Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Dzieci - dzieciom. Teatrzaki zagrały w remizie oraz dla przedszkolaków.

  Dzieci - dzieciom. Teatrzaki zagrały w remizie oraz dla przedszkolaków.

  Grupa dziecięco-młodzieżowa Teatrzaki z Osieckiego Klubu Kultury zaprosiła mieszkańców gminy na premierę spektaklu, pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Wydarzenie miało miejsce 10 czerwca w remizie OSP w Osieku nad Wisłą. Natomiast, na zakończenie sezonu artystycznego młodzi aktorzy dwukrotnie zagrali dla najmłodszych w  osieckim przedszkolu. Spektakl w zabawny, baśniowy sposób dotyka problemu umawiania się na czacie z nieznajomymi. Na scenie w remizie zaprezentowały się również laureatki konkursu interpretacji poezji dla dzieci.

 • Źródło na podium Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Religijnej

  Źródło na podium Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Religijnej

  Mamy powód do dumy. Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna Źródło wyśpiewała III miejsce a Amelia Węgrzecka wyróżnienie w XX Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Religijnej ku czci błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego „Myśmy godnymi synami” w Chełmżyńskim Domu Kultury. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 427 uczestników, zarówno wykonawców solowych jak i grupowych. Uroczystość uświetniły dwa świetne występy gościa specjalnego – Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca z Płocka

 • Festiwal kwiatów i roślin miododajnych w DPS w Dobrzejewicach

  Festiwal kwiatów i roślin miododajnych w DPS w Dobrzejewicach

  W najbliższą środę 22 czerwca o godz. 10 w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Dobrzejewicach odbędzie się Festiwal kwiatów i roślin miododajnych. W programie prelekcje pszczelarzy na temat znaczenia roślin miododajnych, występy artystyczne, zabawa taneczna oraz poczęstunek. Spotkanie to również okazja do integracji lokalnej społeczności. Zapraszamy mieszkańców do wspólnego spędzenia tego dnia z seniorami mieszkającymi w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" abyśmy lepiej się poznali - mówi sołtyska Dobrzejewic Jolanta Sadowska.

 • Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Jan Kamiński z klasy akordeonu p. Radosława Stolarczyka szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wy-Grajcie Razem. Konkurs organizowała szkoła muzyczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Poziom konkursu we wszystkich grupach wiekowych był bardzo wysoki, toteż jesteśmy bardzo dumni, że doceniono ciężką pracę włożoną w zaprezentowane programy, jak i wyjątkowy talent muzyczny Jasia.
   

   

 • Sukces najmłodszych w finale powiatowego konkursu na interpretację poezji dziecięcej

  Sukces najmłodszych w finale powiatowego konkursu na interpretację poezji dziecięcej

  Mamy powód do dumy. Trzy nasze reprezentantki zostały laureatkami finału powiatowego konkursu na interpretację poezji dziecięcej pt. "Wierszyki, figielki, bajeczki...", który odbył się w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Młodzi aktorzy zmierzyli się z poezją Marii Konopnickiej, Marii Kownackiej, Danuty Wawiłow i Stanisława Jachowicza. Jury nagrodziło: Ninę Olszewską, która zdobyła I miejsce, Lenę Kalinowską oraz Alicję Kopystecką, które ex aequo zdobyły II miejsce. Laureatki reprezentowały Bibliotekę Publiczną w Osieku nad Wisłą oraz Szkołę Podstawową im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą.

 • Zapraszamy ukraińskie dzieci na Lato w teatrze do Osieka nad Wisłą

  Zapraszamy ukraińskie dzieci na Lato w teatrze do Osieka nad Wisłą

  Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc dla ukraińskich dzieci na półkolonie Lato w teatrze. Zapraszamy na nie również dzieci z Ukrainy mieszkające poza naszą gminą. Prosimy osoby goszczące Ukraińców o przekazanie im tej informacji. Zajęcia odbywać się będą w remizie OSP w Osieku nad Wisłą w dniach 4 – 16 lipca. Wszystkie miejsca dla polskich dzieci są już zajęte. Dwujęzyczny opis projektu i półkolonii znajduje się na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu (kliknij)

   

   

   

 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  Zbliża się koniec tygodnia, więc tradycyjnie prezentujemy zestawienie nadchodzących wydarzeń. Weekend rozpoczniemy już dziś - 10 czerwca o godz. 18:30 w Remizie OSP w Osieku nad Wisłą, gdzie Grupa "Teatrzaki" zaprezentuje zabawny spektakl dla dzieci i młodzieży, pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Myśl przewodnia występu to "Uważaj bracie, z kim umawiasz się na czacie!" Wstęp wolny.
  Pozostałe wydarzenia prezentujemy w dalszej części informacji. Życzymy udanego weekendu!

 • Teatrzaki zapraszają na premierę

  Teatrzaki zapraszają na premierę

  Grupa dziecięco-młodzieżowa Teatrzaki z Osieckiego Klubu Kultury zaprasza w piątek, 10 czerwca o godz. 18.30 do remizy OSP w Osieku nad Wisłą na zabawny spektakl, pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Wstęp wolny!

 • Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą zaprasza na koncert swoich najlepszych uczniów. Występ jest okazją do podziwiania ich talentu oraz do docenienia umiejętności dydaktycznych szkolnych nauczycieli. Koncert odbędzie się w czwartek 9 czerwca o godz. 17.00 w majestatycznych, pięknych wnętrzach toruńskiego Dworu Artusa. Budynek mieści się na starówce przy ul. Rynek Staromiejski 6. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny. W imieniu społeczności szkolnej zapraszamy na tę wspaniałą ucztę dla ducha!

   

 • Rodzinnie z Osieckim Klubem Kultury. Czytanie z muzyką na żywo. Wyprawa rowerowa.

  Rodzinnie z Osieckim Klubem Kultury. Czytanie z muzyką na żywo. Wyprawa rowerowa

  Do Osieckiego Klubu Kultury zawitali artyści z Wojewódzkiego Klubu Kultury w Toruniu. Agnieszka Zakrzewska oraz Grzegorz Kaźmierski zaprosili wszystkich do wspólnej relaksacji. Po dniu pełnym codziennych emocji zaczarowali nas opowieścią, której towarzyszyły przyjazne dźwięki muzyki tworzonej na żywo. Zdecydowanie był to czas wieczornego odpoczynku i niezwykłego, kojącego odprężenia. W niedzielę rodzice z dziećmi skorzystali natomiast z kolejnej propozycji klubu - z Rodzinnej Wyprawy Rowerowej.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony