Przejście do sekcji:

Treść strony - Sport

Sport

Stronicowanie

 • Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

  Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

  Uczennice klas VII-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce w ubiegłą środę (25.01.2023 r.) udały się do Lubicza Górnego, by reprezentować naszą gminę w powiatowej rywalizacji piłki ręcznej. Forma z gminnej rywalizacji została podtrzymana - zwyciężyły we wszystkich meczach pokonując kolejno rówieśniczki z Chełmży, Lubicza, Zelgna i Czernikowa. Najbardziej okazałe były zwycięstwa w półfinale i finale (9:0 z Zelgnem i 7:1 z Czernikowem).

 • Konkurs sportowy - uchybienia formalne

  Konkurs sportowy - uchybienia formalne

  Na podstawie pkt. 3 i 9 rozdz. VI ogłoszenia Wójta Gminy Obrowo dotyczącego otwartego konkursu ofert nr 1/2023 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy Obrowo w 2023 roku w zakresie sportu pod nazwą: „Wspieranie organizacji szkolenia, treningów i zajęć sportowych oraz współzawodnictwa sportowego w różnych dyscyplinach sportu na terenie gmin" informujemy, że po wstępnym zapoznaniu się z ofertami, zauważono uchybienia formalne w czterech z nich. Prosimy o zapoznanie się z załączonym plikiem.

 • 4. turniej tenisa stołowego wygrał Piotr Zieliński z Brzozówki

  4. turniej tenisa stołowego wygrali Piotr Zieliński i Agnieszka Rutkowska

  W ubiegłą niedzielę do hali Szkoły Podstawowej w Brzozówce na kolejny, już 4. otwarty turniej cyklu imprez w inywidualnym tenisie stołowym zjechało aż 27 osób. Zwyciężył nasz mieszkaniec Piotr Zieliński, który tym wynikiem umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Grand Prix. 2. lokatę zajął Marek Rojek, a 3. Mateusz Bytner. Tuż za podium znalazł się Dariusz Filak z Sąsieczna. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Rutkowska z Głogowa, która okazała się lepsza od Aleksandry Bytner.

 • Konkurs na realizację zadań sportowych

  Konkurs na realizację zadań sportowych

  Do jutra, tj. do środy 25 stycznia, można składać oferty na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań w zakresie sportu w 2023 rok. Na realizację zadania przeznaczamy 170 000 zł. Na oferty czekamy do godz. 15.15 w sekretariacie urzędu. O zachowaniu terminu decyduje data dostarczenia oferty do Urzędu Gminy. Zadanie, na które jest składana oferta, musi być wykonane w 2023 roku i powinno być realizowane dla jak największej liczby mieszkańców naszej gminy.

 • Impact Obrowo nadal niepokonany

  Impact Obrowo nadal niepokonany

  Na styczniowy turniej zameldowało się jak dotychczas najwięcej drużyn. Do rywalizacji stanęły drużyny Impactu Obrowo, Asfaltu Obrowo, Wisły Osiek, FC Sąsieczno oraz po raz pierwszy w tegorocznym cyklu LZS Głogowo. Zwycięską passę podtrzymał Impact, który wygrał trzeci turniej z rzędu i w obecnym cyklu nie posmakował jeszcze smaku porażki. Niespodziankę sprawili zawodnicy z Głogowa, którzy oprócz porażki z Impactem odnotowali 3 zwycięstwa i zajęli drugie miejsce. Podium domknęła Wisła Osiek.

 • Chłopcy z Brzozówki wygrywają zawody halowej piłki nożnej

  Chłopcy z Brzozówki wygrywają zawody halowej piłki nożnej

  W kalendarzu zawodów sportowych naszej szkolnej młodzieży przyszła pora na halową piłkę nożną. Do zawodów swoje reprezentacje wystawiły Szkoły Podstawowe z Obrowa, Łążyna II, Brzozówki oraz Dobrzejewic. Uczniowie klas 5 i 6 rywalizowali na hali Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobrzejewicach. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z Brzozówki, którzy z bilansem 12:1 i kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Łążyna, a 3. młodzież z Obrowa.

 • Drugi szachowy turniej za nami

  Drugi szachowy turniej za nami

  Szachy coraz bardziej zyskują w naszej gminie na popularności. Na drugim turnieju królewskiej gry zjawiło się w sumie 20 osób. Najlepszy wynik osiągnął Tomasz Janik, który wygrał 6 partii i zdobył 6,5 punktu. Drugi był Patryk Barcikowski, który po wygraniu 6 partii uzyskał 6 punktów. Trzeci był Wojciech Rumiński, zwycięzca 5 partii, zdobywca 5 punktów. W pierwszej piątce znaleźli się również Hubert Kowalski i Lena Lewandowska. Oboje zdobyli 4,5 punkta i zwyciężyli w 4 partiach.

 • W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych emocji

  W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych emocji

  W najbliższą sobotę od godziny 9:00 w Dobrzejewicach chłopcy z klas V-VI naszych gminnych szkół będą rywalizowali w zawodach halowej piłki nożnej. W niedzielę od godziny 10:00 zapraszamy drużyny seniorów do Osieka nad Wisłą, na kolejny, trzeci turniej halowej piłki nożnej dorosłych. Równolegle w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie odbędzie się turniej szachów szybkich (tempo 15 minut). Zapisy do zawodów rozpoczną się o godzinie 9:30. Zachęcamy do udziału i dopingowania uczestników.

 • Blisko 7000 osób wzięło udział w projekcie Lokalny Animator Sportu

  Podsumowanie projektu Lokalny Animator Sportu

  Wraz z końcem 2022 r. zakończyła się kolejna edycja projektu „Lokalny Animator Sportu”. Zajęcia realizowane były przez dwóch animatorów sportu na gminnym Orliku w Dobrzejewicach. Animatorami w tym roku byli panowie Dariusz Rozwadowski i Krzysztof Zarębski. W ramach projektu panowie przeprowadzili 1000 godzin zajęć. Uczestnicy najchętniej grali w piłkę nożną i uprawiali lekką atletykę.

   

   

 • Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

  Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

  W Brzozówce, Głogowie, Oborach, w Skrzypkowie, Zawałach i Zębowie powstały nowe siłownie plenerowe. Miejsca są już dostępne, możemy z nich korzystać. Każda siłownia składa się z sześciu urządzeń do ćwiczeń o wdzięcznych nazwach: narciarz, wioślarz (2 sztuki), biegacz, prasa i orbitrek. Przy siłowaniach zamontowano tablice informacyjne. Na budowę siłowni gmina pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony