Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Och, życie, kocham cię nad życie!

  Och, życie, kocham cię nad życie!

  Te słowa z piosenki Edyty Geppert doskonale oddają nastrój i emocje, jakie towarzyszyły artystom i uczestnikom V Przeglądu chórów i zespołów senioralnych. Słowa te wybrzmiały również na scenie, fenomenalnie wyśpiewane przez Grażynę Rutkowską-Kusą, aktorkę toruńskiego Baja Pomorskiego, finalistkę The Voice Senior. Wokalistce towarzyszył kompozytor, pianista Krzysztof Zaremba, kierownik muzyczny Baja. Recital artystów otworzył piąty Przegląd chórów i zespołów senioralnych, który po pandemicznej przerwie powrócił do naszej gminy.

   

 • Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych z koncertem Grażyny Rutkowskiej-Kusej

  Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych z koncertem Grażyny Rutkowskiej-Kusej

  W sobotę 24 września w szkole w Obrowie odbędzie się piąty już Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych. Weźmie w nim udział piętnaście grup, wśród których nie zabraknie oczywiście naszego chóru Sami Swoi z Obrowa. Przegląd rozpocznie się od recitalu Grażyny Rutkowskiej-Kusej, finalistki The Voice Senior, aktorki toruńskiego Baja Pomorskiego. Wokalistce akompaniować będzie charyzmatyczny pianista Krzysztof Zaremba. Wstęp na przegląd i koncert jest bezpłatny.

   

 • Dzieci dzieciom na Dzień Przedszkolaka 

  Dzieci dzieciom na Dzień Przedszkolaka 

  20 września najmłodsi mieli swoje święto - Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z grupy teatralnej Teatrzaki, działającej przy Osieckim Klubie Kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie, wystąpiły w przedszkolu w Osieku nad Wisłą. Młodzi aktorzy przedstawili krótkie formy teatralne – adaptacje znanych wierszy polskich poetów. Szczególną niespodzianką okazał się pokaz iluzji w wykonaniu młodego magika. Teatrzaki wystąpiły w przedszkolu na specjalne zaproszenie pań nauczycielek.

 • Osiecka schola Żródło nagrała płytę

  Osiecka schola Źródło nagrała płytę

  Dzięcięco – młodzieżowa schola parafialna Źródło, działająca przy parafii w Osieku nad Wisłą, została zaproszona do wzięcia udziału w nagraniu płyty dla dzieci z łódzkim zespołem muzycznym Mocni w Duchu. Zespół działa od ponad 30 lat i ma na koncie już 22 płyty. Scholaki solidnie przygotowywały się do nagrania – u nas, w gminie Obrowo i w Łodzi, ponieważ od wielu lat jeżdżą na warsztaty prowadzone przez łódzkich profesjonalistów. Schola dziękuje wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu za zapewnienie transportu dla zespołu.

 • W krainie melodii

  W krainie melodii

  W piątek 30 września kolejna okazja posłuchać muzyki klasycznej w gminie Obrowo. Piosenki i pieśni z najbardziej znanych oper, operetek i musicali oraz przeboje gwiazd estrady wykona dla nas Śpiewająca Rodzinka Kaczmarków. Rodzinę tworzą: Iwona Kaczmarek - sopran, mama; Piotr Kaczmarek - tenor, tata; Wojciech Kaczmarek - baryton, syn i Adam Kaczmarek - baryton, syn. Koncert w naszej gminie organizuje radny Jerzy Falkowski. Bilety kosztują 60,00 zł. Radny zaprasza zainteresowanych do kontaktu pod nr tel. 503 965 881.

   

   

 • Orkiestra Dęta Vabank zagrała w Sąsiecznie

  Orkiestra Dęta Vabank zagrała w Sąsiecznie

  Jest w orkiestrach dętych jakaś siła – śpiewała Halina Kunicka, a jej słowa idealnie określają koncert, jaki odbył się w Sąsiecznie. W wypełnionej po brzegi świetlicy wiejskiej zagrała Orkiestra Dęta Vabank pod batutą Waldemara Urbańskiego. Charyzmatyczny kapelmistrz jest mieszkańcem naszej gminy, podobnie jak dwoje innych członków zespołu: Dobrosława Wierzbowska, grająca na flecie poprzecznym oraz Michał Sobociński, saksofonista. Energetyczny koncert porwał słuchaczy do tańca!

   

   

 • Festiwal rękodzielników i zbiórka krwi

  Festiwal rękodzielników i zbiórka krwi

  W sobotę 17 września w Lubiczu Górnym odbywa się Festiwal Rękodzielników. Biorą w nim udział twórcy z naszej gminy. Organizująca wydarzenie fundacja Trybik wciąż przyjmuje zgłoszenia osób chcących zaprezentować swoje dzieła i umiejętności. W programie festiwalu znalazły się także wystawa prac artystycznych, prezentacje wyrobów kół gospodyń wiejskich - w tym z Brzozówki, zabawy i animacje dla dzieci, pokazy wozu strażackiego i poczęstunek. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka krwi.

 • Serocki #100 kino

  Serocki #100 kino

  Kulturalna okazja! 23 września w CKK Jordanki w Toruniu odbędzie się koncert muzyki filmowej Serocki #100 kino. W programie muzyka z filmów Potop, Ziemia obiecana, Zazdrość i medycyna, Ojciec Mateusz, Kryminalni, W pustyni i w puszczy, Nigdy w życiu oraz wielu innych. Bilety grupowe w cenie 25 zł (to cena okazyjna, regularna cena biletów to 35 zł ulgowy i 45 zł normalny) można zamówiać do 16 września. Dojazd na koncert we własnym zakresie. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Adam Banaszak.

   

 • Ballady i romanse Adama Mickiewicza w naszej gminie

  Ballady i romanse w naszej gminie

  Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP. Polega ona na wspólnym, głośnym czytaniu wybitnych polskich dzieł. W tym roku Narodowe Czytanie promowało Ballady i romanse Adama Mickiewicza. W naszej gminie otwarte czytanie zorganizowały Osiecka Grupa Teatralno – Wokalna oraz Biblioteka Publiczna w Dobrzejewicach. Oglądając i słuchając aktorów Grupy występujących w strojach nawiązujących do dawnych ubiorów wiejskich, w piękny, ciepły dzień, przy popołudniowym słońcu można było poczuć prawdziwie romantyczny klimat.


 • Muzyczna awantura w Sąsiecznie

  Muzyczna awantura w Sąsiecznie

  W piątek 9 września o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie przy ul. Długiej 49 wystąpi orkiestra dęta Vabank. Orkiestra brała udział w programie „Mam talent”, a do nas przyjeżdża z programem „Kolberg z puzonem pod pachą. Awantura muzyczna”. W składzie zespołu jest troje artystów naszej gminy: Waldemar Urbański - kapelmistrz, Michał Sobociński – saksofon i Dobrosława Wierzbowska - flet poprzeczny. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy!

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony