Przejście do sekcji:

Treść strony - Inwestycje

Inwestycje

Stronicowanie

 • Pałac w Zębowie wrócił do dawnej świetności

  Pałac w Zębowie wrócił do dawnej świetności

  Gmina zakończyła remont pałacu w Zębowie. Budynek odzyskał dawny blask: ma nową elewację i balustrady, odrestaurowaną wieżę i historyczne drzwi wejściowe. Pałac przeszedł kompleksową termomodernizację. Szkoła i przychodnia funkcjonują teraz w przyjaznych, komfortowych pomieszczeniach. Prace kosztowały łącznie 1 mln 844 tys. zł. Z funduszy unijnych gmina pozyskała 811 tys. złotych. Wszystkie prace przebiegały pod nadzorem konserwatora zabytków, a zakres robót wynikał z audytu energetycznego.

 • Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  W siedzibie starostwa odbyło się dziś spotkanie na temat wykorzystania istniejącej linii kolejowej nr 27 Toruń – Sierpc w codziennym transporcie podmiejskim. Linia ta na odcinku Toruń – Czernikowo mogłaby pełnić funkcję tramwaju, co przy odpowiedniej częstotliwości kursów rozwiązałoby problem dojazdu do grodu Kopernika. - Mieszkańcy gminy Obrowo, a także Lubicza i Czernikowa, bardzo na to liczą. Poprawa dojazdu do Torunia to konieczność – podkreśla wójt Andrzej Wieczyński.

   

 • Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Na sesji w dniu 28 grudnia 2022 roku radni gminy Obrowo jednogłośnie, bez uwag, przyjęli budżet na 2022 rok. Dochody gminy wg dzisiejszych planów wyniosą 90 mln złotych, a wydatki 94 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Na inwestycje zaplanowaliśmy 13 mln złotych. Wśród inwestycji dominują te oświatowe oraz wodno – kanalizacyjne, które są podstawą nowoczesnej gminy. Dziękuję radnym za zgodne przyjęcie budżetu, za wspólną pracę nad nim i rozmowy - mówi wójt.

   

 • Zabiegamy o połączenie kolejowe Toruń – Sierpc z przystankami w gminie Obrowo

  Zabiegamy o połączenie kolejowe Toruń – Sierpc z przystankami w gminie Obrowo

  W połowie stycznia odbędzie się kolejne spotkanie ws. powrotu pociągu na trasie Toruń – Sierpc. Władzom naszej gminy zależy, aby pociąg zatrzymywał się w kilku miejscach w naszej gminie: w Obrowie oraz na przykład w Brzozówce, Dobrzejewicach bądź w Zawałach.nWójt Andrzej Wieczyński od lat zabiegał o przywrócenie funkcjonalności dworca w Obrowie. Już wkrótce będzie to możliwe, ponieważ gmina pozyskała dofinansowanie unijne na rewitalizację dworca.

 • Droga krajowa nr 10 wkrótce będzie przebudowana

  Droga krajowa nr 10 wkrótce będzie przebudowana

  Dobre informacje płyną do nas ze Starostwa Powiatowego. Układ drogowy w Lubiczu Dolnym i Górnym zostanie przebudowany. Wkrótce poprawi się dojazd do Torunia i zmniejszą się korki na drodze krajowej nr 10, łączącej Toruń z Obrowem i Czernikowem, przez gminę Lubicz. Faktem staje się to, o co od wielu lat zabiegały władze samorządowe gmin leżących wzdłuż DK 10, w tym władze naszej gminy: udrożnienie "dziesiątki" to konieczność. W dalszym etapie poprawić ma się też płynność ruchu w kierunku Dobrzejewic.

 • Święta tuż tuż. Jasełka w szkole w Zębowie

  Święta tuż tuż. Jasełka w szkole w Zębowie

  W ostatni tegoroczny dzień nauki stacjonarnej w szkole w Zębowie odbyły się jasełka. Uroczystość przygotowana przez dzieci i panie nauczycielki, przy wsparciu rady sołeckiej i koła gospodyń wiejskich, wprowadziła widzów w świąteczny nastrój. Jasełka były okazją do obejrzenia zabytkowego, nowo odremontowanego pałacu w Zębowie. W spektaklu, jak to na jasełkach, wystąpiły Święta Rodzina, zastępy aniołków, Trzej Królowie i pastuszkowie. Wśród widzów byli wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska.

   

 • Droga powiatowa Zębowo – Kazimierzewo jak nowa

  Droga powiatowa Zębowo – Kazimierzewo jak nowa

  Starostwo Powiatowe w Toruniu przebudowało drogę drogi powiatową nr 2039  na odcinku Zębowo – Kazimierzewo. Droga ma nową nawierzchnię jezdni na długości 3 km, jest szeroka na 5,5 m. Wykonano dwustronne pobocza z kruszywa, przystanki autobusowe z oświetleniem hybrydowym, wyspowe progi zwalniające, oznakowanie pionowe i poziome. Odtworzono rowy przydrożne i przebudowano istniejące zjazdy. Gmina dofinansowała budowę kwotą 240 tysięcy złotych.

   

 • Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Na gminnej stronie internetowej, w zakładce Kurier Obrowa, dostępny jest już najnowszy, zimowy numer naszej gazety. Podsumowujemy w nim ostatnie inwestycje, udzielamy głosu seniorom, wspominamy Piotra Madeja z Zębówca, trębacza słynnej niegdyś, lubianej, kapeli Madejów. Poza tym u nas tradycyjnie mnóstwo informacji kulturalnych i sportowych. Cieszymy się sukcesami naszych mieszkańców, podziwiamy ich ambicje, zapał i kreatywność. Czytajmy!

 • Dwa nowe pojazdy dla policji w Dobrzejewicach

  Dwa nowe pojazdy dla policji w Dobrzejewicach

  Komisariat Policji w Dobrzejewicach ma dwa nowe samochody osobowe. To radiowóz marki Toyota oraz nieoznakowana Kia. Nasza gmina oraz gmina Czernikowo wsparły finansowo zakup Kii, a gmina Lubicz zakup Toyoty. Dziś na posterunku policji w Dobrzejewicach odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom kluczy do aut. W tym roku, zgodnie z decyzją Rady Gminy Obrowo, gmina wsparła policję kwotą 29 tysięcy złotych na zakup samochodu oraz 25 tysięcy złotych na zakup drona.

   

 • Remiza OSP w Dobrzejewicach będzie jak nowa

  Remiza OSP w Dobrzejewicach będzie jak nowa

  Rozpoczyna się przebudowa i termomodernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach. Wykonawca przejął plac budowy. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m. in. montaż instalacji fotowoltaicznej, roboty ziemne, betonowe, zbrojarskie, murarskie, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, pełną termomodernizację budynku, roboty posadzkowe i wymianę konstrukcji dachu. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

   

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony