Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Święta Tekla wróci do Zawał

  Święta Tekla wróci do Zawał

  W sobotę 31 lipca o godz. 18.30 do Zawał uroczyście wróci święta Tekla. Figurka z lat 20. XX wieku stanie w specjalnie dla niej przygotowanym miejscu: w gablocie na postumencie przy krzyżu, na utwardzonym i ogrodzonym terenie przy przejeździe kolejowym w kierunku nadleśnictwa. O przygotowanie terenu i renowację figurki zadbali mieszkańcy Zawał, zaprzyjaźnieni historycy, sympatycy lokalnych tradycji oraz radna, sołtys Zawał Alicja Tarkowska i rada sołecka miejscowości.

   

 • Spotkajmy się w niedzielę na pikniku dla Lenki

  Spotkajmy się w niedzielę w Obrowie na pikniku dla Lenki

  W niedzielę 27 czerwca na boisku przy szkole w Obrowie odbędzie się rodzinny piknik dla Lenki Borkowskiej. Dziewczynka walczy z nowotworem oka - mamy okazję, aby jej pomóc. W programie pikniku między innymi dmuchańce dla dzieci, wystawa broni, pokazy klubów strzeleckich, przejażdżki kucykiem i bryczką, a także tradcyjna grochówka i kiełbaski z grilla. Impreza rozpocznie się o godz. 12.30 i potrwa do późnych godzin wieczornych.

   

   

 • Mobilizacja. Głosujmy na Podwórko Nivea w Osieku nad Wisłą 2021

  Mobilizacja. Głosujmy na Podwórko Nivea w Osieku nad Wisłą 2021

  Spadliśmy w rankingu miejscowości z największą ilością głosów w konkursie na budowę podwórka Nivea w Osieku nad Wisłą. Mimo tego, że w każdy weekend aż do 15 lipca szkoła organizuje głosowanie (soboty godz. 9 - 11, niedziele godz. 15 - 17), konkurencji przybywa głosów znacznie szybciej niż nam. Ogłaszamy więc powszechną mobilizację! Pokażmy, że możemy ponownie wygrać podwórko Nivea dla naszej gminy. Jak głosować? CODZIENNIE - to najważniejsze. Przepis na głosowanie w treści informacji #razemdlaobrowa

   

   

   

 • rowery nad rzeką

  Na rajd rowerowy z sołectwem Zawały

  W niedzielę 20 czerwca o godz. 11.00 rozpoczyna się rajd rowerowy „z przyrodniczym akcentem”. Trasa rajdu wynosi ok. 4,5 km i wiedzie od remizy w Zawałach do nadleśnictwa Dobrzejewice, a następnie lasami do palisady. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem.  Organizatorzy zapewnią uczestnikom prowiant i odblaski, a dodatkowo dla dzieci mają specjalne niespodzianki. Zapisy na rajd przyjmuje i informacji udziela radna i sołtyska Zawał Alicja Tarkowska, nr tel. 608 525 412.

   

   

   

   

 • Obrowo w „Powiecie Dobrych Ludzi”

  Obrowo w „Powiecie Dobrych Ludzi”

  Od 13 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku w powiecie toruńskim odbędzie się aż 11 akcji promujących oddawanie krwi. W naszej gminie krwiobus stanie w Dobrzejewicach na parkingu przed kościołem w niedzielę 25 lipca. Starostwo Powiatowe w Toruniu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i organizatorzy zbiórek w gminach zapraszają do wzięcia udziału w kampanii „Powiat Dobrych Ludzi”. To pierwsza akcja na taką skalę w naszym powiecie.

   

 • "Chwalcie łąki umajone..." - pielęgnujemy piękną tradycję

  "Chwalcie łąki umajone..." - pielęgnujemy piękną tradycję

  W kościele katolickim maj to miesiąc poświęcony Maryi, a tradycja ludowa mówi o spotkaniach mieszkańców przy krzyżach i figurkach świętych, wspólnej modlitwie oraz śpiewaniu litanii do Najświętszej Maryi Panny. Zwyczaj ten jest pielęgnowany w naszym Obrowie do dzisiaj. Proboszcz osieckiej parafii Rafał Bogus spotykał się na wspólnej modlitwie z wiernymi przy kapliczkach w Dzikowie, Dzikowie - Chrapach, Stajenczynkach, Sąsiecznie, Sicinach, Smogorzewcu oraz Osieku nad Wisłą. Ostatnie nabożeństwo majowe odbyło się 31 maja w przepięknym, nadwiślańskim plenerze.

   

 • dwa militarne motocykle z okresu II wojny światowej

  II ognisko integracyjne miłośników dawnych pojazdów militarnych

  W sobotę 29 maja o godz. 14.00 na tarasie widokowym w Osieku nad Wisłą rozpocznie się piknik miłośników dawnych pojazdów militarnych. Klub Military Moto & Klasyk Moto Toruń i okolice zaprasza na wspólne ognisko i pokazy swojego sprzętu. Widowiskowe spotkanie będzie otwarte dla mieszkańców i gości. W organizację imprezy włącza się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie.
  #razemdlaobrowa #obrowonaszagmina

   

   

 • Dwie dziewczynki stoją przed kurtyną teatralną na placu zabaw

  Film: Podwórko Nivea 2021 dla Osieka nad Wisłą? Spróbujmy!

  W połowie maja ruszy głosowanie na miejsce, w którym firma Nivea wybuduje plac zabaw wart 250 000 złotych. Rok temu udało nam się wygrać podwórko dla Dobrzejewic. W tym roku chcielibyśmy zdobyć plac dla dzieci z Osieka nad Wisłą. Sołtys i Rada Sołecka Osieka nad Wisłą, gmina i osiecki Zespół Szkół zgłosili już nasz udział w konkursie. Zgłoszenie zostało przyjęte, dlatego teraz oficjalnie możemy prosić wszystkich przyjaciół i sympatyków Osieka nad Wisłą i gminy Obrowo: szykujmy się do głosowania!
  #osieknwpodworkonivea2021
  #razemdlaobrowa

   

 • Czworo ludzi przed komputerami przy stole

  Młodzieżowa Grupa Doradcza wójta Wieczyńskiego już działa

  Adrian Gąsiorowski z Obrowa został przewodniczącym, a Dominika Wielewiecka z Brzozówki i Karolina Kończalska ze Skrzypkowa wiceprzewodniczącymi Młodzieżowej Grupy Doradczej przy wójcie Obrowa. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie zespołu. Po wstępie wójta każdy z członków grupy miał czas, aby przedstawić się innym. Dzięki temu młodzież poznała się i mogła wybrać swoich liderów. – Nie wątpię, że będę miał w was świetnych doradców – mówił wójt na spotkaniu. #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

   

 • Urodziny Fryderyka Chopina

  Urodziny Fryderyka Chopina

  Dziś świętujemy 211. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Dla naszej gminy to też świąteczny dzień, ponieważ młody Chopin przebywał i koncertował w Obrowie. W roku 1824 i 1825 gościł w ówczesnym dworku Romockich, dzisiejszym  budynku urzędu gminy. Mamy prezent dla Kompozytora: pięciu młodych mieszkańców naszej gminy recytuje poświęcone wybitnemu pianiście. Wiersze napisały lokalne poetki: Hanna Stroińska i Agnieszka Jabłońska.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony