Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • XIX Koncert Kolęd i Pastorałek w Osieku nad Wisłą

  XIX Koncert Kolęd i Pastorałek w Osieku nad Wisłą

  Za nami piękne, muzyczne wydarzenie - XIX Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele w Osieku nad Wisłą. Zaśpiewali mieszkańcy parafii oraz zaproszeni goście: Kapela Ludowa im. Kamińskich, Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna Źródło, zespół Katharsis, zespół prowadzony przez Janusza Lewandowskiego, a także Beata Strąk, Aleksandra Kamińska, Jarosław Kamiński, Jacek Beszczyński oraz Andrzej Kubacki. Motorem  muzycznym wydarzenia był wspaniały muzyk Janusz Lewandowski. Zagrali: Sławek Kosiński - gitary, Bartek Wojke- perkusja, Jakub Wojke - skrzypce, Sebastian Kamiński - skrzypce, Leszek Miliński - instrument klawiszowy.
   
 • Sukcesy muzyczne na festiwalu w Kowalewie Pomorskim

  I miejsce i wyróżnienia na festiwalu w Kowalewie Pomorskim

  8 stycznia osiecka schola Źródło zdobyła I miejsce na XXIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim. Nasze dwie solistki wyśpiewały wyróżnienia: Zuzanna Gałka w kat. do 12 lat oraz Zuzanna Mytlewska w kat. powyżej 16 lat (akompaniament Jan Mytlewski). Gminę Obrowo godnie reprezentowały także: Bianka Węgrzecka, Amelia Węgrzecka, Julia Wasielewska oraz Weronika Pałaszewska. 

   

 • Wszystko już było – powieść mieszkanki Brzozówki

  Wszystko już było – powieść mieszkanki Brzozówki

  Marta Lenkowska, mieszkanka Brzozówki, wydała powieść obyczajową. Jej premiera odbędzie się 17 stycznia. „Wszystko już było to opowieść o poszukiwaniu własnego ja w świecie kłamstwa, blichtru i ułudy” – zapowiada pisarka. Marta Lenkowska (ur.1992) to absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka powieści obyczajowych skupionych na relacjach międzyludzkich i przekraczaniu granic. Uwielbia dobrą książkę, a jeszcze bardziej – rozmowę o niej.

   

   

 • Kolędnicy z Osieka nad Wisłą. Przypomnieliśmy piękną ludową tradycję.

  Kolędnicy z Osieka nad Wisłą. Przypomnieliśmy piękną ludową tradycję.

   Kolędnicy wędrują od domu do domu w okresie od wigilii Bożego Narodzenia do Święta Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). To piękny obrzęd ludowy, który przypomniała grupa Teatrzaki z Osieckiego Klubu Kultury.  Młodzi aktorzy wyruszyli z Dobrą Nowiną oraz noworocznymi życzeniami do mieszkańców Osieka nad Wisłą. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Zachęcamy do tworzenia grup kolędniczych w przyszłym roku. 

   

 • Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Teatroteka Szkolna to program, który proponuje nowe spojrzenie na miejsce teatru w szkole. W 2021 roku z Teatroteką współpracowała Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury z Obrowie. Nasza animatorka uczestniczyła w spotkaniach instruktorek teatralnych z całej Polski, a warto podkreślić, że do projektu zostało wybranych zaledwie 15 osób. Uwagi E. Mytlewskiej znalazły się w publikacji „Refleksyjnik – o tworzeniu teatru z uczniami i uczennicami”, przygotowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

   

 • Świąteczny wyjazd do teatru z Osieckim Klubem Kultury

  Świąteczny wyjazd do teatru z Osieckim Klubem Kultury

  Piękny wystrój teatru oraz ponadczasowa Opowieść wigilijna wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Osiecki Klub Kultury zaprosił dzieci i młodzież na wyjazd do Baja Pomorskiego. Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa w wykonaniu toruńskich aktorów zachwyca od wielu lat. Warto ją oglądać każdego roku. Wspaniała gra aktorska, piękny śpiew oraz cudowna scenografia zachwycają młodszych oraz starszych widzów. W wyjeździe wzięły udział głównie dzieci i młodzież z grupy Teatrzaki. 

   

 • Nasze muzyczne pocztówki nagrodzone. Polecą w świat.

  Nasze muzyczne pocztówki nagrodzone. Polecą w świat.

  Aż pięć naszych zespołów zostało nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie on-line Świąteczna Pocztówka zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. To zespoły przygotowane przez Janusza Lewandowskiegonego oraz Ewelinę Mytlewską reprezentujące: Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Obrowie, Szkołę Podstawową w Łążynie II, Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą oraz Osiecki Klub Kultury.

 • Źródło zaśpiewa kolędy na Starówce w Toruniu

  Źródło zaśpiewa kolędy na starówce w Toruniu

  Zapraszamy w poniedziałek o godz. 19. na świąteczny występ Źródła na starówce. Niedawno nasze dzieci i młodzież z zespołu rozgrzały swoim śpiewem i tańcem toruńską scenę. Organizatorom Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego bardzo spodobał się występ i ponownie zaprosili młodych artystów. Źródło zaśpiewa kolędy oraz patorałki. Wystąpią również zdolna solistka Amelia Węgrzecka oraz duet: Oliwia Kowalska i  Zuzanna Mytlewska. 

   

   

   

 • Nagrodziliśmy laureatów konkursu recytatorskiego

  Nagrodziliśmy laureatów konkursu recytatorskiego

  14 grudnia, w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury spotkaliśmy się z laureatami IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Kocham Cię, Polsko!  Kierownik GOK Anna Lutowska wręczyła nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nauczyciele otrzymali podziękowania. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

 • Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Dorodny 8-metrowy świerk z ogrodu sekretarz Mirosławy Kłosińskiej stanął dziś przy urzędzie gminy. Drzewo posadowili strażacy ochotnicy, a przystroiły dzieci ze szkoły w Obrowie z pomocą m. in. wójta gminy Andrzeja Wieczyńskiego. Choinkę zdobi stumetrowy świetlny łańcuch oraz 50 kokard i gwiazd. Drzewko jest widoczne zarówno od strony Alei Lipowej, jak i drogi krajowej nr 10. To z pewnością jedna z najpiękniejszych urzędowych choinek w powiecie.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony