Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  W siedzibie starostwa odbyło się dziś spotkanie na temat wykorzystania istniejącej linii kolejowej nr 27 Toruń – Sierpc w codziennym transporcie podmiejskim. Linia ta na odcinku Toruń – Czernikowo mogłaby pełnić funkcję tramwaju, co przy odpowiedniej częstotliwości kursów rozwiązałoby problem dojazdu do grodu Kopernika. - Mieszkańcy gminy Obrowo, a także Lubicza i Czernikowa, bardzo na to liczą. Poprawa dojazdu do Torunia to konieczność – podkreśla wójt Andrzej Wieczyński.

   

 • Mamy program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

  Mamy program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

  Rada Gminy Obrowo jednogłośnie przyjęła program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Program wyznacza główne zadania i kierunki współpracy z NGO, a jego głównym celem jest budowanie i umacnianie partnerstwa pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi. Główne zadania na 2022 rok to m. in. działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz turystyka i krajoznawstwo.

   

 • Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Pracownicy GOPS, strażacy ochotnicy, młodzież, wójt Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska przez trzy dni rozwozili świąteczne paczki do 80 podopiecznych GOPS. W paczkach są świąteczne potrawy oraz ciepły obiad przygotowany specjalnie na dzień odwiedzin. Pomoc nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów oraz pracy dzieci z gminnych szkół, które przygotowały kartki i ozdoby bożonarodzeniowe.

   

 • Droga krajowa nr 10 wkrótce będzie przebudowana

  Droga krajowa nr 10 wkrótce będzie przebudowana

  Dobre informacje płyną do nas ze Starostwa Powiatowego. Układ drogowy w Lubiczu Dolnym i Górnym zostanie przebudowany. Wkrótce poprawi się dojazd do Torunia i zmniejszą się korki na drodze krajowej nr 10, łączącej Toruń z Obrowem i Czernikowem, przez gminę Lubicz. Faktem staje się to, o co od wielu lat zabiegały władze samorządowe gmin leżących wzdłuż DK 10, w tym władze naszej gminy: udrożnienie "dziesiątki" to konieczność. W dalszym etapie poprawić ma się też płynność ruchu w kierunku Dobrzejewic.

 • Cztery projekty dotyczące Obrowa dofinansowane z powiatu

  Cztery projekty dotyczące Obrowa dofinansowane z powiatu

  Wiemy już, jakie projekty będą realizowane ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Spośród 24 zwycięskich zadań aż cztery dotyczą bezpośrednio naszej gminy. W 2022 roku przy wsparciu powiatu odbędą się: podwórkowe gry chodnikowe w Osieku nad Wisłą, szkolenia z pierwszej pomocy dla strażaków ochotników w Kawęczynie, Dzień dla zdrowia w Obrowie oraz koncert skrzypcowy. Gratulujemy wnioskodawcom świetnych pomysłów!

 • Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Dorodny 8-metrowy świerk z ogrodu sekretarz Mirosławy Kłosińskiej stanął dziś przy urzędzie gminy. Drzewo posadowili strażacy ochotnicy, a przystroiły dzieci ze szkoły w Obrowie z pomocą m. in. wójta gminy Andrzeja Wieczyńskiego. Choinkę zdobi stumetrowy świetlny łańcuch oraz 50 kokard i gwiazd. Drzewko jest widoczne zarówno od strony Alei Lipowej, jak i drogi krajowej nr 10. To z pewnością jedna z najpiękniejszych urzędowych choinek w powiecie.

 • W tym roku Szlachetna Paczka pomogła 20 rodzinom naszej gminy

  W tym roku Szlachetna Paczka pomogła 20 rodzinom naszej gminy

  Sprzęt elektroniczny, agd, opał, materiały remontowe, ale także m.in. artykuły spożywcze, higieniczne i świąteczne prezenty – takich rzeczy potrzebowały w tym roku niektóre rodziny z naszej gminy. Dzięki pięciorgu wolontariuszom Szlachetnej Paczki, ich pięciorgu pomocnikom, a przede wszystkim dzięki darczyńcom, którzy fundują potrzebującym prezenty, w tym roku pomoc otrzymało aż dwadzieścia rodzin z naszej gminy.

   

 • Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Na gminnej stronie internetowej, w zakładce Kurier Obrowa, dostępny jest już najnowszy, zimowy numer naszej gazety. Podsumowujemy w nim ostatnie inwestycje, udzielamy głosu seniorom, wspominamy Piotra Madeja z Zębówca, trębacza słynnej niegdyś, lubianej, kapeli Madejów. Poza tym u nas tradycyjnie mnóstwo informacji kulturalnych i sportowych. Cieszymy się sukcesami naszych mieszkańców, podziwiamy ich ambicje, zapał i kreatywność. Czytajmy!

 • Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Zostały tylko 4 dni: głosujmy na projekty dla Obrowa

  Już tylko do 13 grudnia trwa głosowanie na projekty, które będą realizowane w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Do głosowania zakwalifikowano siedem projektów przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy i dotyczących naszego Obrowa. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie z nich otrzymały fundusze na realizację! Każdy z nas może o tym zdecydować. Jak? Głosując na nie.Głosowanie odbywa się przez internet.

 • Świąteczny kiermasz w Sąsiecznie

  Świąteczny kiermasz w Sąsiecznie

  Dekoracje świąteczne, domowe wypieki, pierniczki, suszone grzyby i wiele innych pyszności i ozdób będzie można kupić na pierwszym świątecznym kiermaszu w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie. Wydarzenie organizuje nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich Sąsiedzkie klimaty z Sąsieczna. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 12 grudnia w godz. 14.00 – 17.00. Będzie okazja zapoznać się o ofertą świetlicowych zajęć oraz obejrzeć nowy budynek.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony