Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Święta Tekla wróci do Zawał

  Święta Tekla wróci do Zawał

  W sobotę 31 lipca o godz. 18.30 do Zawał uroczyście wróci święta Tekla. Figurka z lat 20. XX wieku stanie w specjalnie dla niej przygotowanym miejscu: w gablocie na postumencie przy krzyżu, na utwardzonym i ogrodzonym terenie przy przejeździe kolejowym w kierunku nadleśnictwa. O przygotowanie terenu i renowację figurki zadbali mieszkańcy Zawał, zaprzyjaźnieni historycy, sympatycy lokalnych tradycji oraz radna, sołtys Zawał Alicja Tarkowska i rada sołecka miejscowości.

   

 • ludowe eksponaty w muzeum

  Uroczyste otwarcie Osieckiej Izby Regionalnej

  Jutro, we wtorek 27 lipca o godzinie 12.00, uroczyście otwieramy Osiecką Izbę Regionalną. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest nasza lokalna twórczość ludowa oraz tych, którzy chcą ją poznać. Izba znajduje się w Osieku nad Wisłą przy ul. Toruńskiej 34, podlega Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Obrowie. Jej opiekunką jest Ewelina Mytlewska z GOK. Izba to niezwykłe miejsce, przechowujące pamięć o lokalnych artystach i ich osiągnięciach. Znajduje się tu około 500 eksponatów - prac obrowskich artystów.

   

 • Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą

  Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą

  Wiele atrakcji czekało na grupę dzieci i młodzieży, która wyjechała w góry w dniach 5-8 lipca. Organizacja wakacyjnej wycieczki przez proboszcza osieckiej parafii ks. Rafała Bogusa dla scholi oraz ministrantów - to już tradycja. Tym razem wybraliśmy się w Karkonosze oraz Góry Stołowe. Młodzi wrócili do domu pełni wspaniałych wrażeń.

   

 • Kreatywne wakacje w Gminie Obrowo

  Kreatywne wakacje w Gminie Obrowo

  Wielu z Was na pewno zastanawia się jak wypełnić wolny czas w wakacje, co robić w czasie nudy…
  Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie ma dla Was fantastyczną propozycję - zajęcia Kreatywne wakacje dla dzieci w wieku 7 - 11 lat.
  W programie m.in. 
  - zabawy - aktynie na trawie
  - malarstwo wieloformatowe
  - zajęcia plastyczne
  - wycieczki

  Zajęcia będą się odbywać w następujących terminach:
  - 12-15.07.2021 w godz. 9.00 - 12.00
  - 19-22.07.2021 w godz. 9.00 - 12.00

 • Podopieczni Osieckiego Klubu Kultury docenieni za promocję

  Podopieczni Osieckiego Klubu Kultury docenieni za promocję

  Dziewiętnaścioro podopiecznych Osieckiego Klubu Kultury otrzymało podziękowania za wyjątkową promocję naszej gminy. Laureatom konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich oraz powiatowych wręczono listy gratulacyjne oraz bony podarunkowe. Mimo trudnego roku szkolnego, młodzi w wieku 5-18 lat chętnie brali udział w konkursach artystycznych w formie online. Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów. Gratulujemy oraz zachęcamy do dalszej aktywności.

   

 • Długo wyczekiwana płyta Źródła już wkrótce

  Długo wyczekiwana płyta Źródła już wkrótce

  Schola Źródło działająca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą śpiewa od ponad dziesięciu lat, o czym już wcześniej pisaliśmy. Uwieńczeniem pracy dzieci i młodzieży było nagranie płyty podczas koncertu jubileuszowego na żywo, który odbył się w kościele, w czwartek 17 czerwca zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na krążek długo czekaliśmy gdyż pandemia nam nie pozwalała na spotkania w tak licznym gronie. Nasze marzenie wkrótce się spełni.

 • dziewczynka gra na flecie poprzecznym

  Nasza szkoła muzyczna z nagrodą od marszałka

  Wspieramy zdolnych. Publiczna szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą otrzymała wyjątkową nagrodę: placówkę uhonorowano doroczną Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Nie wszystkie gminy prowadzą szkoły muzyczne, a w gminach wiejskich są one rzadkością. Działalność szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą jest dowodem na to, jak ważne dla naszej gminy są ponadstandardowe wydatki na edukację. W gminie Obrowo stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju.

 • Sąsieczno gościło bibliotekarzy powiatu

  Sąsieczno gościło bibliotekarzy powiatu

  Kilkadziesiąt bibliotekarek i dwóch bibliotekarzy gościło dziś w Sąsiecznie na powiatowych obchodach Dnia Bibliotekarza. Święto to przypada wprawdzie 8 maja, ale ze względu na epidemię spotkanie zorganizowano właśnie dziś. W uroczystości udział wzięły panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzejewicach: Agnieszka Tuszyńska, Marzena Stanczewska-Wojciechowska, Danuta Tomczyk, Monika Ryłowicz i Iwona Nowicka. W spotkaniu nie mogła niestety uczestniczyć kierownik gminnej biblioteki Grażyna Jurkiewicz.

   

   

   


   

 • Zagrali, zaśpiewali, zatańczyli - Kujawy pełne muzycznej wrzawy

  Zagrali, zaśpiewali, zatańczyli - Kujawy pełne muzycznej wrzawy

  Dwa darmowe koncerty w czerwcu w ramach projektu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Kujawy pełne muzycznej wrzawy odbyły się w sali widowiskowej szkoły w Obrowie. Pierwsze wydarzenie Dzień dobry Kujawy zabrało nas w świat tradycji i kultury ludowej. Podczas drugiego koncertu Muzyka polska na scenie podziwialiśmy wspaniale trio, które zaprezentowało dzieła polskich kompozytorów. Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.

   

 • rowery nad rzeką

  Na rajd rowerowy z sołectwem Zawały

  W niedzielę 20 czerwca o godz. 11.00 rozpoczyna się rajd rowerowy „z przyrodniczym akcentem”. Trasa rajdu wynosi ok. 4,5 km i wiedzie od remizy w Zawałach do nadleśnictwa Dobrzejewice, a następnie lasami do palisady. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem.  Organizatorzy zapewnią uczestnikom prowiant i odblaski, a dodatkowo dla dzieci mają specjalne niespodzianki. Zapisy na rajd przyjmuje i informacji udziela radna i sołtyska Zawał Alicja Tarkowska, nr tel. 608 525 412.

   

   

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony