Przejście do sekcji:

Treść strony - Obrowo - gmina nad Wisłą

Stronicowanie

 • III spotkanie projektu Wisła Wciąga

  III spotkanie projektu Wisła Wciąga

  W sobotę 22 października w Nieszawie uczestniczyliśmy w III Warsztatach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Kolejne spotkanie projektowe było okazją do podsumowania naszych doświadczeń po wizycie studyjnej w regionie rzeki Vefsna w Norwegii oraz omówienia stanu prac nad inicjatywami lokalnymi wszystkich uczestników. Wzięliśmy również udział w otwarciu jednej z nich: Fundacja Kapsuła wykonała mural "Bogini Wisła", który będzie przypominał o roli i wartości Wisły dla nadrzecznych miejscowości, witał wodniaków płynących rzeką oraz cieszył oko mieszkańców. 

 • Sympatycy nadwiślańskiej przyrody i hostorii spotkali się w Silnie

  Sympatycy nadwiślańskiej przyrody i historii spotkali się w Silnie

  W sobotę 17 września w Silnie odbył się kolejny Wiślany Festyn Przyrodniczy zorganizowany przez stowarzyszenie Nasze Silno. W trakcie tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili uczestników do poznawania nadwiślańskiej przyrody oraz historii i dziedzictwa kulturowego związanego z rzeką. Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu fotograficzny "Wisła - dzika rzeka". Nie zabrakło rejsów repliką łodzi flisackiej, atrakcji dla dzieci i wspólnego ogniska.

 • Zapraszamy do Silna na VII Wiślany Festyn Przyrodniczy

  Zapraszamy do Silna na VII Wiślany Festyn Przyrodniczy

  Wiślany Festyn Przyrodniczy stowarzyszenia Nasze Silno to już tradycja. Również w tym roku, w sobotę 17 września o godz. 14:00 nad brzegiem Wisły w Silnie przy ul. Widokowej odbędzie się jego kolejna VII edycja. Uczestnicy będą mogli odbyć rejs drewnianą łodzią flisacką oraz wziąć udział w spacerze przyrodniczym i historycznym. Najmłodszych organizatorzy zapraszają do własnoręcznego wykonania Motanek – ludowych lalek dobrych życzeń, a wszystko to przy ognisku, konkursach, kanapkach i napojach w towarzystwie miłośników przyrody i Wisły.

 • Wisła wciąga! - wizyta studyjna w regionie rzeki Vefsna

  Wisła wciąga! - wizyta studyjna w regionie rzeki Vefsna

  Na przełomie sierpnia i września braliśmy udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Wizyta była kolejną częścią projektu Wisła wciąga! Wraz z reprezentantami fundacji Wolna Wisła - lidera i pomysłodawcy projektu, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju - partnera wspierającego oraz Lokalnej Grupy Działania Chełmno udaliśmy się do regionu rzeki Vefsna, aby sprawdzić, jak o swoją rzekę dbają, jakie mają pomysły i jakie działania podejmują Norwegowie.

 • Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

 • Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Gmina Obrowo zakwalifikowała się do programu Wiślane Inicjatywy Lokalne. WIL to działanie w ramach szerszego projektu Wisła Wciąga realizowanego przez Fundację Wolna Wisła, do którego przystąpiliśmy w zeszłym roku. Nasza aplikacja do projektu WIL została uznana za jedną z najlepszych  – na 10 zakwalifikowanych podmiotów, nasze zgłoszenie zajęło drugie miejsce pod względem punktacji. Nasz pomysł zostanie objęty wsparciem merytorycznym i finansowym.

 • Porozmawiajmy o Wiśle

  Porozmawiajmy o Wiśle

  Obrowo – gmina nad Wisłą – między innymi takim hasłem chcemy promować naszą piękną gminę. Wisła daje wiele możliwości: społecznych, gospodarczych, w zakresie turystyki, ekologii, ale żeby z nich skorzystać, należy mieć plan i odpowiednie dane, dlatego przygotowaliśmy krótką anonimową ankietę – zwracamy się z prośbą o jej wypełnienie. Zebrane dane i przekazane uwagi pomogą nam w planowaniu i realizacji naszych działań. Link do ankiety, z góry dziękujemy za jej wypełnienie!

 • Rozmawiamy o Wiśle

  Rozmawiamy o Wiśle

  Gmina Obrowo przystąpiła do projektu "Wisła Wciąga" zainicjowanego i realizowanego przez Fundację Wolna Wisła. Celem projektu jest wypracowanie strategii wykorzystania potencjału Wisły na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przy współpracy i współudziale zainteresowanych organizacji, instytucji i osób. Pierwszy etap to diagnoza potencjałów i problemów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Realizacja projektu została zaplanowana na lata 2021 - 2023.

 • IV Wiślany Festyn Przyrodniczy w Silnie za nami

  VI Wiślany Festyn Przyrodniczy w Silnie za nami. Film

  Przyrodnicze spacery z ornitologami i botanikami, rejsy po Wiśle, pyszne jedzenie, konkursy z nagrodami i gorąca - pomimo niesprzyjającej pogody - atmosfera, to najlepsze podsumowanie VI Wiślanego Festynu Przyrodniczego zorganizowanego przez stowarzyszenie Nasze Silno, który odbył się w Silnie w sobotę 18 września. 

 • IV Wiślany Festyn Przyrodniczy już w najbliższą sobotę

  IV Wiślany Festyn Przyrodniczy już w najbliższą sobotę

  W sobotę 18 września o godz. 14:00 w okolicy punktu widokowego w Silnie przy ul. Widokowej odbędzie się IV Wiślany Festyn Przyrodniczy organizowany przez stowarzyszenie Nasze Silno. 

  Podczas imprezy będzie możliwość popłynięcia w rejs przyrodniczy łodzią flisacką, co jest niepowtarzalną okazją do odkrywania piękna wiślanej przyrody z wody. Spacer ornitologiczny i botaniczny poprowadzą ornitolodzy i botanicy.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony