Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Gmina Obrowo objęła patronat nad dwoma konkursami organizowanymi przez Szkołę Podstawową w Brzozówce z okazji Europejskiego Dnia Języków. Konkursy skierowane są do uczniów szkół w naszej gminie. Pierwszy to konkurs plastyczny pt. Znając języki obce, wszędzie czujesz się jak w domu dla uczniów klas I - IV. Drugi zaś jest przeznaczony dla uczniów klas V - VIII, a jego tytuł brzmi: Tego jeszcze nie wiesz o językach. Uczestnicy tego konkursu są proszeni o przygotowanie gry lub quizu online.

   

 • Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Nowa część szkoły w Brzozówce rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych. Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły z dziesięcioma salami lekcyjnymi.

   

 • Barbara Mońko-Juraszek pracowała dla szkoły w Brzozówce 30 lat

  Barbara Mońko-Juraszek pracowała dla szkoły w Brzozówce 30 lat

  Pani Barbara Mońko–Juraszek, dotychczasowa polonistka Szkoły Podstawowej w Brzozówce, przeszła na emeryturę. B. Mońko-Juraszek rozpoczęła pracę w tej szkole 1 września 1992 roku. Nauczała języka polskiego, rosyjskiego, niemieckiego, plastyki i techniki. Wiele lat opiekowała się też szkolną biblioteką, która zawdzięcza jej dużą ilość książek. Profesjonalizm w pracy na różnych polach zapewniał jej szacunek uczniów, rodziców, społeczności szkolnej, a także włodarzy gminy Obrowo.

   

   

 • Podwórkowe gry chodnikowe w osieckiej szkole

  Podwórkowe gry chodnikowe w osieckiej szkole

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą mogą korzystać z gier chodnikowych na szkolnym dziedzińcu. Gry zamontowano dzięki udziałowi mieszkańców w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Powiatu Toruńskiego. Zestaw zawiera gry edukacyjne i ruchowe wykonane z prefabrykowanej masy termoplastycznej, w pięknych, żywych kolorach. Dzieci zyskały nowe, atrakcyjne miejsce służące do aktywnego spędzania przerw oraz zajęć ruchowych i świetlicowych na świeżym powietrzu.

   

 • Pożegnaliśmy lato na sportowo

  Pożegnaliśmy lato na sportowo

  W gminie Obrowo trwa tydzień sportu. Z tej okazji 13 września na boisku orlik w Dobrzejewicach do wspólnej sportowej zabawy zaprosiliśmy dzieci i dorosłych. Gry i konkursy dla najmłodszych poprowadzili animatorzy: Dariusz Rozwadowski i Krzysztof Zarębski. Jak zwykle uczestnicy wykazali się wielką sprawnością i duchem walki. Nieco starsi uczestniczyli w zajęciach nordic walking prowadzonych przez Kazimierza Musiałowskiego: zapoznawali się z techniką chodu i sprzętem.

 • Tydzień sportu w gminie Obrowo i pożegnanie lata na sportowo na Orliku w Dobrzejewicach

  Tydzień sportu w gminie Obrowo i pożegnanie lata na sportowo na Orliku w Dobrzejewicach

  W dniach 12-16 września w gminie Obrowo będzie trwał tydzień sportu. Wydarzenie to nawiązuje do Narodowego Dnia Sportu, który w tym roku przypada 18 września. Do akcji włączyły się gminne szkoły. Jedną z imprez towarzyszących będzie pożegnanie lata na sportowo, na którą zapraszamy we wtorek 13.09 o godz. 16:00 na boisko orlik w Dobrzejewicach - mamy propozycję zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Harmonogram wydarzeń w ramach tygodnia sportu publikujemy w dalszej części informacji.

   

 • Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 / 2023 w szkole podstawowej w Brzozówce miało wyjątkowy charakter. Podczas uroczystości wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor placówki Anna Koźlikowska w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Romana Skórskiego oraz uczniów szkoły: Adama i Wiktora, a także dziewczynek z przedszkola: Aurelii i Gabrieli osadzili w murach powstającej szkoły kapsułę czasu.

   

 • 1 września. Wójt Wieczyński składa życzenia społeczności szkolnej

  1 września. Wójt Wieczyński składa życzenia społeczności szkolnej

  Z okazji nowego roku szkolnego życzę całej społeczności szkolnej dużo spokoju i zdrowia. To bowiem najważniejsze, abyśmy mogli cieszyć się każdym dniem pracy i nauki. Uczniom życzę, aby pamiętali, że uczą się dla siebie, a nie dla ocen (...) Nauczycielom i Pracownikom oświaty życzę natomiast pogody ducha i optymizmu (...) Gdyby jednak przyszło mierzyć nam się ponownie z wyzwaniami, wiem, że sobie poradzimy (...) Razem na pewno damy radę. Wszystkiego dobrego, drodzy Państwo!

   

 • 1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Brzozówce będzie miało szczególny charakter. Podczas uroczystości wmurujemy na budowie nowej części szkoły kapsułę czasu. Umieścimy w niej akt erekcyjny oraz rzeczy, które pokażą, co dla nas: mieszkańców Brzozówki i gminy Obrowo, jest dziś ważne. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce Anna Koźlikowska zapraszają wszystkich na to wydarzenie. Początek uroczystości o godz. 10.30.

   

 • W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru

  W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru. Mamy zdjęcia z lotu ptaka

  Często odwiedzamy budowę szkoły w Brzozówce, aby obserwować postęp prac i na bieżąco odpowiadać na potrzeby wykonawcy. Podczas ostatniej wizyty kończono zasypkę fundamentów murowanych oraz ocieplano je styropianem wraz z warstwą siatki i kleju. Kończono również izolację folią kubełkową oraz układano uzbrojenie posadzkowe przyziemia. W nadchodzącym tygodniu wykonawca planuje rozpocząć już murowanie ścian parteru.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony