Przejście do sekcji:

Treść strony - Inwestycje

Inwestycje

Stronicowanie

 • Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  W Obrowie, przy pętli autobusowej, gmina ustawiła zadaszoną wiatę rowerową. Mieści się pod nią dziesięć jednośladów. Kolejne wiaty planujemy posadowić wkrótce Łążynie II oraz w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy też możliwości montażu wiat w innych miejscowościach. Wiata posłuży mieszkańcom dojeżdżającym na pętlę rowerem i przesiadającym się na autobus. W miastach tego typu funkcje pełnią parkingi samochodowe zwane park&ride (ang. zaparkuj i jedź), ulokowane na obrzeżach osiedli, blisko węzłów komunikacyjnych.

 • Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą – utrudnienia w ruchu

  Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą – utrudnienia w ruchu

  W poniedziałek 26 września 2022r. rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Osieku nad Wisłą. W tej części miejscowości, w której będą trwały prace (południowo – zachodnia część sołectwa: na południe od ulicy Toruńskiej, na odcinku od Silna do wysokości placu przy kościele) będą występować okresowe utrudnienia w ruchu. W najbliższym czasie dla ruchu kołowego całkowicie zamykana będzie ulica Polna. Prosimy o kierowanie się drogami alternatywnymi. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Prowadzisz firmę? Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju oferuje pożyczki unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

  Prowadzisz firmę? Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju oferuje pożyczki unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

  Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju to działająca od ponad 5 lat spółka Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jej główny cel to finansowe wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym przedsiębiorców z terenu gminy Obrowo. Do tej pory wsparcie w postaci pożyczek o łącznej wartości ponad 592 milionów złotych otrzymało 1500 przedsiębiorców z naszego regionu.

 • Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Nowa część szkoły w Brzozówce rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych. Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły z dziesięcioma salami lekcyjnymi.

   

 • W remontowanej remizie trwają roboty elewacyjne i tynkarskie 

  W remontowanej remizie trwają roboty elewacyjne i tynkarskie 

  Gmina remontuje remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach. Aktualnie na budowie trwają roboty elewacyjne oraz tynkarskie. W garażu wykonano ścianki działowe oraz posadzkę betonową z wyłączeniem garażu. Układane są płytki w pomieszczeniach sanitarnych. Wykonawca kontynuuje również roboty elektryczne i prowadzi prace polegające na montażu obróbek blacharskich. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł, w tym 422 tys. zł to środki zewnętrzne.

 • Trwają prace przy budynku byłego dworca PKP w Obrowie

  Trwają prace przy budynku byłego dworca PKP w Obrowie

  Rozpoczął się remont budynku byłego dworca PKP w Obrowie. Do tej pory pracownicy wyłonionej w przetargu firmy MOONART Anna Tomalkiewicz ze Stajenczynek zabezpieczyli teren inwestycji, odkuli stare tynki, wzmocnili otwory drzwiowe wmurowując nowe nadproża oraz zdemontowali stare pokrycie dachowe. Ponadto odkopano i zaizolowano fundamenty budynków. Rozpoczęły się również pierwsze prace murarskie - trwa uzupełnianie ceglanych murów oraz stawiane są nowe ściany z bloczków betonowych.

 • Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 / 2023 w szkole podstawowej w Brzozówce miało wyjątkowy charakter. Podczas uroczystości wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor placówki Anna Koźlikowska w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Romana Skórskiego oraz uczniów szkoły: Adama i Wiktora, a także dziewczynek z przedszkola: Aurelii i Gabrieli osadzili w murach powstającej szkoły kapsułę czasu.

   

 • Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą

  Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą

  6 mln 335 tys. zł kosztuje rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Osieku nad Wisłą. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i Arkadiusz Chojecki, prezes firmy Rollstick Toruń Sp. z o.o. podpisali umowę w tej sprawie. Wykonawca ma 20 miesięcy na wykonanie inwestycji, co oznacza, że budowa potrwa do kwietnia 2024 roku. Wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Rollstick Toruń Sp. z o.o. ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku i nie pierwszy raz współpracuje z naszą gminą.

 • 1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Brzozówce będzie miało szczególny charakter. Podczas uroczystości wmurujemy na budowie nowej części szkoły kapsułę czasu. Umieścimy w niej akt erekcyjny oraz rzeczy, które pokażą, co dla nas: mieszkańców Brzozówki i gminy Obrowo, jest dziś ważne. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce Anna Koźlikowska zapraszają wszystkich na to wydarzenie. Początek uroczystości o godz. 10.30.

   

 • W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru

  W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru. Mamy zdjęcia z lotu ptaka

  Często odwiedzamy budowę szkoły w Brzozówce, aby obserwować postęp prac i na bieżąco odpowiadać na potrzeby wykonawcy. Podczas ostatniej wizyty kończono zasypkę fundamentów murowanych oraz ocieplano je styropianem wraz z warstwą siatki i kleju. Kończono również izolację folią kubełkową oraz układano uzbrojenie posadzkowe przyziemia. W nadchodzącym tygodniu wykonawca planuje rozpocząć już murowanie ścian parteru.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony