Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Wakacje! 

  Wakacje! 

  1800 uczniów szkół podstawowych naszej gminy właśnie rozpoczęło wakacje. Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021 / 2022 odbywały się dziś we wszystkich szkołach.- Znów mamy wakacje. Oby dopisała nam pogoda – mówił wójt Andrzej Wieczyński do dzieci i nauczycieli. – A jeśli nawet nie dopisze, to i tak odpoczywajcie, cieszcie się wolnym czasem. Nie zawsze trzeba odpoczywać efektywnie i pożytecznie. Podczas szkolnych uroczystości tradycyjnie gratulowano sukcesów najlepszym uczniom i sportowcom. Zgodnie ze szkolnymi zwyczajami odbyły się też imprezy artystyczne z udziałem szkolnych dzieci.

   

 • Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Jan Kamiński z klasy akordeonu p. Radosława Stolarczyka szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wy-Grajcie Razem. Konkurs organizowała szkoła muzyczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Poziom konkursu we wszystkich grupach wiekowych był bardzo wysoki, toteż jesteśmy bardzo dumni, że doceniono ciężką pracę włożoną w zaprezentowane programy, jak i wyjątkowy talent muzyczny Jasia.
   

   

 • Młodzi muzycy zagrali w Dworze Artusa

  Młodzi muzycy zagrali w Dworze Artusa

  9 czerwca 2022 roku w Dworze Artusa w Toruniu odbył się Koncert Najlepszych Uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą: laureatów nagród zdobytych podczas konkursów szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich, a także festiwali muzycznych. Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany i obejmował kompozycje od barokowych utworów Jana Sebastiana Bacha po utwory współczesnych twórców XX i XXI wieku.

   

 • -

  See you in a year!

  Irlandia była tematem piątych Gminnych Warsztatów Języka Angielskiego, które organizuje Szkoła Podstawowa w Obrowie. W zajęciach udział wzięło 20 uczniów ze szkół z terenu gminy. Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów był pochodzący z Irlandii Daniel Clarkson, nauczyciel języka angielskiego. Wszystkie szkoły przygotowały prezentacje Irlandii, a na zakończenie uczniowie i nauczyciele sprawdzili swoją wiedzę w quizach na platformie blooket. Uczestnicy bawili się wyśmienicie i już czekają na przyszłoroczne spotkanie.

 • Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą zaprasza na koncert swoich najlepszych uczniów. Występ jest okazją do podziwiania ich talentu oraz do docenienia umiejętności dydaktycznych szkolnych nauczycieli. Koncert odbędzie się w czwartek 9 czerwca o godz. 17.00 w majestatycznych, pięknych wnętrzach toruńskiego Dworu Artusa. Budynek mieści się na starówce przy ul. Rynek Staromiejski 6. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny. W imieniu społeczności szkolnej zapraszamy na tę wspaniałą ucztę dla ducha!

   

 • Uczniowie - informatycy z Dobrzejewic najlepsi w Polsce. Zostali mistrzami programowania w Scratchu 

  Uczniowie - informatycy z Dobrzejewic najlepsi w Polsce. Zostali mistrzami programowania w Scratchu 

  Jan Banaszak, Filip Makowski i Tymon Małkiewicz z klasy 7a Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach zostali ogólnopolskimi mistrzami programowania w Scratchu. Ich nauczycielką informatyki jest p. Joanna Kornetowska. Gratulujemy chłopcom i pani Joannie! Konkurs odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w którym szkoła w Dobrzejewicach bierze udział.

   

 • Nurek Kartezjusza w przedszkolu w Brzozówce

  Nurek Kartezjusza w przedszkolu w Brzozówce

  Po dwóch latach pandemicznej przerwy dzieci z przedszkola w Brzozówce ponownie uczestniczyły w Konkursie Przyrodniczym „Ekologiczne koło fortuny”. Przedszkolaki oryginalnie, kolorowo ubrane w ekologiczne stroje, żywiołowo zaprezentowały taniec dla Ziemi. Zawodnicy zmagali się także z wieloma zadaniami o tematyce przyrodniczej, m.in. rozwiązywali rebusy, rozpoznawali żywioły za pomocą multimedialnych narzędzi czy segregowały śmieci. Nie mogło zabraknąć doświadczeń - nurek Kartezjusza uczył prawa Archimedesa.

 • Klaudia Sonnenberg w finale konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

  Klaudia Sonnenberg w finale konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

  Klaudia Sonnenberg, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzejewicach, zajęła 3. miejsce XVIII konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Finalistka napisała rozprawkę na jeden z trzech obowiązujących tematów: Sejmik Młodzieżowy jako przykład i przejaw odpowiedzialności społecznej młodzieży - jakim problemem dotyczącym młodych ludzi w pierwszej kolejności powinien zająć się powstający Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gratulujemy!

 • Dzień Dziecka w szkole w Łążynie II: wszystko zaczyna się od marzeń

  Dzień Dziecka w szkole w Łążynie II: wszystko zaczyna się od marzeń

  Szkoły, przedszkola, biblioteki, a także urzędy, sklepy, parafie… wszyscy świętują dziś Dzień Dziecka. Festyn dla swoich uczniów zorganizowała także Szkoła Podstawowa w Łążynie II. Odbył się piknik na trawie, któremu towarzyszyły występy taneczne i artystyczne, konkursy, pokaz mody i ognisko z kiełbaskami. Skakano na dmuchańcach. Zajadano torty i lody ufundowane przez radnego miejscowości Jerzego Falkowskiego, gminę i Radę Rodziców.

 • Druga edycja „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Druga edycja „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Już po raz drugi przyznamy 10 stypendiów po 3 000 zł na ucznia oraz certyfikat potwierdzający przynależność do elitarnego grona stypendystów. Rozpoczynamy nabór wniosków do Akademii Zdolnych. Stypendia przyznamy w trzech kategoriach: za wybitne wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia artystyczne lub za wybitne osiągnięcia sportowe. Program skierowany jest do uczniów szkół pobierających naukę na terenie naszej gminy. Na wnioski czekamy do 24 czerwca.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony