Przejście do sekcji:

Treść strony - Organizacje pozarządowe

Organizacje pozarządowe

 • Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Osoby z niepełnosprawnością ze swoimi opiekunami należące do Stowarzyszenia „Podaj rękę” z Obrowa spotkały się w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie na walnym zebraniu sprawozdawczym. Ponad 40 członków stowarzyszenia, po załatwieniu spraw formalnych, doskonale się bawiło w swoim towarzystwie, przy kawie i słodyczach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możliwe są bowiem wspólne spotkania i wyjazdy, na które członkom stowarzyszenia nie brakuje pomysłów. Najbliższa wycieczka odbędzie w lipcu - do Częstochowy.

   

 • Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  To nie koniec atrakcji z okazji Dnia Dziecka! Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzejewicach oraz parafia Św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach zapraszają w niedzielę 5 czerwca od godz. 13:00 na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji dla najmłodszych będą zabawy na dmuchańcach i konkursy. Podczas festynu nie zabraknie owoców i warzyw oraz świeżo wyciskanych soków. Wydarzenie jest częścią projektu "Chcę wiedzieć co jem", promującego zdrowe odżywianie i wiedzę z zakresu tradycyjnych prozdrowotnych produktów spożywczych.

   

 • Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  W sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 przy budynku urzędu gminy w Obrowie odbędzie się kolejny Dzień dla zdrowia. To doskonała okazja, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka i fizjoterapeuty. W programie również pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz spacery nordic walking. W godz. 9-12 będzie możliwość oddania krwi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, a dla wszystkich uczestników zdrowe przekąski. Zapraszamy!

 • Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

 • Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Stowarzyszenie Nasze Silno posiada jeszcze kilka wolnych miejsc na cykliczne, bezpłatne zajęcia dla seniorów na toruńskim basenie przy ul. Bażyńskich. Zajęcia odbywają się w maju i czerwcu. To aqua fitness (fitness w wodzie) i auqa bike (rowery wodne). Informacje i zapisy pod nr tel. 502 - 244 - 481. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu Fundacji Wspólnota Pokoleń, która spośród 199 zakwalifikowanych do oceny merytorycznej wniosków finansuje 17 najlepszych – w tym ten Stowarzyszenia Nasze Silno.

   

   

   

   

 • Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Do 9 maja na stronie www.mpotega.pl trwa nabór wniosków o sfinansowanie kreatywnych zajęć matematycznych dla dzieci i młodzieży. Fundusze przyznaje fundacja mBanku w ramach projektu mPotęga. O granty mogą się obiegać publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne. Programem grantowym fundacja obejmuje dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.

 • Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Gmina Obrowo zakwalifikowała się do programu Wiślane Inicjatywy Lokalne. WIL to działanie w ramach szerszego projektu Wisła Wciąga realizowanego przez Fundację Wolna Wisła, do którego przystąpiliśmy w zeszłym roku. Nasza aplikacja do projektu WIL została uznana za jedną z najlepszych  – na 10 zakwalifikowanych podmiotów, nasze zgłoszenie zajęło drugie miejsce pod względem punktacji. Nasz pomysł zostanie objęty wsparciem merytorycznym i finansowym.

 • XV edycja konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - nabór wniosków

  XV edycja konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - nabór wniosków

  Rozpoczął się nabór wniosków do XV edycji konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe "Rodzynki z pozarządówki" o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie tych inicjatyw, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych, mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz mogą być inspiracją do działań podejmowanych przez inne podmioty pozarządowe.

 • Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie", której gmina Obrowo jest członkiem, rozpoczyna konsultacje na temat potrzeb młodych (do 25 roku życia) mieszkańców gmin Obrowo, Wielka Nieszawka i Lubicz w zakresie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W tym celu LGD przygotowała ankietę. Zachęcamy młodych mieszkańców naszej gminy do udziału w diagnozie. Link do ankiety w treści informacji.

 • Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi – zapraszamy do konsultacji

  Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi – zapraszamy do konsultacji

  Zapraszamy organizacje pozarządowe, których statutowym celem jest ochrona zwierząt, do przesyłania nam swoich uwag dotyczących Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Obrowo w 2022 roku. Publikujemy zarządzenie wójta w tej sprawie oraz Program… który jest załącznikiem do zarządzenia. Załącznikiem jest także formularz, na którym należy zgłaszać opinie. Konsultacje potrwają do dnia 1 lutego 2022 r.

Przejdź do początku strony