Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Pałac w Zębowie wrócił do dawnej świetności

  Pałac w Zębowie wrócił do dawnej świetności

  Gmina zakończyła remont pałacu w Zębowie. Budynek odzyskał dawny blask: ma nową elewację i balustrady, odrestaurowaną wieżę i historyczne drzwi wejściowe. Pałac przeszedł kompleksową termomodernizację. Szkoła i przychodnia funkcjonują teraz w przyjaznych, komfortowych pomieszczeniach. Prace kosztowały łącznie 1 mln 844 tys. zł. Z funduszy unijnych gmina pozyskała 811 tys. złotych. Wszystkie prace przebiegały pod nadzorem konserwatora zabytków, a zakres robót wynikał z audytu energetycznego.

 • Ruszają nabory do szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu

  Ruszają nabory do szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu

  Centrum Kształcenia Ustawicznego jest szkołą dla dorosłych. Oferta edukacyjna placówki to szansa na kształcenie, uzyskanie ciekawego zawodu i podniesienie swoich kwalifikacji. Nauka w szkole jest bezpłatna. Obecnie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu prowadzi nabór do szkół na poziomie liceum ogólnokształcącego, szkoły policealnej oraz podstawowej. W ofercie edukacyjnej placówki znajdują się również kwalifikacyjne kursy zawodowe.

 • 220 tysięcy złotych dla uczniów w naszej gminie

  220 tysięcy złotych dla uczniów w naszej gminie

  W roku 2021 przeznaczyliśmy w ramach pomocy socjalnej dla uczniów łącznie 218 188,85 zł. W roku szkolnym 2020/2021 przyznanych zostało 115 stypendiów szkolnych, a w roku szkolnym 2021/2022 stypendia szkolne otrzymało 91 uczniów z terenu gminy. Dodatkowo 14 dzieciom wypłaciliśmy jednorazowe zasiłki szkolne oraz 18 dzieciom – zasiłek losowy na cele edukacyjne z tytułu wystąpienia nawałnic lub innych zdarzeń atmosferycznych.

   

 • Konkurs na realizację zadań sportowych

  Konkurs na realizację zadań sportowych

  Do 25 stycznia br. do godz. 16.00 czekamy na oferty dotyczące realizacji zadań sportowych na terenie naszej gminy w 2022 roku. Do podziału jest 170 000 zł. Zadanie powinno być realizowane dla jak największej liczby mieszkańców gminy Obrowo. Dofinansowanie może być przeznaczone w szczególności na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, obuwia, odzieży sportowej, pokrycie kosztów organizowania regularnych zawodów czy kosztów korzystania z obiektów sportowych.

 • Nasi uczniowie na wycieczkach "Poznaj Polskę"

  Nasi uczniowie na wycieczkach "Poznaj Polskę"

  357 uczniów z czterech szkół z naszej gminy wzięło udział w wycieczkach zorganizowanych w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. 80% kosztów wyjazdów pokryło Ministerstwo Edukacji i Nauki, a 20% gmina. Uczniowie odwiedzili m. in. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Dom Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Dolinę Strążyska w Zakopanem, Muzeum Karola Szymanowskiego – Willę Atmę w Zakopanem.

   

 • Myśliwi z koła „Zlot” u przedszkolaków

  Myśliwi z koła „Zlot” u przedszkolaków

  200 kg żołędzi i kasztanów na zimę dla jeleni i saren zebrały dzieci z przedszkola samorządowego w Osieku nad Wisłą. Myśliwi podziękowali im za tę pracę podczas świątecznego spotkania w przedszkolu. Opowiedzieli też dzieciom o zwierzętach z okolicznych lasów oraz o roli, jaką pełnią w ekosystemie. Przedszkolaki podziękowały myśliwym za wizytę samodzielnie przygotowanymi i udekorowanymi piernikami z motywami zwierzęcymi.

   

   

 • Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Na sesji w dniu 28 grudnia 2022 roku radni gminy Obrowo jednogłośnie, bez uwag, przyjęli budżet na 2022 rok. Dochody gminy wg dzisiejszych planów wyniosą 90 mln złotych, a wydatki 94 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Na inwestycje zaplanowaliśmy 13 mln złotych. Wśród inwestycji dominują te oświatowe oraz wodno – kanalizacyjne, które są podstawą nowoczesnej gminy. Dziękuję radnym za zgodne przyjęcie budżetu, za wspólną pracę nad nim i rozmowy - mówi wójt.

   

 • Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Teatroteka Szkolna to program, który proponuje nowe spojrzenie na miejsce teatru w szkole. W 2021 roku z Teatroteką współpracowała Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury z Obrowie. Nasza animatorka uczestniczyła w spotkaniach instruktorek teatralnych z całej Polski, a warto podkreślić, że do projektu zostało wybranych zaledwie 15 osób. Uwagi E. Mytlewskiej znalazły się w publikacji „Refleksyjnik – o tworzeniu teatru z uczniami i uczennicami”, przygotowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

   

 • A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie do 3 stycznia 2022 roku przyjmuje zapisy na zimowisko w Szklarskiej Porębie. Wyjazd zaplanowany jest w dniach 15 – 23 stycznia 2022 roku. W zimowisku mogą wziąć udział dzieci do 16. roku życia. Koszt pobytu to 650 zł w przypadku opłacania składki KRUS i 1400 zł dla pozostałych rodzin. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z GOPS: z Pauliną Górzyńską tel. 720 828 673 lub z Anetą Szyplik, tel. 720 828 389.

   

   

 • Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Pracownicy GOPS, strażacy ochotnicy, młodzież, wójt Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska przez trzy dni rozwozili świąteczne paczki do 80 podopiecznych GOPS. W paczkach są świąteczne potrawy oraz ciepły obiad przygotowany specjalnie na dzień odwiedzin. Pomoc nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów oraz pracy dzieci z gminnych szkół, które przygotowały kartki i ozdoby bożonarodzeniowe.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony