Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

 • Znamy zwycięzców konkursu foto "Szacunek to życia kierunek"

  Znamy zwycięzców konkursu foto "Szacunek to życia kierunek"

  Radosław Dzięciołowski, sołectwo Zawały reprezentowane przez sołtyskę Alicję Tarkowską i Wiktora Celmer zwyciężyli w konkursie fotograficznym "Szacunek to życia kierunek". W konkursie mogli brać udział starsi i młodsi mieszkańcy gminy Obrowo. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poszukiwali kreatywności, pomysłowości, emocji w przekazie i innowacyjności. Wręcznie nagród nastąpi we wtorek 12 stycznia o godz. 15.30 w siedzibie GOPS w Obrowie.

   

 • Wyjątkowy kalendarz gminy Obrowo na 2021 rok dla WOŚP

  Wyjątkowy kalendarz gminy Obrowo na 2021 rok dla WOŚP

  Wójt gminy Obrowo przekazuje na 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niepowtarzalny kalendarz na 2021 rok. Kalendarz na dwunastu kartach przedstawia gminę Obrowo w skali makro – na zdjęciach panoramicznych oraz w skali mikro – na zdjęciach ukazujących detale wspaniałej gminnej przyrody. Publikacja jest wyjątkowa, ponieważ powstały jedynie trzy jej egzemplarze. Przygotowali je artyści fotograficy z Zawał w gminie Obrowo: Magda Majewska i Krzysztof Majewski.

   

 • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursie fotograficznym "Szacunek to życia kierunek".  Tematyką prac ma być szacunek i miłość do drugiego człowieka. Poszukujemy kreatywności, pomysłowości, emocjonalności w przekazie i innowacyjności. Autorów trzech najciekawszych fotografii nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Na prace czekamy do 30 grudnia br.


 • I Wojna Światowa i walka o niepodległość miejscowych Polaków

  I Wojna Światowa i walka o niepodległość miejscowych Polaków

  Wybuch I Wojny Światowej dawał szansę na odzyskanie niepodległości.  Miejscowi Polacy aktywnie włączyli się w to dzieło. Gminę Dobrzejewice i powiat lipnowski, tak jak i całą Ziemię Dobrzyńską zajęli Prusacy. Lekcję lokalnej historii daje Dariusz Machajewski ze Szkoły Podstawowej w Brzozówce.

   

Przejdź do początku strony