Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Właśnie ukazała się książka „O koronawirusie na poważnie i na wesoło”, którą w całości napisali i zilustrowali nasi mieszkańcy. To szczególna pamiątka koronawirusowych czasów i jednocześnie oryginalna promocja talentów mieszkańców gminy Obrowo. Książka wydana z funduszy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie oraz urzędu gminy to eleganckie wydawnictwo formatu A4. Publikacja w założeniu miała oswajać tematykę koronawirusową. Teraz podkreśla wagę szczepień przeciwko covid-19.

 • Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Od pewnego czasu przygotowujemy zapowiedzi wydarzeń, które odbywają się w weekend w naszej gminie. Piszemy o tym, dokąd pójść, co zobaczyć, gdzie spędzić czas. Dlatego jeśli chcą Państwo, abyśmy ujęli w zapowiedzi weekendowych imprez i tę, którą Państwo organizują, prosimy o informację. Można do nas pisać: rzecznik@obrowo.pl lub dzwonić: 605 609 168. Z przyjemnością powiadomimy mieszkańców o czekających ich w weekend atrakcjach.

   

   

 • IV Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię, Polsko"

  IV Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię, Polsko"

  Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Obrowo do udziału w konkursie recytatorskim. Każdy uczestnik prezentuje jeden dowolny wiersz polskiego poety o treści patriotycznej. Mile widziana poezja mówiąca o pięknie naszej Ojczyzny. Konkurs odbędzie się 16 listopada w Osieckim Klubie Kulturyw dwóch kategoriach: klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

   

 • Wyjątkowy koncert wirtuoza fortepianu

  Wyjątkowy koncert wirtuoza fortepianu

  W stronę Chopina – w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą z wyjątkowym recitalem wystąpił Paweł Wakarecy, jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia. Wakarecy zagrał na nowym szkolnym fortepianie. Gościem koncertu był marszałek województwa Piotr Całbecki, który gratulował gminie i wójtowi odwagi inwestowania w kulturę, rozwój historii i tradycji. – To wyjątkowy fortepian, z duszą, o pięknym dźwięku – mówiła dyrektor Mariola Majerowska. - Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie mogą z niego korzystać.

   

 • Rozwijamy talenty na warsztatach muzycznych

  Rozwijamy talenty na warsztatach muzycznych

  Dzieci i młodzież z różnych miejscowości naszej gminy skorzystały z zaproszenia na warsztaty muzyczne, które odbyły się 2 października w Łodzi. Zajęcia prowadził zespół Mocni w Duchu. Od kilku lat uczestniczymy w tych cyklicznych spotkaniach, aby rozwijać talenty muzyczne. Do wyboru mieliśmy warsztat: śpiewu, tańca, gitarowy, perkusyjny oraz ukulele. Edukacyjny dzień  był bardzo intensywny ale niezwykle owocny. Członkowie zespołu Mocni w Duchu podkreślają, że warsztaty to ostra praca ale i szaleństwa.

   

 • Paweł Wakarecy zagra w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą

  Paweł Wakarecy zagra w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą

  W piątek 8 października w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą z recitalem pt. "W stronę Chopina" wystąpi Paweł Wakarecy. Na koncert tego wybitnego pianisty młodego pokolenia dyrekcja szkoły zaprosiła swoich uczniów i ich rodziny. Paweł Wakarecy zagra na nowym szkolnym fortepianie. Wcześniej, ze względu na pandemię, placówka nie mogła zaprezentować wielbicielom muzyki możliwości instrumentu. Ze względu na pandemię w auli może przebywać do 80 osób.

   

 • Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Opublikowaliśmy elektroniczną wersję jesiennego Kuriera Obrowa. Tradycyjna, papierowa forma czasopisma wkrótce trafi do Państwa domów. W jesiennym numerze mamy dla Państwa stałe działy oraz kilka nowych tematów. O czym piszemy? Podsumowujemy wakacyjne wyjazdy i zajęcia dla naszych dzieci, opowiadamy o zakupach dla szkół i projektach realizowanych w szkołach dla mieszkańców, pokazujemy, jakie ulice zyskały asfalt w ostatnim czasie oraz m. in. podsumowujemy sportowe pół roku naszych zawodników.

   

 • Mamy dla Państwa HIT

  Mamy dla Państwa HIT

  A w zasadzie to aż cztery HITy. Mieszkańcy naszej gminy otrzymali zaszczytny tytuł Gospodarczo – Samorządowego HITu Regionów za kultywowanie regionalnych tradycji przez koła gospodyń wiejskich i zespoły ludowe. W imieniu gminy wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim nagrodę w Gniewie odbierali: Jadwiga Politowska z zespołu Kawęczynianki, Henryk Kamiński, najstarszy członek Kapeli Ludowej im. Kamińskichoraz Iwona Werner, Agnieszka Narkiewicz i Agnieszka Kwintera, reprezentujące koła gospodyń z terenu gminy.

   

 • Poezja Agnieszki Jabłońskiej na Barbarce

  Poezja Agnieszki Jabłońskiej na Barbarce

  Na skrzydłach bezczasu - to tytuł tomiku wierszy Agnieszki Jabłońskiej. Jego premiera miała miejsce w Obrowie w 2020r. Tym razem miłośnicy poezji spotkali się w Toruniu na Barbarce. Wieczorek poetycki odbył się w jesiennym ale jakże ciepłym nastroju. Prezentacje wierszy przeplatała piękna muzyka w wykonaniu wokalistki Dominiki Balewskiej oraz Janusza Lewandowskiego. Dla zebranych gości recytowały: aktorki Teatru im. W. Horzycy, Teresa Stępień - Nowicka i Matylda Podfilipska oraz Katarzyna Pawłowska, Zuzanna Mytlewska, Agnieszka Jabłońska i Ewelina Mytlewska.

   

 • taras widokowy w Osieku nad Wisłą

  Taras im. Twórców Ludowych gminy Obrowo

  Na sesji 23 września radni gminy Obrowo nazwali plac w Stajenczynkach Tarasem Widokowym im. Twórców Ludowych gminy Obrowo. Dotąd miejsce to nie miało formalnej nazwy. Na tarasie ma znaleźć się tablica honorująca wszystkie osoby zasłużone dla rozwoju i upamiętnienia kultury ludowej naszej gminy. Projekt uchwały dotyczący nadania tarasowi nazwy Twórców Ludowych gminy Obrowo wnieśli radni. Uchwała została przyjęta stosunkiem głosów 9 do 6.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony