Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • W remontowanej remizie wykonawca rozprowadza instalacje wodkan, co i elektryczną

  W remontowanej remizie wykonawca rozprowadza instalacje wodkan, co i elektryczną

  Trwa remont i termomodernizacja remizy OSP w Dobrzejewicach. Wykonawca położył pod posadzką instalację wodno-kanalizacyjną i grzewczą, a obecnie rozprowadza instalację elektryczną. Równocześnie postępuje docieplanie ścian zewnętrznych. Koszt inwestycji to 1 mln 983 tysiące złotych, w tym 422 tysiące  zł na termomodernizację pochodzą ze środków unijnych. Przebudowa remizy jest natomiast całkowicie finansowana z budżetu gminy.

   

 • Prace remontowe i termomodernizacyjne budynku remizy OSP w Dobrzejewicach zgodnie z haromonogramem

  Prace remontowe i termomodernizacyjne budynku remizy OSP w Dobrzejewicach zgodnie z haromonogramem

  Trwają prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku remizy OSP w Dobrzejewicach. Po wymurowaniu części nowych ścian nośnych wykonawcy wzmocnili całość betonowym wieńcem. Najbardziej widoczną zmianą jest nowa więźba dachowa, która na teren budowy została dostarczona w formie prefabrykowanych elementów. W garażu dla pojazdów strażaków została wylana nowa posadzka betonowa. Widoczne są również postępy prac termomodernizacyjnych - na zewnątrz budynku pracownicy montują docieplenie ze styropianu.

   

 • Nasze jednostki ochotniczej straży pożarnej są absolutnym HIT-em!

  Nasze jednostki ochotniczej straży pożarnej są absolutnym HIT-em!

  Na zamku w Gniewie, przy wtórze fanfar, nasi druhowie otrzymywali certyfikaty HIT Regionów. Każda z naszych OSP otrzymała HIT za kultywowanie chlubnych tradycji ruchu strażackiego w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służeniu Ojczyźnie oraz wspieranie różnorodnych form pracy sportowo - społeczno - oświatowej. Instytut nagrodził też gminę Obrowo za tworzenie sprzyjających warunków i działania na rzecz wszechstronnej poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy. Naszych strażaków reprezentowali: druhna Alicja Tarkowska, dh Krzysztof Zamojski i dh Dariusz Mytlewski.

   

   

 • Święto Kawęczyna i OSP KSRG Kawęczyn

  Święto Kawęczyna i OSP KSRG Kawęczyn. Film, zdjęcia

  W piękne, czerwcowe popołudnie, przy udziale wielu znakomitych gości, OSP KSRG Kawęczyn obchodziła swoje święto. Okazją do świetowania były cztery historyczne wydarzenia: 95-lecie powołania jednostki, włączenie jej do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, nadanie sztandaru jednostce w Kawęczynie oraz odsłonięcie postumentu upamiętniającego pułkownika Władysława Gnysia, byłego mieszkańca wsi, bohatera II wojny światowej. Pułkownik jako pierwszy pilot myśliwski zestrzelił niemiecki samolot podczas wojny.

 • OSP KSRG Kawęczyn oficjalnie w Krajowym Systemie

  OSP KSRG Kawęczyn oficjalnie w Krajowym Systemie

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie oficjalnie przynależy już do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Decyzję w tej sprawie z rąk Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odebrali prezes OSP Kawęczyn Janusz Lewandowski i zastępca naczelnika Marcin Czynszak. Decyzję wręczono uroczyście podczas toruńskich obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 31 maja br. Na terenie naszej gminy funkcjonuje sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych. Cztery z nich należą do KSRG.

   

 • Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  W sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 przy budynku urzędu gminy w Obrowie odbędzie się kolejny Dzień dla zdrowia. To doskonała okazja, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka i fizjoterapeuty. W programie również pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz spacery nordic walking. W godz. 9-12 będzie możliwość oddania krwi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, a dla wszystkich uczestników zdrowe przekąski. Zapraszamy!

 • Święto strażaków i motocyklistów za nami. Film, zdjęcia

  Święto strażaków i motocyklistów za nami. Film, zdjęcia

  Dzień Strażaka 2022 za nami. Co to było za święto! Ile radości, wspólnego śpiewania, tańców, konkursów i pysznego jedzenia – przy jednoczesnym poszanowaniu dla tradycji strażackiej i w godnej strażackiej oprawie. Gminny Dzień Strażaka odbył się tradycyjnie w Osieku nad Wisłą. Uroczystości jak zawsze towarzyszyło otwarcie sezonu motocyklowego, toteż szczególnymi gośćmi wydarzenia byli motocykliści, którzy licznie zjechali tego dnia do gminy Obrowo. Tegoroczna impreza dofinansowana była ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem LGD Podgrodzie Toruńskie.

   

 • OSP Kawęczyn w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego

  OSP Kawęczyn w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kawęczyna dołączyła do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 1 maja podjął decyzję w tej sprawie. - Przynależność do krajowego systemu ratownictwa gaśniczego daje jednostkom większe kompetencje, takie jak prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego - wskazuje Sławomir Lewandowski, naczelnik OSP Kawęczyn.

 • Mmiędzynarodowy Dzień Strażaka - życzenia

  Międzynarodowy Dzień Strażaka - życzenia

  Wójt Druhny i Druhowie z terenu gminy Obrowo, Strażacy! Z okazji Waszego Święta składam Wam podziękowania za pracę, działania i obecność w naszej gminie - pisze do strażaków wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. - Zapewniacie nam bezpieczeństwo, wspomagacie umiejętnościami, jesteście gotowi do pomocy w mniej i bardziej trudnych sytuacjach. Druhny i Druhowie, nie wyobrażamy sobie naszej gminy bez Was. Dziękujemy, że swoje wartości i etos strażaka – bohatera przekazujecie następnym pokoleniom.

 • Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

  Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

  Reprezentanci naszej gminy znakomicie poradzili sobie w powiatowych eliminacjach turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Mateusz Rutkowski z Obrowa zwyciężył w kategorii klas 1 – 4 i wraz z Patrycją Nowak (klasy 5 – 8) oraz Maciej Politowskim (szkoły ponadpodstawowe) ze Złejwsi Wielkiej będzie reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Gratulacje należą się także Emilii Lewandowskiej i Wojciechowi Korczakowi z Kawęczyna, którzy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony