Przejście do sekcji:

Treść strony - Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Stronicowanie

 • Mobilny punkt szczepień w Obrowie

  Mobilny punkt szczepień w Obrowie

  We wtorek 22 lutego w godz. 15:00-19:00 przy budynku urzędu gminy (ul. Aleja Lipowa 27) będzie dostępny mobilny punkt szczepień przeciwko covid-19 w ramach akcji "Szczepimy się". Osoby dorosłe będą mogły zaszczepić się pierwszą lub kolejną dawką. Będzie również możliwość wykonania profesjonalnego testu antygenowego w kierunku covid-19 (wynik dostępny po 15 minutach). Szczepienia i testy są bezpłatne.

 • Covid-19 w szkole w Dobrzejewicach

  Covid-19 w szkole w Dobrzejewicach

  Na mocy decyzji sanepidu wszystkie klasy 0 – 4 Zespołu Szkół w Dobrzejewicach do poniedziałku 14 lutego br. włącznie będą mieć prowadzone lekcje w formie zdalnej. Przyczyną jest ilość zakażeń koronawirusem. Jednocześnie trzy-, cztero- i pięciolatki mogą uczęszczać do przedszkola na zajęcia stacjonarnie. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński prosi wszystkich o dbanie o siebie i swoich bliskich. - Wszystkim życzę dużo zdrowia i przypominam o obowiązku noszenia maseczek oraz o konieczności dezynfekcji rąk i zachowywaniu dystansu.

   

 • Ograniczmy wizyty w urzędzie

  Ograniczmy wizyty w urzędzie

  Z uwagi na epidemię ograniczamy możliwość wejścia do budynku urzędu. Wszystkie referaty funkcjonują, jednak choruje wielu urzędników. Prosimy, aby odwiedzali nas Państwo osobiście tylko wtedy, gdy jest to niezbędne i po wcześniejszym umówieniu wizyty. Kontaktować można się nami telefonicznie (tel. 56 678 60 22), pocztą elektroniczną oraz przez platformę ePuap. Przed wejściem do budynku ustawiliśmy urnę, w której mogą Państwo zostawiać wnioski i inne pisma. Życzymy Państwu dużo zdrowia!

   

   

 • Koronawirus – zmiany w działaniu urzędu

  Koronawirus – zmiany w działaniu urzędu

  W związku z pandemią koronawirusa od wtorku 4 stycznia br. wprowadzamy zmiany w działaniu Urzędu Gminy Obrowo. Ograniczamy wstęp do budynku i prosimy o kontaktowanie się z nami telefonicznie, e-mailowo bądź przez e-PUAP. Maseczki oraz dezynfekcja rąk są w urzędzie obowiązkowe. - Proszę zrozumienie – apeluje sekretarz Mirosława Kłosińska. – Nam taki sposób działania też utrudnia pracę i wydłuża czas obsługi Państwa spraw. Niemniej, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o wprowadzeniu ograniczeń.

   

 • Od 1 grudnia nowe obostrzenia pandemiczne

  Od 1 grudnia nowe obostrzenia pandemiczne

  W ostatnim czasie w Polsce odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 1 grudnia rząd wprowadza zakaz lotów z 7 krajów Afryki i obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób wracających z krajów non-Schengen. Od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obwiązywać do 17 grudnia 2021 r.

   

 • Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Właśnie ukazała się książka „O koronawirusie na poważnie i na wesoło”, którą w całości napisali i zilustrowali nasi mieszkańcy. To szczególna pamiątka koronawirusowych czasów i jednocześnie oryginalna promocja talentów mieszkańców gminy Obrowo. Książka wydana z funduszy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie oraz urzędu gminy to eleganckie wydawnictwo formatu A4. Publikacja w założeniu miała oswajać tematykę koronawirusową. Teraz podkreśla wagę szczepień przeciwko covid-19.

 • Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

  W piątek 15 października od godz. 16.00 przy szkole w Obrowie (ul. Szkolna 4) będzie można bez skierowania zaszczepić się przeciwko covid-19. Do wyboru są dwie szczepionki: jednodawkowa Johnson&Johnson i dwudawkowa Pfizer. Osobom mającym trudności z dotarciem na szczepienie strażacy proponują transport. W tymczasowym punkcie szczepień będzie możliwość zaszczepienia dzieci i dorosłych pierwszą, drugą jak i trzecią dawką. 

   

 • Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Mieszkańcy naszej gminy mogą szczepić się przeciwko covid-19 nie tylko w gminie Obrowo. W Toruniu i w Lubiczu Górnym w wakacje działają punkty szczepień, w których można przyjąć szczepionkę Pfizer lub Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Od soboty 24 lipca nowy punkt będzie działał w galerii Copernicus w Toruniu. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do punktu szczepień, mogą skorzystać z możliwości szczepienia w domu. Aby otrzymać szczepionkę w domu, należy zadzwonić pod nr tel. 782 500 207.

   

 • Plakat promujący akcję szczepień w domu pacjenta

  Chciałbyś się zaszczepić, a ze względu na stan zdrowia nie możesz? #Zaszczepsięwdomu

  Akcja #Zaszczepsięwdomu jest organizowana przez lecznicę Citomed we współpracy z Urzędem Miasta Torunia. Jej celem jest stworzenie możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19, dla osób, którym stan zdrowia nie pozwala samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, lub znasz osobę, która w niej jest, skontaktuj się pod podanym numerem telefonu ze specjalistą w celu umówienia szczepienia w Twoim domu. #razemdlaobrowa #obrowonaszagmina

   

 • strzykawki

  Rejestracja na szczepienia dla młodzieży

  17 maja ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Od tego dnia e-skierowania są wystawiane osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Rząd zachęca do jak najszybciej, zdalnej formy rejestracji. Umówić się można również w punkcie szczepień.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony