Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • 20 i 21 maja zapraszamy nad Wisłę! 

  20 i 21 maja zapraszamy nad Wisłę! 

  Wieczorem 20 maja nad Wisłą na tarasie widokowym w Stajenczynkach będą się działy niezwykłe rzeczy! Około godz. 18:30 do wiślanego brzegu przybiją uczestnicy rejsu na trasie Włocławek - Toruń. Rejs będzie prowadził szlakiem ciekawych miejsc, historii i inicjatyw społecznych na Wiśle.

   

 • Wystawa fotografii w urzędzie gminy

  Wystawa fotografii w urzędzie gminy

  W holu urzędu gminy otworzyliśmy wystawę prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym Gmina Obrowo w obiektywie 2022. Podczas spotkania z wójtem laureaci konkursu odebrali nagrody i opowiadali, jak robili zdjęcia. Autorzy czterech najpiękniejszych prac otrzymali plecaki turystyczne, które przydadzą się na różne wędrówki, nie tylko te fotograficzne. Wszyscy laureaci otrzymali także zestawy gminnych gadżetów, w tym naturalnie kalendarze.

   

 • Konkurs fotograficzny "Gmina Obrowo w obiektywie" rozstrzygnięty

  Konkurs fotograficzny "Gmina Obrowo w obiektywie" rozstrzygnięty

  Zdjęcia Agaty Chełczyńskiej, Aleksandry Surman, Moniki Pawłowskiej – Wszelak i Radosława Dzięciołowskiego ozdobią gminny kalendarz na 2023 rok – jego najbardziej eksponowaną część. W kalendarzu znajdzie się również osiem wyróżnionych zdjęć, ale w mniejszym formacie. Zwycięzcy otrzymają plecaki turystyczne, a wyróżnieni gminne upominki. Wszystkim nagrodzonym wręczymy także naturalnie kalendarze z ich fotografiami.

   

 • Wspólnie stworzymy kalendarz Gminy Obrowo na 2023 rok - konkurs fotograficzny

  Wspólnie stworzymy kalendarz Gminy Obrowo na 2023 rok - konkurs fotograficzny

  Wójt Gminy Obrowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Gmina Obrowo w Obiektywie". Zachęcamy mieszkańców - pasjonatów fotografii - do odkrywania i uwieczniania na zdjęciach walorów naszej gminy. Nagrodzone fotografie staną się ilustracjami do promocyjnego kalendarza, który planujemy wydać. Dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

 • Dzikowianki gotowały dla seniorów

  Dzikowianki gotowały dla seniorów

  Po królewsku podjęły Dzikowianki grupę 25 seniorów z naszej gminy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzikowa przyrządziły między innymi zupę dyniową, pieczonego kurczaka, kompot i deser. Był czas na rozmowy, integrację, wspólne żarty, ale i na wspomnienia, ponieważ spotkanie odbyło się w wigilię Wszystkich Świętych. Dzikowianki pozyskały fundusze na organizację posiłków dla seniorów w ramach akcji Danie wspólnych sił, organizowanej przez jedną z dużych sieci sklepów.

   

 • Artyleria dawna Obrowo przypomina historię i promuje gminę

  Artyleria dawna Obrowo przypomina historię i promuje gminę

  Henryk Łangowski z Łążyna II, założyciel i członek nieformalnej grupy rekonstrukcyjnej Artyleria dawna Obrowo, przypomina tradycje bractw kurkowych i regimentarzy regionalnych. W odpowiednim ubiorze – w kontuszu, przepasanym pasem słuckim i w kołpaku z jastrzębim piórem na głowie - wystrzałem z armaty podkreśla rangę wydarzeń, sprawiając radość ich uczestnikom Ostatnio reprezentował Obrowo wraz z Weroniką Walerych z Dobrzejewic także podczas święta Włocławskiego Bractwa Kurkowego.

   

 • Radni gratulowali Kazimierzowi Musiałowskiemu ukończenia 163. maratonu

  Radni gratulowali Kazimierzowi Musiałowskiemu ukończenia 163. maratonu

  XXXVII sesja Rady Gminy Obrowo była nieco odmienna od dotychczasowych posiedzeń radnych. Oprócz typowej pracy, polegającej na analizie projektów uchwał i dyskusji nad nimi, radni pogratulowali Kazimierzowi Musiałowskiemu przebiegnięcia 163. maratonu. Dodanie tego wystąpienia podczas sesji było związane z obecnością na obradach dziennikarzy z TVP Bydgoszcz, którzy przygotowują dokument o radnym Musiałowskim i jednocześnie nagrywają materiał o gminnym sporcie.

   

 • Historyczne ciekawostki o naszej gminie na tablicach przy urzędzie

  Historyczne ciekawostki o naszej gminie na tablicach

  W parku przy urzędzie zamontowaliśmy trzy tablice edukacyjne, związane z ciekawymi historycznie miejscami naszej gminy. Pierwsza tablica informuje o historii cmentarza cholerycznego w Dobrzejewicach i figurce św. Tekli. Druga ma tytuł Śladami przemytników, czyli historia granicy prusko-rosyjskiej. Tematem trzeciej jest natomiast polowa kolej wąskotorowa, która biegła terenami naszej gminy. Tablice zaprojektowali fotograficy z Zawał, pasjonaci lokalnej historii Magda Majewska i Krzysztof Majewski. 

 • Sto lat, Pani Stefanio!

  Sto lat, Pani Stefanio!

  Pani Stefania Rumińska z Zębowa obchodziła 1 sierpnia 90. urodziny. Z tej okazji jej bliscy zaprosili wójta gminy Obrowo i jego najbliższych współpracowników na spotkanie. Pani Stefania cieszy się dobrym zdrowiem, mimo że - jak wspominała - pracy na wsi nigdy nie brakowało. Spotkanie było okazją do rozmowy o dawnych przyjaciołach, sąsiadach oraz o dawnym życiu. - Było ono trudniejsze, zwłaszcza na gospodarce, ale mimo to ludzie byli chyba sobie bardziej życzliwi i serdeczni. Nie było takiego pośpiechu, celebrowaliśmy odpoczynek - mówiła jubilatka.

   

   

   

 • W niedzielę 10 lipca krwiobus zagości w Dobrzejewicach

  W niedzielę 10 lipca krwiobus zagości w Dobrzejewicach

  Dobrzejewice są kolejnym przystankiem w ramach kampanii społecznej Powiatu Toruńskiego "Powiat Dobrych Ludzi". W niedzielę 10 lipca na parkingu kościoła w Dobrzejewicach w godzinach 9-14 będzie można oddać krew w krwiobusie. W trakcie niedzielnej akcji będzie można również dopisać się do światowej bazy dawców szpiku dzięki współpracy z fundacją DKMS. Ci którzy mają wątpliwość czy warto, w niedzielę będą mieli możliwość spotkania dwóch cichych bohaterek z naszej okolicy, które uratowały ludzkie życie oddając szpik. To skromne panie, jednak udało nam się z nimi porozmawiać.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony