Przejście do sekcji:

Treść strony - Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Stronicowanie

 • Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Mieszkańcy naszej gminy mogą szczepić się przeciwko covid-19 nie tylko w gminie Obrowo. W Toruniu i w Lubiczu Górnym w wakacje działają punkty szczepień, w których można przyjąć szczepionkę Pfizer lub Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Od soboty 24 lipca nowy punkt będzie działał w galerii Copernicus w Toruniu. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do punktu szczepień, mogą skorzystać z możliwości szczepienia w domu. Aby otrzymać szczepionkę w domu, należy zadzwonić pod nr tel. 782 500 207.

   

 • Plakat promujący akcję szczepień w domu pacjenta

  Chciałbyś się zaszczepić, a ze względu na stan zdrowia nie możesz? #Zaszczepsięwdomu

  Akcja #Zaszczepsięwdomu jest organizowana przez lecznicę Citomed we współpracy z Urzędem Miasta Torunia. Jej celem jest stworzenie możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19, dla osób, którym stan zdrowia nie pozwala samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, lub znasz osobę, która w niej jest, skontaktuj się pod podanym numerem telefonu ze specjalistą w celu umówienia szczepienia w Twoim domu. #razemdlaobrowa #obrowonaszagmina

   

 • strzykawki

  Rejestracja na szczepienia dla młodzieży

  17 maja ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Od tego dnia e-skierowania są wystawiane osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Rząd zachęca do jak najszybciej, zdalnej formy rejestracji. Umówić się można również w punkcie szczepień.

 • Rejestracja na szczepienia trwa

  Rejestracja na szczepienia trwa

  Rejestracja na szczepienia przyspieszyła. Od dziś, tj. od czwartku  29 kwietnia rejestrować się mogą osoby urodzone w latach 1980 – 1981, w następnych dniach osoby coraz młodsze. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki. Rząd zachęca do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię o numerze 989, SMS o treści „szczepimy się” wysłany na numer 880 333 333lub stronę internetową www.pacjent.gov.pl Umówić się można również w punkcie szczepień.

   

 • Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  40 strażaków ochotników z terenu naszej gminy OSP chce zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień strażaków. Piętnaścioro z nich zostało już zaszczepionych. – Większość z nas czuje się dobrze. Przez jeden dzień niektórzy z nas odczuwali lekki ból przedramienia i głowy, ale te objawy minęły - mówi Sławomir Lewandowski, strażak ochotnik OSP Kawęczyn, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo.
  #obrowonaszagmina
  #razemdlaobrowa

   

 • Trwa rejestracja na szczepienia dla osób 60+

  Trwa rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób 60+

  Obecnie na szczepienie przeciw covid-19 rejestrować się mogą osoby, które ukończyły 60 lat lub więcej. Rząd zachęca do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię o numerze 989, SMS o treści „szczepimy się” wysłany na numer 880 333 333lub stronę internetową www.pacjent.gov.pl Umówić się można również w punkcie szczepień. W kwietniu uruchomiono zapisy dla kolejnych roczników. Jeśli jednak, będąc już w gronie uprawnionych, nie zapiszemy się na szczepienie w danym dniu, możemy zrobić to zrobić później.
  #obrowonaszagmina

   

 • Trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

  Trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

  Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia osób urodzonych przed 1951 rokiem. Na szczepienie można się zapisać na cztery sposoby:
  1) dzwoniąc na infolinię 989,
  2) elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  3) przez kontakt z wybranym punktem szczepień,
  4) wysyłając sms na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

 • połączone ze sobą ludzkie dłonie

  Coraz więcej mieszkańców w izolacji

  W naszej gminie, jak w całej Polsce, lawinowo wzrasta ilość osób chorych na covid-19 i przebywających na kwarantannie. Dziś w gminie w izolacji jest 421 osób. Wczoraj było ich 400, a w piątek 19 marca „tylko” 250. Choruje wielu urzędników. Urząd pracuje w nielicznym składzie, rotacyjnie. Wszystkie referaty działają, wójt Andrzej Wieczyński również przyjmuje interesantów. Niemniej, prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum. #razemdlaobrowa

   

 • symboliczne kule koronawirusa

  Wielu chorych w naszym urzędzie

  Trzynastu urzędników Urzędu Gminy Obrowo choruje na covid-19 i dodatkowo wielu przebywa na kwarantannie. Urząd pracuje jednak nadal, lecz w mocno okrojonym składzie. Wójt Andrzej Wieczyński przyjmuje interesantów, ale po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym i w sprawach wyjatkowo ważnych. - Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość o i cierpliwość. Najlepiej, w miarę możliwości, przełożyć wizytę w urzędzie - apeluje wójt.

 • ulotka informacyjna

  Strażacy OSP roznoszą ulotki nt. szczepień 

  Od dziś w ciągu kilku najbliższych dni strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu gminy Obrowo będą roznosić mieszkańcom gminy ulotki na temat szczepień przeciwko covid-19. Ulotki zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień. Akcja roznoszenia ulotek jest ogólnopolska, koordynują ją komendy Państwowej Straży Pożarnej.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony