Przejście do sekcji:

Treść strony - Inwestycje

Inwestycje

Stronicowanie

 • Rozbudowujemy gminną sieć wodociągową

  Rozbudowujemy gminną sieć wodociągową

  Trwa budowa nowego kolektora wodociągowego do Obór. Magistrala zapewni stabilne ciśnienie wody w sieci również przy zwiększonych poborach w okresie wiosennym i letnim. Obory dotychczas były zaopatrywane przez Z.U.K. w Lubiczu. Niestety w czasie zwiększonego zapotrzebowania, Z.U.K nie był w stanie dostarczać wody w ilości, która zaspokajałaby stale rosnące potrzeby mieszkańców.  Po zakończeniu budowy, od 30 czerwca miejscowość będzie zaopatrywana w wodę z Toruńskich Wodociągów. Długość nowego kolektora to 4,3 km, jego przekrój wynosi 160 mm.

   

 • Rozbudowujemy sieć kanalizacyjną w Osieku nad Wisłą

  Rozbudowujemy sieć kanalizacyjną w Osieku nad Wisłą

  6,1 km długości będzie miał kolejny odcinek kanalizacji sanitarnej, który wybudujemy w Osieku nad Wisłą. Z inwestycji będzie mogło skorzystać ponad 500 mieszkańców ze 126 budynków. Na ten cel pozyskaliśmy 4.999.999 zł środków z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Oprócz kolektora oraz przyłączy w ramach inwestycji powstanie również 6 przepompowni oraz studnie rewizyjne, rozprężne i napowietrzająco-odpowietrzające - łącznie 105 szt.

   

 • Umowa na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola podpisana

  Umowa na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola podpisana

  Szkołę i przedszkole w Brzozówce  wybuduje firma Betpol Bis z Silna. Wójt Andrzej Wieczyński i właściciel firmy Dariusz Strzelecki podpisali dziś umowę w tej sprawie. - To historyczna chwila. Rozpoczynamy największą w historii gminy inwestycję zarówno pod względem kubaturowym, jak i finansowym. Szczególne znaczenie ma więc fakt, powstaje właśnie szkoła – obiekt, który posłuży edukacji naszych dzieci. Symbolicznego wymiaru nabiera również to, że firma z gminy Obrowo będzie budować gminną szkołę - podkreślał wójt.

   

   

 • Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wydatków na budowę szkoły w Brzozówce

  Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wydatków na budowę szkoły w Brzozówce

  Radni Gminy Obrowo jednogłośnie zdecydowali o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy na lata 2022 – 2035 i zwiększeniu wydatków na rozbudowę szkoły w Brzozówce wraz z budową przedszkola do kwoty 12 657 000 zł. Jednocześnie, radni wyrazili zgodę na emisję obligacji w 2023 roku w kwocie 4 200 000 zł na sfinansowanie budowy. Dzięki temu możliwe będzie zawarcie umowy z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia.

   

 • 5 maja nadzwyczajna sesja Rady Gminy Obrowo

  5 maja nadzwyczajna sesja Rady Gminy Obrowo

  W czwartek 5 maja o godz. 11.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Obrowo. Radni rozmawiać będą o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy na lata 2022 – 2035, związanej z trwającym przetargiem na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Cena ofertowa przewyższa środki zarezerwowane przez gminę na ten cel, toteż konieczne będzie podjęcie decyzji o zwiększeniu wydatków na inwestycję bądź o rezygnacji z dotacji w wysokości 5 mln zł. Drugi punkt obrad dotyczy petycji ws. ulicy Jasia i Małgosi w Szembekowie.

   

 • Kolejny etap prac remontowych budynku remizy OSP w Dobrzejewicach

  Kolejny etap prac remontowych budynku remizy OSP w Dobrzejewicach

  Prace remontowe budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach nabierają tempa. W większości zostały zaizolowane i docieplone fundamenty budynku, trwa stawianie jednej z nowych ścian garażu dla wozów bojowych strażaków oraz zostało zdemontowane stare pokrycie dachu. Dzisiaj (28 kwietnia) na placu budowy pojawił się dźwig samojezdny, przy pomocy którego pracownicy ostatecznie zdemontują starą więźbę dachową. Więcej o zaplanowanym zakresie prac pisaliśmy tutaj

 • Świetlica wiejska w Silnie po generalnym remoncie

  Świetlica wiejska w Silnie po generalnym remoncie

  Gmina wyremontowała budynek, w którym mieści się świetlica wiejska w Silnie. Obiekt ma całkowicie nowy dach, zyskał też nową instalację sanitarną i elektryczną, docieploną podłogę, estetyczne drzwi, grzejniki i glazurę. W części, gdzie odbywają się zajęcia, wyremontowano korytarz i powstała toaleta. Zainstalowano przydomową oczyszczalnię ścieków.

 • Nowe asfaltowe drogi w Osieku nad Wisłą i Zawałach, wkrótce w Obrowie

  Nowe asfaltowe drogi w Osieku nad Wisłą i Zawałach, wkrótce w Obrowie

  Trwa budowa kolejnych asfaltowych dróg w naszej gminie. Obecnie drogowcy pracują na czterech odcinkach: w Osieku nad Wisłą na ulicy Radosnej, Storczykowej i Tulipanowej oraz w Zawałach, na osiedlu Betpol, na działkach 48/7 i 48/13. Wkrótce asfalt pojawi się też na ulicy Osiedlowej w Obrowie, gdzie w chwili obecnej trwają roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Zakończyły się też prace na ul. Leśnej w Osieku nad Wisłą, przy nowo powstałym sklepie Dino.

   

 • Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  Do 21 kwietnia można składać oferty na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie zadania. Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdą się przedszkole z sześcioma salami, kuchnia i stołówka. Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdą się również aula oraz sala rekreacyjna.

   

   

 • Postępują prace przy remoncie budynku OSP w Dobrzejewicach

  Postępują prace przy remoncie budynku OSP w Dobrzejewicach

  Prace remontowe budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawcy korzystając ze sprzyjającej pogody przystąpili do odkopania i izolacji ścian fundamentowych budynku, by zabezpiecyć je przed wnikaniem wilgoci w przyszłości. Również wewnątrz budynku widać postępy - częściowo zostały zainstalowane nowe nadproża oraz wymurowane ścianki działowe, widoczny jest już docelowy układ pomieszczeń. 

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony