Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

  W nocy z 17 na 18 lutego 2023 r. prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach przekraczający 90 km/h - ostrzega Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez podmuchy wiatru i spowodować dodatkowe zniszczenia lub zagrażać ludziom. 

 • Godna postawa druha Mateusza Kurka

  Godna postawa druha Miłosza Kurka

  Druh Miłosz Kurek z OSP KSRG Kawęczyn samodzielnie udzielał pierwszej pomocy po wypadku na autostradzie A1. Jadąca z nim pani Paulina wzywała służby ratunkowe, a on pomagał poszkodowanym. W wypadku brały udział 4 pojazdy: 3 osobowe i 1 dostawczy.- Ta akcja pokazuje jak ważne są szkolenia z pierwszej pomocy oraz umiejętność zachowania się na miejscu wypadku. Druhu Miłoszu, gmina Obrowo jest druha bardzo dumna - podkreślał wójt Andrzej Wieczyński.

 • Pożar domu w Zębowie

  Pożar domu w Dzikowie

  Strażacy ochotnicy z Osieka nad Wisłą, Kawęczyna i Dobrzejewic wraz ze strażakami z Torunia przez kilka godzin walczyli z pożarem domu mieszkalnego w Dzikowie. Nikomu nic się nie stało, ale dom został bardzo zniszczony. Wójt Andrzej Wieczyński obecny podczas akcji zdecydował o tymczasowym umieszczeniu rodziny w Rytkówce, a następnie o przeniesieniu do mieszkania gminnego w Zębowie. Wójt zadbał też o posiłki dla strażaków.

   

 • Władze gminy podziękowały bohterskim druhom

  Władze gminy Obrowo podziękowały bohaterskim druhom

  - My tylko zrobiliśmy to, co było trzeba - mówili na spotkaniu z władzami gminy trzej bohaterscy druhowie OSP, którzy ratowali rannych po wypadku drogowym. Miłosz Kurek i Radosław Chełczyński z OSP KSRG Kawęczyn i Patryk Jobczyński z OSP Zawały byli świadkami kolizji trzech samochodów, gdy wracali z wycieczki. Przewodniczący Rady Gminy Obrowo Roman Skórski i wójt Andrzej Wieczyński podkreślali, że gmina jest z nich dumna i że dzięki ich postawie widać, że wydatki na OSP procentują.

   

 • Bohaterska postawa trzech naszych strażaków ochotników

  Bohaterska postawa trzech naszych strażaków ochotników

  Druhowie Miłosz Kurek i Radosław Chełczyński z OSP KSRG Kawęczyn oraz Patryk Jobczyński z OSP Zawały udzielali pierwszej pomocy siedmiu osobom poszkodowanym w wypadku w Suchatówce. Do zderzenia doszło w sobotę 10 grudnia. Wśród poszkodowanych były osoby dorosłe, w tym cztery ciężko ranne. Druhowie opiekowali się rannymi aż do przybycia służb medycznych. - Panów postawa zasługuje na najwyższy podziw. Dla nas jesteście bohaterami – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

   

 • Młodzi druhowie z promesami na umundurowanie i sprzęt

  Młodzi druhowie z promesami na umundurowanie i sprzęt

  Druhna Laura Szuprycińska z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP KSRG Szembekowo oraz druh Norbert Auguściński z MDP OSP KSRG Kawęczyn odebrali w imieniu swoich drużyn promesy na doposażenie jednostek. W uroczystości w OSP Pędzewo towarzyszyli im opiekunowie: druhna Anna Lewandowska z Szembekowa i druh Marcin Czynszak z Kawęczyna. Promesy zostaną one przeznaczone na sprzęt i umundurowanie naszych młodzieżowych drużyn. Gratulujemy.

   

 • W remontowanej remizie trwają prace tynkarskie 

  W remontowanej remizie trwają prace tynkarskie 

  W remontowanej remizie strażackiej w Dobrzejewicach zamontowano już nowe, profesjonalne bramy garażowe. Są one w czerwonym - strażackim - kolorze. Aktualnie wykonawca układa płytki na podłogach i ścianach, trwają także prace tynkarskie na zewnątrz i wewnątrz budynku. Koszt inwestycji to 1 mln 983 tysiące złotych, w tym 422 tysiące zł na termomodernizację pochodzą ze środków unijnych. Przebudowa remizy jest natomiast całkowicie finansowana z budżetu gminy.

   

 • Odszedł śp. Józef Tarkowski, prezes OSP Zawały

  Odszedł śp. Józef Tarkowski, prezes OSP Zawały

  Z żalem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci Śp. Józefa Tarkowskiego, wieloletniego prezesa jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawałach, członka Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Obrowie. Odszedł człowiek, dla którego służba w OSP i pomoc drugiemu człowiekowi były prawdziwą pasją. Na szczęście, przekazał ją swojej rodzinie. Dzięki temu śp. Józef Tarkowski - jego aktywność i ofiarność – są i będą z nami. Jesteśmy za to wdzięczni. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną w piątek 14 października o godz. 13.15 w kościele w Dobrzejewicach.

   

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony