Przejście do sekcji:

Treść strony - Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Stronicowanie

 • Koronawirus – zmiany w działaniu urzędu

  Koronawirus – zmiany w działaniu urzędu

  W związku z pandemią koronawirusa od wtorku 4 stycznia br. wprowadzamy zmiany w działaniu Urzędu Gminy Obrowo. Ograniczamy wstęp do budynku i prosimy o kontaktowanie się z nami telefonicznie, e-mailowo bądź przez e-PUAP. Maseczki oraz dezynfekcja rąk są w urzędzie obowiązkowe. - Proszę zrozumienie – apeluje sekretarz Mirosława Kłosińska. – Nam taki sposób działania też utrudnia pracę i wydłuża czas obsługi Państwa spraw. Niemniej, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o wprowadzeniu ograniczeń.

   

 • Od 1 grudnia nowe obostrzenia pandemiczne

  Od 1 grudnia nowe obostrzenia pandemiczne

  W ostatnim czasie w Polsce odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 1 grudnia rząd wprowadza zakaz lotów z 7 krajów Afryki i obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób wracających z krajów non-Schengen. Od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obwiązywać do 17 grudnia 2021 r.

   

 • Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Właśnie ukazała się książka „O koronawirusie na poważnie i na wesoło”, którą w całości napisali i zilustrowali nasi mieszkańcy. To szczególna pamiątka koronawirusowych czasów i jednocześnie oryginalna promocja talentów mieszkańców gminy Obrowo. Książka wydana z funduszy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie oraz urzędu gminy to eleganckie wydawnictwo formatu A4. Publikacja w założeniu miała oswajać tematykę koronawirusową. Teraz podkreśla wagę szczepień przeciwko covid-19.

 • Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  W piątek 15 października od godz. 16.00 przy szkole w Obrowie (ul. Szkolna 4) będzie można bez skierowania zaszczepić się przeciwko covid-19. Do wyboru są dwie szczepionki: jednodawkowa Johnson&Johnson i dwudawkowa Pfizer. Osobom mającym trudności z dotarciem na szczepienie strażacy proponują transport. W tymczasowym punkcie szczepień będzie możliwość zaszczepienia dzieci i dorosłych pierwszą, drugą jak i trzecią dawką. 

   

 • Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Mieszkańcy naszej gminy mogą szczepić się przeciwko covid-19 nie tylko w gminie Obrowo. W Toruniu i w Lubiczu Górnym w wakacje działają punkty szczepień, w których można przyjąć szczepionkę Pfizer lub Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Od soboty 24 lipca nowy punkt będzie działał w galerii Copernicus w Toruniu. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do punktu szczepień, mogą skorzystać z możliwości szczepienia w domu. Aby otrzymać szczepionkę w domu, należy zadzwonić pod nr tel. 782 500 207.

   

 • Plakat promujący akcję szczepień w domu pacjenta

  Chciałbyś się zaszczepić, a ze względu na stan zdrowia nie możesz? #Zaszczepsięwdomu

  Akcja #Zaszczepsięwdomu jest organizowana przez lecznicę Citomed we współpracy z Urzędem Miasta Torunia. Jej celem jest stworzenie możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19, dla osób, którym stan zdrowia nie pozwala samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, lub znasz osobę, która w niej jest, skontaktuj się pod podanym numerem telefonu ze specjalistą w celu umówienia szczepienia w Twoim domu. #razemdlaobrowa #obrowonaszagmina

   

 • strzykawki

  Rejestracja na szczepienia dla młodzieży

  17 maja ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Od tego dnia e-skierowania są wystawiane osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Rząd zachęca do jak najszybciej, zdalnej formy rejestracji. Umówić się można również w punkcie szczepień.

 • Rejestracja na szczepienia trwa

  Rejestracja na szczepienia trwa

  Rejestracja na szczepienia przyspieszyła. Od dziś, tj. od czwartku  29 kwietnia rejestrować się mogą osoby urodzone w latach 1980 – 1981, w następnych dniach osoby coraz młodsze. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki. Rząd zachęca do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię o numerze 989, SMS o treści „szczepimy się” wysłany na numer 880 333 333lub stronę internetową www.pacjent.gov.pl Umówić się można również w punkcie szczepień.

   

 • Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  40 strażaków ochotników z terenu naszej gminy OSP chce zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień strażaków. Piętnaścioro z nich zostało już zaszczepionych. – Większość z nas czuje się dobrze. Przez jeden dzień niektórzy z nas odczuwali lekki ból przedramienia i głowy, ale te objawy minęły - mówi Sławomir Lewandowski, strażak ochotnik OSP Kawęczyn, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo.
  #obrowonaszagmina
  #razemdlaobrowa

   

 • Trwa rejestracja na szczepienia dla osób 60+

  Trwa rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób 60+

  Obecnie na szczepienie przeciw covid-19 rejestrować się mogą osoby, które ukończyły 60 lat lub więcej. Rząd zachęca do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię o numerze 989, SMS o treści „szczepimy się” wysłany na numer 880 333 333lub stronę internetową www.pacjent.gov.pl Umówić się można również w punkcie szczepień. W kwietniu uruchomiono zapisy dla kolejnych roczników. Jeśli jednak, będąc już w gronie uprawnionych, nie zapiszemy się na szczepienie w danym dniu, możemy zrobić to zrobić później.
  #obrowonaszagmina

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony