Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Od pewnego czasu przygotowujemy zapowiedzi wydarzeń, które odbywają się w weekend w naszej gminie. Piszemy o tym, dokąd pójść, co zobaczyć, gdzie spędzić czas. Dlatego jeśli chcą Państwo, abyśmy ujęli w zapowiedzi weekendowych imprez i tę, którą Państwo organizują, prosimy o informację. Można do nas pisać: rzecznik@obrowo.pl lub dzwonić: 605 609 168. Z przyjemnością powiadomimy mieszkańców o czekających ich w weekend atrakcjach.

   

   

 • Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Opublikowaliśmy elektroniczną wersję jesiennego Kuriera Obrowa. Tradycyjna, papierowa forma czasopisma wkrótce trafi do Państwa domów. W jesiennym numerze mamy dla Państwa stałe działy oraz kilka nowych tematów. O czym piszemy? Podsumowujemy wakacyjne wyjazdy i zajęcia dla naszych dzieci, opowiadamy o zakupach dla szkół i projektach realizowanych w szkołach dla mieszkańców, pokazujemy, jakie ulice zyskały asfalt w ostatnim czasie oraz m. in. podsumowujemy sportowe pół roku naszych zawodników.

   

 • Mamy dla Państwa HIT

  Mamy dla Państwa HIT

  A w zasadzie to aż cztery HITy. Mieszkańcy naszej gminy otrzymali zaszczytny tytuł Gospodarczo – Samorządowego HITu Regionów za kultywowanie regionalnych tradycji przez koła gospodyń wiejskich i zespoły ludowe. W imieniu gminy wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim nagrodę w Gniewie odbierali: Jadwiga Politowska z zespołu Kawęczynianki, Henryk Kamiński, najstarszy członek Kapeli Ludowej im. Kamińskichoraz Iwona Werner, Agnieszka Narkiewicz i Agnieszka Kwintera, reprezentujące koła gospodyń z terenu gminy.

   

 • Lubimy czysty las

  Lubimy czysty las

  Sołtyska Stajenczynek i Rada Sołecka miejscowości wraz ze stowarzyszeniem Inna wieś Stajenczynki zaprasza na sprzątanie lasu. To będzie fajna zabawa, ponieważ po pracy organizatorzy zaplanowali grillowisko – w tym w wersji vege, a także z kiełbaskami, parówkami i innymi pysznościami. Odbędą się też gry i zabawy dla dzieci. O godz. 12.00 zbiórka przy ulicy Wspólnej, obok tablicy z nazwą miejscowości. Integracja i odpoczynek zaplanowane są w godzinach 13.30 – 16.00.

   

   

   

 • Po walnym LGD Podgrodzie Toruńskie

  Po walnym LGD Podgrodzie Toruńskie

  Boisko w Silnie, siłownie zewnętrzne w Głogowie, Osieku nad Wisłą, Szembekowie, Dobrzejewicach, Brzozówce, adaptacja budynku po byłej szkole w Sąsiecznie na świetlicę wiejską, a także przyszła rewitalizacja dawnego dworca PKP w Obrowie to tylko niektóre z inwestycji, jakie realizujemy dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania "Podgrodzie Toruńskie." Troje przedstawicieli naszej gminy: wójt Andrzej Wieczyński, Marzena Słupczewska i Krzysztof Michalski zostali wybrani na kolejną kadencję do zarządu LGD.

 • chłopiec siedzi na rowerze

  Arcymistrz w kolarstwie akrobatycznym mieszka i trenuje w Brzozówce. Film

  Daniel Rumiński z Brzozówki jest w ścisłej światowej czołówce najlepszych stunterów (akrobatów) rowerowych. W tegorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Ustce zajął 5. miejsce. Ma 20 lat, o rower dba sam, sam też wymyśla układy akrobatyczne, które wykonuje. - A zawsze myślałem, że umiem jeździć na rowerze – żartuje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, oglądając wyczyny Daniela.

   

 • Wisła – dzika rzeka. Konkurs fotograficzny

  Wisła – dzika rzeka. Konkurs fotograficzny

  Stowarzyszenie Nasze Silno kolejny raz organizuje konkurs fotograficzny promujący przyrodę nadwiślańską powiatu toruńskiego. W konkursie mogą brać udział osoby nie zajmujące się fotografią zawodowo, mające ukończone 12 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Wiślanym Festynie Przyrodniczym, który odbędzie się w sobotę 18 września w Silnie. Zdjęcia nadsyłać można do 15 września 2021 roku. Nagrodami w konkursie są lornetki fundowane przez wójta Andrzeja Wieczyńskiego.

   

 • Wspaniale przytulamy drzewa

  Wspaniale przytulamy drzewa

  Najlepiej w powiecie! Zdjęcie sosny ze Stajenczynek, którego autorką jest Ewelina Mytlewska z naszej gminy, zwyciężyło w powiatowym konkursie fotograficznym "Atom tlenu - przytul drzewo". Wyróżnienie w konkursie otrzymała Agnieszka Rutkowska za zdjęcie wierzby białej z Brzozówki. Konkurs zorganizował Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Toruniu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na konieczność ochrony klimat. Gratulujemy naszym mieszkankom!

   

 • Zakończyliśmy wakacje trzema piknikami

  Zakończyliśmy wakacje trzema piknikami

  Ostatni weekend tegorocznych wakacji zakończyliśmy trzema piknikami. Co się działo w Szembekowie, Zawałach i w Kawęczynie? Wszystko to, co powinno się dziać na dobrze zorganizowanych festynach, czyli: pyszności od kół gospodyń wiejskich, pokazy sprzętu strażackiego naszych ochotniczych straży pożarnych, animacje i konkursy dla dzieci i dorosłych, a także grill, grochówka, chleb ze smalcem, kaszanka, słodycze, lody, napoje oraz rozrywkowa muzyka, śpiewanie...

   

   

 • Nasze witacze na dożynkach

  Nasze witacze na dożynkach

  Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka nad Wisłą, z Głogowa oraz ze Stajenczynek przygotowały na dożynki wspaniałe witacze. Zdobią one wjazd do Torunia od Szosy Lubickiej, ulicy Łódzkiej i od strony Złotorii. W naszej gminie w tym roku ze względu na pandemię nie ma święta plonów. Bierzemy jednak udział w dożynkach, które 28 i 29 sierpnia odbędą się Toruniu i przygotowywane są wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Toruń oraz Starostwo Powiatowe i Diecezję Toruńską.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony