Piękna zagroda". Celem plebiscytu jest promocja polskiej wsi, jako miejsca piękneego, zadbanego i uporządkowanego. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: na najbardziej zadbaną działkę siedliskową - gospodarstwo rolne, na najbardziej zadbaną działkę ogrodniczą - ogródek przydomowy. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 20.06.2022 r. w Urzędzie Gminy Obrowo w pokoju nr. 33. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

 • Zaproszenie na bezpłatne szkolenie - "Pozyskanie mięsa na użytek własny, ubój z konieczności, rzeźnie rolnicze

  Zaproszenie na bezpłatne szkolenie - "Pozyskanie mięsa na użytek własny, ubój z konieczności, rzeźnie rolnicze

  Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line "Pozyskanie mięsa na użytek własny, Ubój z konieczności, rzeźnie rolnicze". Szkolenie odbędzie się 24.05.2022 r. (wtorek) o godzinie 10:00. Więcej informacji o szkoleniu oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej organizatora: http://technologia.kpodr.pl/index.php/2022/04/21/szkolenie-pn-pozyskanie-miesa-na-uzytek-wlasny-uboj-z-koniecznosci-rzeznie-rolnicze-24-05-2022-r-wtorek/

   

 • Kolejna edycja konkursu Agricola – Syn Ziemi

  Kolejna edycja konkursu Agricola – Syn Ziemi

  Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego ponownie pragnie wyróżnić najbardziej przedsiębiorczych rolników oraz aktywne kobiety poprzez konkurs Agricola – Syn Ziemi. Zgłoszenia kandydatów należy nadesłać do 30 czerwca br. Konkurs skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie naszego województwa co najmniej przez 2 lata. W ubiegłym roku II miejsce w kategorii innowacje w rolnictwie zajęli mieszkańcy naszej gminy – Danuta i Sławomir Jabłońscy.

   

 • Afrykański pomór świń (ASF) - podstawowe zasady postępowania

  Afrykański pomór świń (ASF) - podstawowe zasady postępowania

  Ze względu na zbliżający się okres intensywnych prac polowych, przypominamy hodowcom, rolnikom i przedsiębiorcom o zasadach pozwalających na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń). ASF nie jest groźny dla ludzi, ale jest szkodliwy dla gospodarki, szczególnie gmin wiejskich, dlatego zachęcamy rolników do zapoznania się z załączonymi materiałami. Zalecenia zostały opracowane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Toruniu.

 • Zmiana nr rachunku bankowego dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne w KRUS

  Zmiana numeru rachunku bankowego dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne w KRUS

  Od dnia 1 kwietnia 2022 r. nastąpiła zmiana numerów rachunków bankowych, służących płatnikom składek do regulowania należności z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. Z dniem 1 maja 2022 r. nastąpi zamknięcie dotychczas funkcjonujących numerów rachunków bankowych, przeznaczonych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne, przy czym do dnia 31 lipca 2022 r., wpłaty na nie dokonane, zostaną automatycznie przeksięgowywane na właściwe (w zależności od Oddziału Regionalnego KRUS) rachunki bankowe.

 • Festiwal KGW "Polska od kuchni" - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń

  Festiwal KGW "Polska od kuchni" - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń

  Do 15 kwietnia zostały przedłużone zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od kuchni". Jest to wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, którego zadaniem jest promocja i pielęgnowanie lokalnej kulturę i tradycji. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj

 • Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od kuchni"

  Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od kuchni"

  Rozpoczęły się zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach Festiwalu "Polska od kuchni". Wydarzenie ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przekazywanie tradycji młodszym pokoleniom. Tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu i konkursów będą tradycyje weselne. Zachęcamy nasze gminne Koła Gospodyń Wiejskich do zgłaszania udziału w wydarzeniu.

 • Pamiętajmy: ptasia grypa wciąż jest niebezpieczna

  Pamiętajmy: ptasia grypa wciąż jest niebezpieczna

  Wojewoda Kujawsko – Pomorski wydał zarządzenie, w którym przypomina, że w naszym powiecie i całym województwie wciąż istnieje ryzyko wystąpienia wysoko zjadliwej grypy ptaków. W dokumencie jest mowa o środkach, jakie należy podjąć, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia choroby u ptactwa. Osoby hodujące drób mają obowiązek informować właściwego miejscowo lekarza weterynarii o zwiększonej zachorowalności lub śmiertelności zwierząt, a także o znacznym zmniejszeniu produkcyjności. • Rolniku, złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego 

  Rolniku, złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego 

  Do 28 lutego rolnicy mogą składać w urzędzie wniosek o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju. Do wniosku trzeba dołączyć faktury VAT (lub ich potwierdzone kopie), stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Wypłata zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze na rachunek bankowy podany we wniosku będzie dokonana w terminie 1 - 30 kwietnia 2022 roku. Stawka zwrotu podatku akcyzowego wynosi 1 zł za 1 litr oleju napędowego.

   

 • A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie do 3 stycznia 2022 roku przyjmuje zapisy na zimowisko w Szklarskiej Porębie. Wyjazd zaplanowany jest w dniach 15 – 23 stycznia 2022 roku. W zimowisku mogą wziąć udział dzieci do 16. roku życia. Koszt pobytu to 650 zł w przypadku opłacania składki KRUS i 1400 zł dla pozostałych rodzin. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z GOPS: z Pauliną Górzyńską tel. 720 828 673 lub z Anetą Szyplik, tel. 720 828 389.

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony