Przejście do sekcji:

Treść strony - Sport

Sport

Stronicowanie

 • Kickbokserzy z medalami i pucharem

  5 medali i 7 powołań do reprezentacji Polski PZKB dla A&W Team Obrowo

  Obrowscy kickboxerzy udali się 24 lipca br. do Stębarka w gminie Grunwald, na zawody „Kickboxerska bitwa pod Grunwaldem”. Nazwa zobowiązywała, toteż nasi przedstawiciele przyjęli bojowy nastrój. Zawiszą Czarnym naszej młodzieży została Julia Szyjkowska, która zdobyła jedyny złoty medal. Po srebrnym dołożyli Łukasz Kalinowski, Borys Damrath i Klaudia Koc, brązowy trafił do Dawida Lisińskiego. Fortuna nie sprzyjała jedynie Michałowi Olszewskiemu, który zawody skończył na piątym miejscu.

 • Wioślarze po mistrzostwach polski juniorów

  Mistrzostwa Polski Juniorów w Kruszwicy zaowocowały powołaniem do kadry narodowej dla Cezarego Bajańskiego

  17-letni Cezary Bajeński obecnie występuje w kategorii wiekowej junior (16-18 lat). Na mistrzostwach rozgrywanych w Kruszwicy zdobył srebrny medal w kategorii czwórka ze sternikiem oraz złoto w koronnej konkurencji ósemka ze sternikiem. Jego kolekcja medalowa jest o wiele większa, gdyż od pięciu lat regularnie zdobywa medale na mistrzostwach Polski. Występ na ostatniej imprezie został zauważony przez trenera kadry narodowej, który powołał młodego wioślarza na zgrupowanie w Wałczu.

 • Srebro i brąz w mistrzostwach Polski dla wioślarzy z Głogowa!

  Srebro i brąz w mistrzostwach Polski dla wioślarzy z Głogowa!

  Młodzi wioślarze z naszej gminy Rayan Zapałowski i Jakub Wielgus  (AZS UMK Toruń) wywalczyli srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w niedzielę, 25 lipca na torze regatowym w Kruszwicy. Brązowy medal zawodnicy zdobyli w kategorii dwójka bez sternika, a srebrny w kategorii czwórka podwójna. Dwa lata temu nasi chłopcy zdobyli złoto Poznaniu, mają także na swoim koncie kilka medali zdobytych w regatach kontrolnych, a miesiąc temu zakwalifikowali się do Olympic Hopes Regatta 2021, międzynarodowych zawodów, które odbędą się w sierpniu w Brnie.

 • Kolarze na polu startowym

  Ostatni wyścig, krótki odpoczynek i wyjazd na letnie zgrupowanie

  Czwartego lipca reprezentanci UKS Kometa Obrowo ruszyli do Rogóżna i zaliczyli ostatni występ w pierwszej części sezonu. Zajęli wysokie 4., 5. i 6. miejsca, po czym rozpoczęli zasłużone wakacje. Te nie trwały jednak długo. Po niespełna 10 dniach ruszyli na zgrupowanie letnie do Mościsk w okolicach Rypina, gdzie oprócz pracy na sportowo czekały na nich różne atrakcje. Paintball, gry zespołowe, wizyta w parku linowym, wypoczynek na plaży i krótka lekcja udzielania pierwszej pomocy.

 • Sukcesy wychowanków UKS Kometa Obrowo

  Złoto, srebro i brąz dla wychowanków UKS Kometa Obrowo

  W miniony weekend (03/04.07.2021 r.) wychowankowie UKS Kometa Obrowo udali się wraz z trenerem na Puchar Polski Juniorów w Szczecinie. Na szczecińskim torze czuli się jak ryby w wodzie - Tomasz Błażejewski i Szymon Wiśniewski zostali mistrzami Polski w sprincie drużynowym, oraz wyścigu drużynowym na dochodzenie, ich koleżanki Zuzanna Charyga i Oliwia Gerc również zaliczą imprezę do udanych, w tożsamych kategoriach zostały wicemistrzyniami Polski.

 • Pobiegną maraton w rytmie piosenek The Beatles

  Pobiegną maraton w rytmie piosenek The Beatles

  W sobotę 3.07.2021r. o godz. 9:00 w Smogorzewcu odbędzie się kolejna impreza Marathon for The Beatles. Trasa o długości 5280 m będzie wiodła przez malownicze tereny gminy Obrowo. Start i meta będą ulokowane w tym samym miejscu - na ulicy The Beatles w Smogorzewcu. Dystans maratoński będzie wymagał od zawodników pokonania 8 okrążeń, natomiast półmaraton 4. Wśród maratończyków pojawią się między innymi Adam Król z Opola, dla którego będzie to jubileuszowy setny maraton oraz doświadczony 84-letni (!) biegacz Władysław Angel z Bydgoszczy.

 • Młodzi piłkarze z trenerem

  Koniec sezonu młodzieży Orła Głogowo.

  Piłkarze z Głogowa rozpoczynają zasłużone wakacje. Jak mówi nam trener Marcin Białek sezon był bardzo wymagający pod względem sportowym, ponieważ młodzież w ostatnim czasie robi coraz większe postępy. Trener prowadzi wszystkie młodzieżowe grupy, które w tym sezonie święciły spore sukcesy i sezon z pewnością zaliczą do udanych. Najwyższe, drugie miejsce, zajęła grupa wiekowa Młodzik, czyli grupa poniżej 13. roku życia.

   

 • Zawodnicy AKT Budo Obrowo razem ze starostą toruńskim

  Zawodnicy AKT Budo Obrowo wyróżnieni za osiągnięcia sportowe

  Starosta toruński Marek Olszewski wyróżnił aż 18 zawodników Akademii Karate Tradycyjnego „Budo” Obrowo. Wyróżnieni zostali, Jakub Anusiak, Witold Rybacki, Wiktor Kowalski, Martyna Markowska, Wiktor Rybski, Franciszek Turalski, Bartosz Rybacki, Dagmara Lipińska, Martyna Rejmanowska, Bartosz Tejza, Alan Zapałowski, Amelia Marciniak, Mateusz Markowski, Marek Jan Wojciechowski, Zuzanna Gerc, Jakub Budzyń, Kacper Leśniewski.

 • Zawodnicy AKT BUDO na obozie sportowym

  Zasłużony odpoczynek zawodników AKT BUDO Obrowo

  W dniach 28.06-2.07 br. zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Budo Obrowo odpoczywają po roku szkolnym. Początek wakacji spędzają na sportowo pod okiem swojego trenera Jarosława Mejera w obiekcie Tramp w Toruniu. Największym osiągnięciem w ostatnim czasie było trzecie miejsce Witolda Rybackiego na zawodach "Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym i Puchar Polski Dzieci", odbywających się na hali TORWAR w Warszawie.

 • Amelia Wierzba z nagrodami

  Amelia Wierzba na podium w czterech kategoriach Domówka Dance Competition w Gdańsku

  Amelia została niekwestionowaną królową Gdańskich parkietów. Na zawodach "Domówka Dance Competition Solo&Duets, które odbyły się 26 czerwca br. nasza zdolna tancerka zdobyła aż cztery medale, trzy złote i jeden brązowy. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje kreatywność laureatki tegorocznej akademii zdolnych, ponieważ dwa z czterech medali zdobyła w kategoriach polegających na improwizacji. Jej sztandarowe gatunki tańca to modern i jazz.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony