Przejście do sekcji:

Treść strony - Sport

Sport

Stronicowanie

 • Piotr Kąkol kończy 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski ze srebrnym i brązowym medalem

  Piotr Kąkol kończy 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski ze srebrnym i brązowym medalem

  Nasz mieszkaniec na czempionacie zorganizowanym w Szczecinie wystartował w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. W rzucie dyskiem rywalizował w kategorii M F 56/57. Zawodnik Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu prawidłowo wykonał 5 z 6 prób, w których uzyskał wyniki I.31.72, II.34.56, III.35.08, IV.34.09, V.34.65, VI.x. Wynik 35.08 dał mu tytuł II wicemistrza Polski. W kategorii Kula M F56-57 uzyskał: I.10.89, II.11.49, III.11.67 IV.11.70, V.11.48, VI.10.95. Wynik 11.70 dał mu tytuł wicemistrza Polski.

 • AKT Budo Obrowo z medalami po XXII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

  AKT Budo Obrowo z medalami po XXII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

  W weekend 18-19 czerwca 2022 r. w hali MOSiR w Łodzi odbył się XXII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Startowało w nim prawie 800 zawodników z całej Polski, w 57 konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Wśród tej ogromnej liczby uczestników znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy - Wiktor Kowalski - 1. miejsce, Franciszek Turalski - 2. miejsce, Witold Rybacki - 3. miejsce i Emilia Lewandowska, również 3 miejsce. Jest to jeden z największych tegorocznych sukcesów naszego klubu.

 • Amelia Wierzba rozpoczyna wakacji z kolejnymi medalami

  Amelia Wierzba rozpoczyna wakacje z kolejnymi medalami

  W dniach 17-18 czerwca br. nasza ubiegłoroczna laureatka Akademii Zdolnych ruszyła na ostatnie, przedwakacyjne zawody. Swój start na Mistrzostwach Polski Światowej Federacji Tańca Artystycznego (WADF - World Artistic Dance Federation) w Białych Błotach zakończyła jako wicemistrzyni Polski w kategorii Contemporary Ballet Solo Female Juniors 1 i II wicemistrzyni Polski w kategorii Jazz Dance Solo Female Juniors 1. Wraz ze swoją formacją turniejową zdobyli również tytuł wicemistrzów Polski w kategorii Contemporary Ballet.

 • Grzegorz Błotnicki z brązowym medalem Pucharu Świata w Budapeszczie

  Grzegorz Błotnicki ze srebrnym medalem Pucharu Świata w Budapeszczie

  Reprezentanci naszego kraju wystartowali w dniach 01-05.06.2022 r. w WAKO WORLD CUP/WAKO World Cup Hungary (Pucharze Świata Światowego Zrzeszenia Organizacji Kickboxingu). Biało-czerwoni zdobyli, aż 95 medali, co dało im czwarte miejsce spośród wszystkich startujących ekip. Wśród zawodników powołanych przez Polski Związek Kickboxingu był mieszkaniec naszej gminy Grzegorz Błotnicki, który wystartował w kategorii kick light do 69 kilogramów. 

 • Liga Oldbojów w naszej gminie

  Liga Oldbojów w naszej gminie

  Przyjmujemy zapisy drużyn seniorów oraz drużyn oldbojów (ukończone 35 lat) do gier piłki nożnej na boisku Orlik w Dobrzejewicach w formie turniejów, bądź ligi w niedziele lub środy wieczorem. Drużyna liczy  6-ciu zawodników + rezerwowi. Zapisy z kontaktem telefonicznym przedstawiciela drużyny prosimy kierować na adres machajewskidariusz@gmail.com do 26 czerwca 2022 roku. Po tym terminie nastąpi spotkanie organizacyjne. Gorąco zachęcamy mieszkańców do udziału w sportowych zmaganiach!

 • Klaudia Koc, Borys Damrath i Mateusz Olszewski medalistami Mistrzostw Polski

  Klaudia Koc, Borys Damrath i Mateusz Olszewski medalistami Mistrzostw Polski

  Do Bałtowa zjechało aż 556 zawodników z 61 klubów z terenu całej Polski. Wśród nich znalazło się trzech zawodników naszego słynnego A&W Team Obrowo i jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Wszyscy podopieczni trenera Andrzeja Maciusiewicza po stoczonych walkach znaleźli się w strefie medalowej. Srebrne medale wywalczyli Klaudia Koc i Borys Damrath. Brązowy medal trafił do Mateusza Olszewskiego, który rywalizował razem z Borysem w formule Light Contact.

 • Plany AKT Budo Obrowo na nadchodzące wakacje

  Plany AKT Budo Obrowo na nadchodzące wakacje

  Zawodnicy AKT Budo Obrowo są wyróżniającymi się karatekami na tle swoich rówieśników. Trenujący na co dzień pod okiem sensei Jarosława Mejera młodzi, zdolni adepci zdobywają medale nawet na najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce. W drugiej połowie czerwca udadzą się na Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Na czerwiec zaplanowano również obóz sportowy w Toruniu. W lipcu wrócą do Obrowa, natomiast w sierpniu udadzą się na szkolenie letnie Gasshuku do Giżycka.

 • Oliwia Gerc mistrzynią Polski

  Oliwia Gerc mistrzynią Polski

  W weekend 04/05.06.2022 r. wychowanka UKS Kometa Obrowo zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Jej drużyna Copernicus Toruń brała udział zawodach w ramach Pucharu Polski Kobiet w Darłowie/Jarosławcu. Mieszkająca na co dzień w naszej gminie kolarka występuje w kategorii wiekowej juniorka młodsza, a zwycięstwo odniosła w jeździe ze startu wspólnego. W zawodach rywalizowały również Zuzanna Charyga, Sandra Kaczmarek, Natalia Konczalska i Agata Kowalska.

 • Radosław Siciun zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Europy w kulturystyce i fitness

  Radosław Siciun zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Europy w kulturystyce i fitness

  Między 5., a 8. maja w Santa Susanna odbył się europejski czempionat, w którym udział brał mieszkaniec naszej gminy. Tylko dwóch reprezentantów naszego kraju zakwalifikowało się do ścisłego finału imprezy w swoich kategoriach. Nasz kulturysta w ścisłej czołówce zajął 5. miejsce i z Katalonii wraca z medalem oraz kolejnym cennym doświadczeniem. Warto zaznaczyć, że Radosław jest aktualnym Mistrzem Polski federacji IFBB (Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu) w kategorii Men’s Physique.

 • Amelia Wierzba obroniła tytuł wicemistrzyni Polski

  Amelia Wierzba obroniła tytuł wicemistrzyni Polski

  W niedzielę 22 maja w Płocku nasza zdolna tancerka udała się na Mistrzostwa Polski federacji WADF (World Artistic Dance Federation) w kategoriach solo improwizacja w stylach jazz oraz modern. Mieszkającej na codzień w Obrowie tancerce udało się obronić zeszłoroczny tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii solo improwizacja jazz. W kategorii solo improwizacja modern zakończyła zawody z tytułem drugiej wicemistrzyni Polski. Do domu Amelia wróciła ze srebrnym i brązowym medalem.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony