Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności 2020

Krzysztof Gurzyński z Komety Obrowo Mistrzem Polski Szkółek Kolarskich na torze

Po dwóch dniach ścigania w czterech konkurencjach Krzysztof Gurzyński z Komety Obrowo zdobył złoty medal w wyścigu punktowym i został Mistrzem Polski! Na wielkie brawa zasługuje jednak cała ekipa, która wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce.

Mistrzostwa Polski szkółek kolarskich w kolarstwie torowym z Pruszkowa relacjonował Błażej Janiaczyk, trener Komety Obrowo:

Za nami dwa dni ścigania na najwyższym poziomie. Mistrzostwa składały się z czterech konkurencji: sprint 250 metrów z lotu, scratch, czyli wyścig na kreskę, wyścig eliminacyjny (co drugie okrążenie ostatni zawodnik z peletonu odpada) oraz wyścig punktowy. Czas osiągnięty w konkurencji 250 metrów z lotu decydował, czy zawodnik się zakwalifikował się do wyścigu scratch i punktowego. W ostatni dzień, ostatnim finiszem Krzysztof Gurzyński zdobywa Mistrza Polski w wyścigu punktowym! Na WIELKIE BRAWA zasługuje jednak cała ekipa Komety, która dzielnie wywalczyła kilka miejsc w pierwszej dziesiątce.

Wyniki naszych zawodników są następujące:
Wojciech Kowalski: 250 metrów – 14 miejsce, scratch 5 miejsce, eliminacyjny 5 miejsce,
Oliwia Gerc: 250 metrów - 7miejsce, scratch 13miejsce, punktowy 16 miejsce,
Natalia Konczalska: 250 metrów - 19 miejsce, scratch 18 miejsce, punktowy 16 miejsce,
Sandra Kaczmarek: 250 metrów - 9 miejsce, scratch 14 miejsce, punktowy 9 miejsce,
Hubert Gil: 250 metrów - 7 miejsce, scratch 14 miejsce, punktowy 6 miejsce,
Krzysztof Gurzyński: 250 metrów 8 miejsce, scratch 11 miejsce, punktowy 1 miejsce!