Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

 • II Gminny Europejski Dzień Języków w szkole w Obrowie

  II Gminny Europejski Dzień Języków w szkole w Obrowie

  W poniedziałek, 27 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie odbędzie się II Gminny Europejski Dzień Języków pod patronatem Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego oraz Gminy Obrowo. Wydarzenie odbywa się każdego roku już od dwudziestu lat, a jego celem jest promowanie wielojęzyczności na terenie Europy, motywowanie do nauki języków obcych oraz poznawania kultury i zwyczajów naszych zagranicznych sąsiadów.

   

   

 • Trwa nabór do projektu "Wyższe kompetencje uczniów - sukces w przyszłości."

  Trwa nabór do projektu "Wyższe kompetencje uczniów - sukces w przyszłości."

  Do udziału w nim zapraszamy 666 uczniów (w tym 190 ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas I – VIII SP w wieku 7-15 lat oraz nauczyciele zatrudnieni w szkołach podstawowych w gminie Obrowo. Inicjatywa startuje w październiku br. i potrwa do czerwca 2023 r. Zgłoszenia i pytania należy kierować bezpośrednio do szkół z terenu gminy Obrowo.

 • Nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Czech i i Portugalii w Osieku nad Wisłą

  Nauczyciele z Włoch, Hiszpanii, Czech i i Portugalii w Osieku nad Wisłą

  Szkoła w Osieku nad Wisłą gościła nauczycieli z Włoch, Hiszpanii, Czech i i Portugalii. Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, matematyki, geografii i języka niemieckiego, prowadzonych przez naszych pedagogów. Odwiedzili pracownię wikliniarską Koszyczek Małgorzaty Paurowskiej oraz Toruń. Wizyta odbyła się w ramach projektu Erasmus+ Home Historic Origins in Modern Era. Kolejne spotkania wkrótce w Hiszpanii.

 • Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych

  Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych

  Szkoła w Obrowie po raz kolejny uczciła bohaterów antykomunistycznego podziemia (1944 – 1963) w IX Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Udział w imprezie wzięły osoby z terenu gminy Obrowo, ale także gminy Czernikowo, gminy Lipno i Torunia. W punkcie startowym uczestnicy zostali oficjalnie powitani przez dyrektora SP w Obrowie - Przemysława Piotrowskiego. Organizatorami imprezy, która stała się już cykliczna, są nauczyciele z obrowskiej szkoły.

 • 35 tysięcy euro dla szkoły w Obrowie

  35 tysięcy euro dla szkoły w Obrowie

  Doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli, rozwój kompetencji zawodowych u pracowników oraz rozwijanie kompetencji językowych i cyfrowych uczniów, a także podniesienie jakości pracy szkoły i strefy zarządzania placówką oraz wyjazdy zagraniczne na szkolenia i w ramach tzw. dobrych praktyk – wszystko to możliwe będzie dzięki funduszom pozyskanym przez Szkołę Podstawową w Obrowie w ramach programu Erasmus+. Wartość projektu to 35 000 euro.

   

   

 • Szkoła w Obrowie rozbudowana, po termomodernizacji

  Szkoła w Obrowie rozbudowana, po termomodernizacji. Film

  Dobiega końca rozbudowa i termomodernizacja szkoły podstawowej w Obrowie. Trwają ostatnie poprawki i prace wykończeniowe. Szkoła zyskała nową aulę, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, windy, hall z szafkami dla każdego ucznia i nową dyżurkę. Oko cieszy nowa elewacja. Na rozbudowę gmina przeznaczyła 906 tysięcy złotych, a na termomodernizację  1 mln 475 tys. Uroczyste otwarcie rozbudowanej placówki zaplanowane jest na październik.

   

 • Nasze szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego

  Nasze szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego

  Pod koniec sierpnia w urzędzie gminy odbyło się spotkanie się z dyrektorami gminnych szkół. Wójt Andrzej Wieczyński podziękował dyrektorom za przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego i zapewnił, że oświata nadal będzie dla gminy priorytetem. W tym roku szkolnym rozpoczynamy realizację projektu finansowanego ze środków unijnych, dzięki któremu do szkół trafi nowoczesny sprzęt dydaktyczny za ponad 525 tys. zł. Całkowita wartość projektu to ponad 1,7 mln zł.

   

Przejdź do początku strony