Przejście do sekcji:

Treść strony - Obrowo - gmina nad Wisłą

Obrowo - gmina nad Wisłą

 • Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

 • Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Gmina Obrowo zakwalifikowała się do programu Wiślane Inicjatywy Lokalne. WIL to działanie w ramach szerszego projektu Wisła Wciąga realizowanego przez Fundację Wolna Wisła, do którego przystąpiliśmy w zeszłym roku. Nasza aplikacja do projektu WIL została uznana za jedną z najlepszych  – na 10 zakwalifikowanych podmiotów, nasze zgłoszenie zajęło drugie miejsce pod względem punktacji. Nasz pomysł zostanie objęty wsparciem merytorycznym i finansowym.

 • Porozmawiajmy o Wiśle

  Porozmawiajmy o Wiśle

  Obrowo – gmina nad Wisłą – między innymi takim hasłem chcemy promować naszą piękną gminę. Wisła daje wiele możliwości: społecznych, gospodarczych, w zakresie turystyki, ekologii, ale żeby z nich skorzystać, należy mieć plan i odpowiednie dane, dlatego przygotowaliśmy krótką anonimową ankietę – zwracamy się z prośbą o jej wypełnienie. Zebrane dane i przekazane uwagi pomogą nam w planowaniu i realizacji naszych działań. Link do ankiety, z góry dziękujemy za jej wypełnienie!

 • Rozmawiamy o Wiśle

  Rozmawiamy o Wiśle

  Gmina Obrowo przystąpiła do projektu "Wisła Wciąga" zainicjowanego i realizowanego przez Fundację Wolna Wisła. Celem projektu jest wypracowanie strategii wykorzystania potencjału Wisły na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przy współpracy i współudziale zainteresowanych organizacji, instytucji i osób. Pierwszy etap to diagnoza potencjałów i problemów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Realizacja projektu została zaplanowana na lata 2021 - 2023.

 • IV Wiślany Festyn Przyrodniczy w Silnie za nami

  VI Wiślany Festyn Przyrodniczy w Silnie za nami. Film

  Przyrodnicze spacery z ornitologami i botanikami, rejsy po Wiśle, pyszne jedzenie, konkursy z nagrodami i gorąca - pomimo niesprzyjającej pogody - atmosfera, to najlepsze podsumowanie VI Wiślanego Festynu Przyrodniczego zorganizowanego przez stowarzyszenie Nasze Silno, który odbył się w Silnie w sobotę 18 września. 

 • IV Wiślany Festyn Przyrodniczy już w najbliższą sobotę

  IV Wiślany Festyn Przyrodniczy już w najbliższą sobotę

  W sobotę 18 września o godz. 14:00 w okolicy punktu widokowego w Silnie przy ul. Widokowej odbędzie się IV Wiślany Festyn Przyrodniczy organizowany przez stowarzyszenie Nasze Silno. 

  Podczas imprezy będzie możliwość popłynięcia w rejs przyrodniczy łodzią flisacką, co jest niepowtarzalną okazją do odkrywania piękna wiślanej przyrody z wody. Spacer ornitologiczny i botaniczny poprowadzą ornitolodzy i botanicy.

 • 5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych - podsumowanie rajdu

  5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych - podsumowanie

  5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych o puchar Wójta Gminy Obrowo już za nami. Chłodna majówka nie zniechęciła zawodników oraz publiczności, dzięki czemu 3. maja 36 kierowców w czterech różnych klasach przejechało 6 odcinków specjalnych. Zawodnicy doceniali ciekawą konfigurację trasy wyznaczonej przez organizatorów składającą się z odcinków szutrowych i trawiastych oraz samą lokalizację rajdu na pięknej wiślanej skarpie. Zapraszamy do zapoznania się z klasyfikacją końcową oraz galerią zdjęć z imprezy.

 • 2 maja zapraszamy na 5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych

  3 maja zapraszamy na 5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych

  110 km/h potrafią jeździć kierowcy terenowych modeli zdalnie sterowanych! To już pewne: ich zmagania będziemy mogli oglądać w poniedziałek 3 maja na Tarasie Widokowym w Łęgu Osieku podczas 5. Rajdu Nadwiślańskiego. To III runda  Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Kierowcy walczyć będą o puchary i medale w kilku klasach. Najwięcej zobaczymy elektrycznych Monster Trucków i dakarowych Short Coursów. Specjalne nagrody otrzymają także najmłodsi uczestnicy rajdu w kategorii „Off-roadowy” Junior i… „Off-roadowe Lejdis”, czyli Panie. Zwycięzców poznamy ok. godziny 17:00.

 • Wójt Wieczyński powołał Zespół do spraw promocji Wisły w gminie Obrowo

  Wójt Wieczyński powołał Zespół do spraw promocji Wisły w gminie Obrowo

  W skład zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin: historycy, ekolodzy, leśnicy, ornitolodzy, fotograficy, pasjonaci Wisły i lokalnej historii, członkowie organizacji pozarządowych z terenu gminy. Głównym zadaniem Zespołu jest inicjowanie i promocja działań związanych z Wisłą w gminie Obrowo. Zespołowi przewodniczy sekretarz Mirosława Kłosińska, a Radę Gminy reprezentuje radny Kazimierz Musiałowski.

Przejdź do początku strony