Przejście do sekcji:

Treść strony - Inwestycje

Inwestycje

Stronicowanie

 • Inwestycje światłowodowe w gminie Obrowo – spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami firmy NEXERA

  Inwestycje światłowodowe w gminie Obrowo – spotkanie dla mieszkańców z firmą NEXERA

  Operator światłowodu NEXERA zaprasza mieszkańców: tych, których domy znajdują się już w zasięgu sieci oraz zainteresowanych usługą internetu światłowodowego na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się 15.02.2023 r. (środa) o godz. 17.00  w świetlicy wiejskiej w Obrowie. NEXERA buduje światłowód na terenie całej Polski, a zainteresowanie mieszkańców gminy Obrowo może sprawić, że będzie u nas inwestować więcej.

 • Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Zima nie spowalnia prac na budowie nowej części szkoły w Brzozówce. W dniach 8 – 9 lutego montowana będzie już konstrukcja dachowa, dlatego konieczne będzie zamknięcie ulicy Szkolnej. Prosimy kierować się w tych dniach wyznaczonymi objazdami. Na placu budowy trwa obecnie murowanie ścian działowych wewnątrz budynku oraz zalewanie wieńców, belek podciągowych itp. na pierwszej kondygnacji. Wylewane są schody.

 • Zapraszamy do pszoku w Osieku nad Wisłą

  Zapraszamy do pszoku w Osieku nad Wisłą

  W środę 8 lutego otwieramy punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Osieku nad Wisłą. Pszok znajduje się przy ulicy Agrestowej i będzie czynny od środy do piątku w godz. 8-16 oraz w soboty w godz. 9-12. To drugi nasz pszok. Pierwszy znajduje się w Dobrzejewicach przy oczyszczalni ścieków. Punkty przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców. Nie są w nich przyjmowane odpady od firm, ponieważ gminny system gospodarowania odpadami obejmuje tylko posesje zamieszkałe.

 • Inwestycje światłowodowe - trwa cyfryzacja gminy Obrowo.

  Inwestycje światłowodowe - trwa cyfryzacja gminy Obrowo

  Na terenie gminy Obrowo powstaje nowoczesna sieć światłowodowa. Za inwestycję odpowiada NEXERA Sp. z o. o. Światłowód jest już doprowadzony do blisko 550 gospodarstw domowych w miejscowościach: Brzozówka, Dobrzejewice, Głogowo, Kawęczyn, Zawały, Zębowo. Na przyłączenie w najbliższych miesiącach czekają nowe adresy na terenie gminy. Zachęcamy do sprawdzenia, czy nasz budynek  jest już w zasięgu sieci.

   

 • Utrudnienia na ul. Słonecznej i Księżycowej w Osieku nad Wisłą

  Utrudnienia na ul. Słonecznej i Księżycowej w Osieku nad Wisłą

  W związku z rozbudową kanalizacji w Osieku nad Wisłą w najbliższych dniach wystąpią utrudnienia w ruchu na Słonecznej i Księżycowej. Wykonawca przeprasza za kłopoty i zapowiada czasowe zamknięcia ulicy. Odcinek, który powstaje w ramach całej inwestycji, będzie miał długość 6,1 km. Z rozbudowywanej kanalizacji będzie mogło skorzystać ponad 500 mieszkańców ze 126 budynków. Sieć kanalizacyjna (główna magistrala, bez przyłączy) w naszej gminie liczy dziś blisko 130 km.

   

 • Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

  Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

  W Brzozówce, Głogowie, Oborach, w Skrzypkowie, Zawałach i Zębowie powstały nowe siłownie plenerowe. Miejsca są już dostępne, możemy z nich korzystać. Każda siłownia składa się z sześciu urządzeń do ćwiczeń o wdzięcznych nazwach: narciarz, wioślarz (2 sztuki), biegacz, prasa i orbitrek. Przy siłowaniach zamontowano tablice informacyjne. Na budowę siłowni gmina pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.

 • Remont remizy OSP w Dobrzejewicach na finiszu

  Remont remizy OSP w Dobrzejewicach na finiszu

  Remont remizy OSP w Dobrzejewicach zmierza ku końcowi. Praktycznie zakończono roboty na zewnątrz. Obiekt został zaizolowany, docieplony, zyskał nową stolarkę, elewację oraz konstrukcję i pokrycie dachu. Zwieńczeniem są nowe drzwi w części garażowej w charakterystycznym czerwonym kolorze. Nadal trwają roboty wewnątrz. Zgodnie z zapowiedziami wójta Wieczyńskiego na terenie Dobrzejewic rozwija się sieć gazociągowa, co umożliwiło firmie Duon doprowadzenie przyłącza gazu również na potrzeby remizy.

   

 • Budynek byłej stacji PKP w Obrowie odzyskuje dawny blask

  Budynek byłej stacji PKP w Obrowie odzyskuje dawny blask

  Postępują prace przy remoncie budynku byłego dworca PKP w Obrowie. Zakończono prace murarskie i tynkarskie, zainstalowano nową stolarkę oraz konstrukcję i pokrycie dachu. Dostarczono również podnośnik dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz rodziców z dziećmi. Również wewnątrz prace dobiegają końca. Gotowe są poszczególne instalacje, posadzki, ściany zostały otynkowane i pomalowane. Trwa wykończenie pomieszczeń sanitarnych i montaż drzwi wewnętrznych. 

   

 • 3 mln 382 tys. na budowę kanalizacji w Szembekowie

  3 mln 382 tys. na budowę 5,7 km kanalizacji w Szembekowie

  Gmina Obrowo pozyskała z Unii Europejskiej 3 mln 382 tys. zł na budowę kanalizacji w Szembekowie oraz na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Osieku nad Wisłą. Całkowita wartość inwestycji to 5 mln 747 tys. zł. Wójt Andrzej Wieczyński i skarbniczka Joanna Faleńska podpisali umowę w tej sprawie. W ramach inwestycji powstanie kolejnych 5,7 km kanalizacji, która dotrze do wysuniętej najdalej na północ części gminy. Kanalizacja obejmie posesje usytuowane  pomiędzy ulicami Cichą, Osiedlową, Lipową i Reksia.

   

 • -

  Utrudnienia na ul. Pogodnej i Miłej w Osieku nad Wisłą

  W związku z rozbudową kanalizacji w Osieku nad Wisłą w najbliższych dniach wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicacg Pogodnej i Miłej. Wykonawca przeprasza za kłopoty i zapowiada czasowe zamknięcia ulicy. Odcinek, który powstaje w ramach całej inwestycji, będzie miał długość 6,1 km. Z rozbudowywanej kanalizacji będzie mogło skorzystać ponad 500 mieszkańców ze 126 budynków. Sieć kanalizacyjna (główna magistrala, bez przyłączy) w naszej gminie liczy dziś blisko 130 km.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony