Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Dzień Dziecka 2022 w naszej gminie - jejku, ile atrakcji!

  Dzień Dziecka 2022 w naszej gminie - jejku, ile atrakcji!

  Najkochańsze dzieci! W tym roku, gdy nie obowiązują już ograniczenia koronawirusowe, w naszej gminie z okazji Waszego święta czeka na Was mnóstwo z atrakcji! Zabawy rozpoczynamy oczywiście 1 czerwca. Najpierw zapraszamy na gminny Dzień Dziecka do remizy w Osieku nad Wisłą. W piątek świętujemy w Osieckim Klubie Kultury, a w sobotę pobawimy się w Obrowie, Zawałach, Kawęczynie i Brzozówce. W niedzielę na festyn zapraszają Dobrzejewice. W planie także rodzinny rajd rowerowy. Do zobaczenia!

   

 • Polubili przedszkole na drzwiach otwartych

  Polubili przedszkole na drzwiach otwartych

  Pracownicy pracownicy Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia I w Brzozówce zorganizowali drzwi otwarte dla nowo przyjętych dzieci. Aby oczarować je przedszkolem, przygotowali mnóstwo atrakcji w formie fascynujących zabaw. Przy wejściu do budynku goście otrzymywali otrzymały mapę ze wskazówkami prowadzącymi do sal, w których ukryto niespodzianki. Każdy przedszkolak znalazł coś interesującego dla siebie. Nowi przedszkolacy z entuzjazmem deklarowali, że wrócą we wrześniu do „Maciusiowego przedszkola”.

 • Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Stowarzyszenie Nasze Silno posiada jeszcze kilka wolnych miejsc na cykliczne, bezpłatne zajęcia dla seniorów na toruńskim basenie przy ul. Bażyńskich. Zajęcia odbywają się w maju i czerwcu. To aqua fitness (fitness w wodzie) i auqa bike (rowery wodne). Informacje i zapisy pod nr tel. 502 - 244 - 481. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu Fundacji Wspólnota Pokoleń, która spośród 199 zakwalifikowanych do oceny merytorycznej wniosków finansuje 17 najlepszych – w tym ten Stowarzyszenia Nasze Silno.

   

   

   

   

 • X Rajd Graniczny śladami historii granicy prusko-rosyjskiej

  X Rajd Graniczny śladami historii granicy prusko-rosyjskiej

  W niedzielę 8 maja o godz. 9:00 ruszy kolejny, X Rajd Graniczny. Jest to wydarzenie organizowane przez pasjonatów historii granicy zaborów pruskiego i rosyjskiego - częściowo przebiegającej przez tereny gminy Obrowo. Uczestnicy rajdu będą wspólnie poszukiwać jej śladów: słupków i rowów granicznych, reperów oraz dawnej komory celnej. Trasa rajdu wiedzie również do niezwykłego miejsca łączącego w sobie historię i piękną przyrodę - na polanę pomiędzy gminami Lubicz i Obrowo, gdzie rośnie 350-letni dąb, nazywany "dębem przemytników". 

 • „Akademia Kobiet” - zaproszenie do projektu

  „Akademia Kobiet” - zaproszenie do projektu

  Centrum Szkoleń i Rozwoju Akademia w Brzozówce  zaprasza panie z gmin Obrowo, Lubicz i Wielka Nieszawka do udziału w bezpłatnym projekcie pn. Akademia Kobiet. Projekt przewiduje między innymi fizjoterapię, aromaterpię, hipnoterapię, warsztaty ogrodnicze, bukieciarstwo, decoupage oraz rozwój kompetencji informatycznych i społeczno - obywatelskich. Zapisy do projektu trwają do 31 marca, a projekt zakończy się w październiku. Spotkania będą się odbywać w Brzozówce.

   

 • Trwają zapisy do Klubu Młodzieżowego „Akademia” w Brzozówce

  Trwają zapisy do Klubu Młodzieżowego „Akademia” w Brzozówce

  Centrum Szkoleń i Rozwoju „Akademia” w Brzozówce zachęca dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnym  projekcie pn. Klub Młodzieżowy „Akademia”. Rekrutacja trwa do 31 marca. W ramach projektu utworzony zostanie klub dla dziesięciorga dzieci w wieku od 6 do 18 lat (lub do zakończenia realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki),  które mieszkają na terenie gminy Obrowo, Lubicz lub Wielka Nieszawka.

   

 • Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie", której gmina Obrowo jest członkiem, rozpoczyna konsultacje na temat potrzeb młodych (do 25 roku życia) mieszkańców gmin Obrowo, Wielka Nieszawka i Lubicz w zakresie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W tym celu LGD przygotowała ankietę. Zachęcamy młodych mieszkańców naszej gminy do udziału w diagnozie. Link do ankiety w treści informacji.

 • Walentynkowy konkurs (prawie) poetycki 2022 rozstrzygnięty

  Walentynkowy konkurs (prawie) poetycki 2022 rozstrzygnięty

  24 walentynkowe rymowanki wpłynęły na nasz konkurs (prawie) poetycki. Jury, zgodnie uznając, że wszystkie utwory są piękne i zasługują na nagrody, musiało jednak wybrać zwycięzców. Po naradzie jury zdecydowało, że 1 miejsce przyznaje Emilii Kunickiej, 2 miejsce – Michałowi Juszkiewiczowi, a trzecie – Joannie Talkowskiej. Serca pań z komisji skradł również utwór Kazimierza Musiałowskiego, któremu panie ślą pozdrowienia i wirtualne serduszka. Sponsorem konkursu była restauracja Makówka Bistro&Catering z Osieka nad Wisłą.

   

 • Amanda Folborska opracowała mini-mapkę punktu oporu „Brzozówka”

  Amanda Folborska opracowała mini-mapkę punktu oporu „Brzozówka”

  18-letnia Amanda Folborska z Brzozówki jest harcerką 80 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej Agricola im. Aleksego „Alka” Dawidowskiego. W ramach zdobywania kolejnego stopnia harcerskiego Amanda, mieszkająca od urodzenia w Brzozówce, opracowała mini-mapkę punktu oporu „Brzozówka”. Obiekty będące elementami punktu oporu wybudowane zostały przez jednostki niemieckie do odparcia ofensywy Armii Czerwonej i stanowiły fragment pierścienia umocnień rozciągniętego wokół Torunia.

   

   

   

   

 • Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  Po naradzie ws. szynobusu Toruń - Lubicz - Obrowo - Czernikowo

  W siedzibie starostwa odbyło się dziś spotkanie na temat wykorzystania istniejącej linii kolejowej nr 27 Toruń – Sierpc w codziennym transporcie podmiejskim. Linia ta na odcinku Toruń – Czernikowo mogłaby pełnić funkcję tramwaju, co przy odpowiedniej częstotliwości kursów rozwiązałoby problem dojazdu do grodu Kopernika. - Mieszkańcy gminy Obrowo, a także Lubicza i Czernikowa, bardzo na to liczą. Poprawa dojazdu do Torunia to konieczność – podkreśla wójt Andrzej Wieczyński.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony