Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Dzieci w ludowych strojach śpiewają piosenkę

  I miejsce zespołu "Źródło" w ogólnopolskim przeglądzie piosenki dziecięcej

  Sławią piękno Osieka nad Wisłą na całą Polskę! Zespół "Źródło" z parafii z Osieka nad Wisłą zajął 1. miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Z piosenką przez świat". Naszą gminę reprezentowali: Bianka Węgrzecka, Lena Kalinowska, Aleksandra Kowalewska, Nina Olszewska, Michalina Rybińska, Marta Sobczak, Alicja Durmowicz, Aleksandra Durmowicz iJulia Kwiatkowska. Akompaniament zapewnili Marta Adamska i Jan Mytlewski. Jury konkursu specjalną nagrodą uhonorowało dwoje artystów z naszej gminy: Ewelinę Mytlewską i Janusza Lewandowskiego. #razemdlaobrowa

 • Dziewczynka recytuje wiersz

  Siedmiu naszych gminnych miłośników poezji zwycięzcami

  Nina Jabłońska, Maja Kopystecka, Jan Mytlewski, Jan Olszewski i Maria Zaremba oraz Kamińska i Tymon Mazurkiewicz zwyciężyli w Konkursie Recytatorskim Poezji Twórców Ziemi Dobrzyńskiej „Dobrze, Ziemio”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować dwa nagrania recytacji. Reprezentanci naszej gminy promowali wiersze naszych gminnych poetów: Agnieszki Jabłońskiej, Anny Słupczewskiej, Hanny Stroińskiej i Adriana Topolskiego.
  #obrowonaszagmina

   

 • Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Teatru wójt Andrzej Wieczyński skierował życzenia do aktorów. "W tym trudnym czasie dają nam Państwo chwile wytchnienia, które często napełniają nas nadzieją i uśmiechem. Dziękujemy Wam za to. Nasza gmina ma wspaniałe teatralne tradycje, zapoczątkowane Teatrem ze Skrzypkowa, który stworzyła Julia Procherowa. Tradycję kontynuują Osiek nad Wisłą i jego fantastyczna Osiecka Grupa Teatralno Wokalna oraz skupiona wokół niej młodzież i dzieci" napisał wójt.
  #razemdlaobrowa
 • Dzieci z chóru kościelnego śpiewają w kościele

  Z miłości do człowieka - wielkanocny występ artystów z Osieka nad Wisłą

  Osiecka Grupa Teatralno-Wokalną i schola Źródło przygotowały wielkanocny występ. Wydarzenie zostało nagrane w kościele  Osieku nad Wisłą. Grupa zaprezentowała współczesne i tradycyjne pieśni pasyjne oraz wiersze związane z Misterium Paschalnym. Lokalna poetka Hanna Stroińska specjalnie na tę okazję napisała utwór„Syn posłuszny Ojcu”.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina
  #ogtw

 • Zdjęcie naszych artystów fotografików najpiękniejsze

  Zdjęcia naszych artystów fotografików najpiękniejsze

  Zdjęcia Magdy Majewskiej z Zawał oraz Aleksandra Grzelaka z Brzozówki zwyciężyły w powiatowym konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu wiosny”.  Na konkurs wpłynęło 97 prac, spośród których profesjonalne jury wyłoniło pięć zwycięskich. Za najlepsze zdjęcia uznano te, których autorami są mieszkańcy naszej gminy. Jurorzy pracowali zdalnie, a nazwiska autorów ocenianych fotografii były zakodowane.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

   

 • Ania, Maria i Jan wyróżnieni w wojewódzkim konkursie recytatorskim

  Ania, Maria i Jan wyróżnieni w wojewódzkim konkursie recytatorskim

  Troje mieszkańców naszej gminy: Anna Zaremba z Osieckiego Klubu Kultury oraz Maria Zaremba i Jan Mytlewski z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą zdobyło wyróżnienia w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej F. Chopinowi i Muzyce. W tym roku, mimo wyjątkowej sytuacji, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali ponad 100 zgłoszeń od uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

   

   

   

   

 • O koronawirusie na poważnie i na wesoło - sezon drugi

  O koronawirusie na poważnie i na wesoło - sezon drugi

  Gminny konkurs literacki „O koronawirusie na poważnie i na wesoło” będzie miał kontynuację. Tym razem ogłaszamy konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Prace mają być ilustracjami do tekstów, które wpłynęły na konkurs literacki. Cykl „oswajania” koronawirusa zakończy wydanie książki z tekstami o covidzie napisanymi przez mieszkańców gminy Obrowo, ozdobionej ilustracjami ich autorstwa.

 • „Piosenki niespełnionej miłości” wyróżnione

  „Dziś już wiem” wyróżnione

  Gminny zespół wokalno - instrumentalny w składzie: Oliwia Kowalska, Natalia Kowalska, Martyna Foksińska, Zuzanna Mytlewska, Jakub Wojke - skrzypce, Sebastian Kamiński - skrzypce zdobył wyróżnienie w 6. Miejskim Konkursie Wokalnym "Piosenki niespełnionej miłości", zorganizowanym przez OPP Dom Harcerza w Toruniu. Zespół przygotowywał i aranżację opracował Janusz Lewandowski. "Dziś już wiem" to tytuł nagrodzonego utworu.

 • Po raz 18, ale online po raz 1: Koncert Kolęd i Pastorałek za nami

  Po raz 18, ale online po raz 1: Koncert Kolęd i Pastorałek za nami

  W wersji online – nie mniej spektakularnej i radosnej od tradcyjnej – odbył się w tym roku XVIII Koncert Kolęd i Pastorałek. Udział w nim wzięli znakomici artyści naszej gminy oraz goście. Koncert zakończył się burzą oklasków na stojąco, kierowanych przede wszystkim do Janusza Lewandowskiego, muzyka, aranżera i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Obrowie, bez którego organizacja wielu gminnych imprez muzycznych byłaby niemożliwa. Transmisja zgromadziła przed monitorami ponad 130 osób.

   

 • Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Zatrzymajamy atmosferę świąt jak najdłużej! Dzięki artystom i gościom naszej gminy będzie to możliwe. O godz. 18.30 rozpocznie się transmisja tradycyjnego w gminie Obrowo koncertu kolęd i pastorałek. Koncert, który co rok odbywał się w parafii w Osieku nad Wisłą, zawsze gromadził tłumy słuchaczy. Organizatorzy postanowili więc mimo pandemii podtrzymać piękny zwyczaj i przenieść koncert do internetu. Spotkajmy się z naszymi artystami pod adresem https://www.parafianspjosiek.pl/

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony