Przejście do sekcji:

Treść strony - Organizacje pozarządowe

Organizacje pozarządowe

Stronicowanie

 • Sympatycy nadwiślańskiej przyrody i hostorii spotkali się w Silnie

  Sympatycy nadwiślańskiej przyrody i historii spotkali się w Silnie

  W sobotę 17 września w Silnie odbył się kolejny Wiślany Festyn Przyrodniczy zorganizowany przez stowarzyszenie Nasze Silno. W trakcie tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili uczestników do poznawania nadwiślańskiej przyrody oraz historii i dziedzictwa kulturowego związanego z rzeką. Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu fotograficzny "Wisła - dzika rzeka". Nie zabrakło rejsów repliką łodzi flisackiej, atrakcji dla dzieci i wspólnego ogniska.

 • Zapraszamy do Silna na VII Wiślany Festyn Przyrodniczy

  Zapraszamy do Silna na VII Wiślany Festyn Przyrodniczy

  Wiślany Festyn Przyrodniczy stowarzyszenia Nasze Silno to już tradycja. Również w tym roku, w sobotę 17 września o godz. 14:00 nad brzegiem Wisły w Silnie przy ul. Widokowej odbędzie się jego kolejna VII edycja. Uczestnicy będą mogli odbyć rejs drewnianą łodzią flisacką oraz wziąć udział w spacerze przyrodniczym i historycznym. Najmłodszych organizatorzy zapraszają do własnoręcznego wykonania Motanek – ludowych lalek dobrych życzeń, a wszystko to przy ognisku, konkursach, kanapkach i napojach w towarzystwie miłośników przyrody i Wisły.

 • Wisła wciąga! - wizyta studyjna w regionie rzeki Vefsna

  Wisła wciąga! - wizyta studyjna w regionie rzeki Vefsna

  Na przełomie sierpnia i września braliśmy udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Wizyta była kolejną częścią projektu Wisła wciąga! Wraz z reprezentantami fundacji Wolna Wisła - lidera i pomysłodawcy projektu, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju - partnera wspierającego oraz Lokalnej Grupy Działania Chełmno udaliśmy się do regionu rzeki Vefsna, aby sprawdzić, jak o swoją rzekę dbają, jakie mają pomysły i jakie działania podejmują Norwegowie.

 • Zaproszenie na  konsultacje społeczne Lokalnej strategii rozwoju na lata 2023 - 2029

  Zaproszenie na  konsultacje społeczne Lokalnej strategii rozwoju na lata 2023 - 2029

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie” zaprasza na konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju. Spotkania konsultacyjne odbędą się 9 sierpnia br. o godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej w Obrowie oraz 11 sierpnia br. o godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie. Do udziału w konsultacjach zaproszeni są m. in. mieszkańcy, przedsiębiorcy, władze gminy, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych gminy, a także przedstawiciele organizacji społecznych, ochotniczej straży pożarnej i kół gospodyń wiejskich.

 • Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Osoby z niepełnosprawnością ze swoimi opiekunami należące do Stowarzyszenia „Podaj rękę” z Obrowa spotkały się w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie na walnym zebraniu sprawozdawczym. Ponad 40 członków stowarzyszenia, po załatwieniu spraw formalnych, doskonale się bawiło w swoim towarzystwie, przy kawie i słodyczach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możliwe są bowiem wspólne spotkania i wyjazdy, na które członkom stowarzyszenia nie brakuje pomysłów. Najbliższa wycieczka odbędzie w lipcu - do Częstochowy.

   

 • Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  To nie koniec atrakcji z okazji Dnia Dziecka! Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzejewicach oraz parafia Św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach zapraszają w niedzielę 5 czerwca od godz. 13:00 na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji dla najmłodszych będą zabawy na dmuchańcach i konkursy. Podczas festynu nie zabraknie owoców i warzyw oraz świeżo wyciskanych soków. Wydarzenie jest częścią projektu "Chcę wiedzieć co jem", promującego zdrowe odżywianie i wiedzę z zakresu tradycyjnych prozdrowotnych produktów spożywczych.

   

 • Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  W sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 przy budynku urzędu gminy w Obrowie odbędzie się kolejny Dzień dla zdrowia. To doskonała okazja, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka i fizjoterapeuty. W programie również pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz spacery nordic walking. W godz. 9-12 będzie możliwość oddania krwi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, a dla wszystkich uczestników zdrowe przekąski. Zapraszamy!

 • Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

 • Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Stowarzyszenie Nasze Silno posiada jeszcze kilka wolnych miejsc na cykliczne, bezpłatne zajęcia dla seniorów na toruńskim basenie przy ul. Bażyńskich. Zajęcia odbywają się w maju i czerwcu. To aqua fitness (fitness w wodzie) i auqa bike (rowery wodne). Informacje i zapisy pod nr tel. 502 - 244 - 481. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu Fundacji Wspólnota Pokoleń, która spośród 199 zakwalifikowanych do oceny merytorycznej wniosków finansuje 17 najlepszych – w tym ten Stowarzyszenia Nasze Silno.

   

   

   

   

 • Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Do 9 maja na stronie www.mpotega.pl trwa nabór wniosków o sfinansowanie kreatywnych zajęć matematycznych dla dzieci i młodzieży. Fundusze przyznaje fundacja mBanku w ramach projektu mPotęga. O granty mogą się obiegać publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne. Programem grantowym fundacja obejmuje dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony