Przejście do sekcji:

Treść strony - Inwestycje

Stronicowanie

 • Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo – informacje po kolejnym spotkaniu 

  Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo – informacje po kolejnym spotkaniu 

  Podczas spotkania  omawialiśmy szczegółowe kwestie formalne i techniczne  związane z wydłużeniem linii 113 z Kopanina do Obór. W dniu 15 lutego 2024 r., w toruńskim MZK, odbyło się kolejne spotkanie dotyczące poszukiwania rozwiązania sprawy wydłużenia linii autobusowej MZK nr 113 do Obór.

 • Chodnik prawie gotowy

  Chodnik prawie gotowy

  Trwają prace przy remoncie chodnika przy skrzyżowaniu Alei Lipowej z ulicą Szkolną w Obrowie. Wykonawca  na bieżąco rozbiera stary chodnik z płyt betonowych, przygotowuje podbudowę, układa nowe krawężniki, a później nawierzchnię z kostki brukowej. 

 • Pierwsze ustalenia dotyczące budowy sali gimnastycznej w Łążynie

  Pierwsze ustalenia dotyczące budowy sali gimnastycznej w Łążynie

  Wójt gminy Andrzej Wieczyński wraz z radnymi Jackiem Boguszem i Jerzym Falkowskim oraz zastępcą wójta Joanną Zielińską i dyrekcją Szkoły Podstawowej w Łążynie II – Agnieszką Kilińską-Mikołajczak i Hanną Affelt, spotkali się po raz kolejny, by omówić lokalizację budowy pełnowymiarowej hali gimnastycznej przy szkole. W spotkaniu uczestniczyli również inspektorzy Ochrony Zabytków z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu - Justyna Jachymska i Łukasz Guzowski. 

   

 • Tak przebiega rozbudowa szkoły w Brzozówce

  Tak przebiega rozbudowa szkoły w Brzozówce

  Nowa, pokaźna, część budynku Zespołu Szkół w Brzozówce jeszcze w tym półroczu zostanie otwarta dla uczniów. Ogromny nowy obiekt liczący 2 500 m2  będzie do dyspozycji uczniów i nauczycieli. W szkole trwają ostatnie prace wykończeniowe.  

   

 • Budynek remizy został wyposażony

  Budynek remizy został wyposażony

  W styczniu gmina ogłosiła postępowanie na dostawę sprzętów gastronomicznych do remizy OSP Dobrzejewice. Budynek równocześnie będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej.Gmina sukcesywnie inwestuje w świetlice. Dla mieszkańców są one przestrzenią do nauki i zabawy oraz integracji i aktywizacji społecznej. Miejsca te służą dzieciom i młodzieży, pozwalają spędzać czas aktywnie i pożytecznie. 

   

 • Kanalizacja w Szembekowie i Osieku nad Wisłą

  Kanalizacja w Szembekowie i Osieku nad Wisłą

  W styczniu ruszyły dalsze prace przy budowie sieci kanalizacyjnej w gminie. Prace równolegle trwają w Szembekowie i Osieku nad Wisłą. To kolejny etap realizacji systemu kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Obrowo. Każda nowa inwestycja w tym zakresie jest z reguły bardzo oczekiwana przez naszych mieszkańców – mówi wójt Andrzej Wieczyński.

 • Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo 

  Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo 

  Podczas spotkania w środę 7 lutego, rozpatrywana była możliwość wspólnych przedsięwzięć wraz z gminą Lubicz. Na zaproszenie wójta Marka Nicewicza i mieszkańców gminy Lubicz, odbyło się w urzędzie gminy w Lubiczu spotkanie poświęcone sprawie połączenia autobusowego MZK do Obór i budowy sieci kanalizacyjnej w Oborach i na terenie gminy Lubicz.

 • Nitka gazowa do miejscowości Zawały

  Nitka gazowa do miejscowości Zawały

  W dniu 19 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie robocze dotyczące budowy sieci gazowej do miejscowości Zawały. Firma DUON Dystrybucja sp. z o.o. poinformowała w trakcie spotkania roboczego, że wkrótce przystąpi do projektowania sieci gazowej.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony