Przejście do sekcji:

Treść strony - Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Koronawirus / szczepienia przeciw covid-19

Stronicowanie

 • Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  40 strażaków ochotników z terenu naszej gminy OSP chce zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień strażaków. Piętnaścioro z nich zostało już zaszczepionych. – Większość z nas czuje się dobrze. Przez jeden dzień niektórzy z nas odczuwali lekki ból przedramienia i głowy, ale te objawy minęły - mówi Sławomir Lewandowski, strażak ochotnik OSP Kawęczyn, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo.
  #obrowonaszagmina
  #razemdlaobrowa

   

 • Trwa rejestracja na szczepienia dla osób 60+

  Trwa rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób 60+

  Obecnie na szczepienie przeciw covid-19 rejestrować się mogą osoby, które ukończyły 60 lat lub więcej. Rząd zachęca do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię o numerze 989, SMS o treści „szczepimy się” wysłany na numer 880 333 333lub stronę internetową www.pacjent.gov.pl Umówić się można również w punkcie szczepień. W kwietniu uruchomiono zapisy dla kolejnych roczników. Jeśli jednak, będąc już w gronie uprawnionych, nie zapiszemy się na szczepienie w danym dniu, możemy zrobić to zrobić później.
  #obrowonaszagmina

   

 • Trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

  Trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

  Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia osób urodzonych przed 1951 rokiem. Na szczepienie można się zapisać na cztery sposoby:
  1) dzwoniąc na infolinię 989,
  2) elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  3) przez kontakt z wybranym punktem szczepień,
  4) wysyłając sms na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

 • połączone ze sobą ludzkie dłonie

  Coraz więcej mieszkańców w izolacji

  W naszej gminie, jak w całej Polsce, lawinowo wzrasta ilość osób chorych na covid-19 i przebywających na kwarantannie. Dziś w gminie w izolacji jest 421 osób. Wczoraj było ich 400, a w piątek 19 marca „tylko” 250. Choruje wielu urzędników. Urząd pracuje w nielicznym składzie, rotacyjnie. Wszystkie referaty działają, wójt Andrzej Wieczyński również przyjmuje interesantów. Niemniej, prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum. #razemdlaobrowa

   

 • symboliczne kule koronawirusa

  Wielu chorych w naszym urzędzie

  Trzynastu urzędników Urzędu Gminy Obrowo choruje na covid-19 i dodatkowo wielu przebywa na kwarantannie. Urząd pracuje jednak nadal, lecz w mocno okrojonym składzie. Wójt Andrzej Wieczyński przyjmuje interesantów, ale po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym i w sprawach wyjatkowo ważnych. - Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość o i cierpliwość. Najlepiej, w miarę możliwości, przełożyć wizytę w urzędzie - apeluje wójt.

 • ulotka informacyjna

  Strażacy OSP roznoszą ulotki nt. szczepień 

  Od dziś w ciągu kilku najbliższych dni strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu gminy Obrowo będą roznosić mieszkańcom gminy ulotki na temat szczepień przeciwko covid-19. Ulotki zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień. Akcja roznoszenia ulotek jest ogólnopolska, koordynują ją komendy Państwowej Straży Pożarnej.

   

 • buteleczki ze szczepionkami

  Na marzec zapowiadane są kolejne szczepienia

  Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień przeciwko covid-19 dla kolejnych grup osób. 10 marca rozpocznie się rejestracja na szczepienia osób przewlekle chorych, a 15 marca ruszą ich szczepienia. 11 marca uruchomiona zostanie rejestracja osób w wieku 65 – 69 lat, a 22 marca rozpoczną się ich szczepienia. 29 marca startują szczepienia służb mundurowych. Rejestracja na szczepienia osób w wieku 65+ odbywać się będzie według określonego harmonogramu.

   

 • 15 marca rozpoczną się szczepienia dla osób przewlekle chorych

  15 marca rozpoczną się szczepienia dla osób przewlekle chorych

  Jak informuje rząd, 15  marca br. rozpoczną się szczepienia osób przewlekle chorych, urodzonych po 1961 roku. Szczepienia obejmą osoby, które są dializowane z powodu przewlekłej niewydolności nerek, cierpią na chorobę nowotworową, u których po dniu 31 grudnia 2019r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią, a także osoby poddawane przewlekłej wentylacji mechanicznej oraz po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne.

   

 • O koronawirusie na poważnie i na wesoło - sezon drugi

  O koronawirusie na poważnie i na wesoło - sezon drugi

  Gminny konkurs literacki „O koronawirusie na poważnie i na wesoło” będzie miał kontynuację. Tym razem ogłaszamy konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Prace mają być ilustracjami do tekstów, które wpłynęły na konkurs literacki. Cykl „oswajania” koronawirusa zakończy wydanie książki z tekstami o covidzie napisanymi przez mieszkańców gminy Obrowo, ozdobionej ilustracjami ich autorstwa.

 • Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów 80+ i 70+, którzy zarejestrowali się na szczepienie i dla których starczyło szczepionek. Rząd informuje, że szczepionek brakuje obecnie w całej w Polsce i apeluje o rezygnację w wizyt w przychodniach w celu rezerwacji terminu na szczepienie.  Wprowadzono nowe narzędzia, które poinformują seniorów o możliwości szczepień. Jakie?

   

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony