Opowiadają, dlaczego kochają wioślarstwo

Czworo młodych wioślarzy: Julia Hakobyan, Weronika Lipertowicz, Rayan Zapałowski, Jakub Wielgus i ich trenerem Tomasz Radkowski odwiedzili szkołę w Łążynie. Zachęcali do trenowania kajakarstwa.

Przywieźli trenażery oraz łódkę i zachęcali do trenowania wioślarstwa. Oprócz dzieci, do profesjonalnego treningu dał namówić się wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor szkoły Hanna Affelt.

- Na mnie największe wrażenie zrobiły dłonie tych młodych sportowców. Odciski, spękania, rany obrazują, jaki wysiłek wkładają te dzieci w swoją pasję. Gdy im to mówiliśmy, śmiali się, że teraz to ich ręce wyglądają już dobrze… Aż strach pomyśleć, jak ich wyglądają te dziecięce dłonie w trakcie sezonumówił wójt Wieczyński.

Od gminy zawodnicy otrzymali bony upominkowe do sklepu sportowego i dyplomy. W zamian przekazali szkole rowerek treningowy, a dla wójta mieli kwiaty.

Julia Hakobyan, Weronika Lipertowicz, Rayan Zapałowski i Jakub Wielgus są uczniami toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jakuba i Rayana nie musimy Państwu przedstawiać. O chłopcach, mieszkańcach Głogowa, piszemy często. W tym roku nasi zawodnicy wywalczyli srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 25 lipca na torze regatowym w Kruszwicy. Brązowy medal nasi zawodnicy zdobyli w kategorii dwójka bez sternika, a srebrny w kategorii czwórka podwójna. Rayan i Jakub (rocznik 2005) są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i to nie jest ich pierwszy tak ogromny sukces. Dwa lata temu chłopcy zdobyli złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu, mają także na swoim koncie kilka medali zdobytych w regatach kontrolnych.

Julia w tym roku zajęła 1 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i 2 miejsce na OOM w Mistrzostwach Polski w sprincie. Julia zdobyła również 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Największe sukcesy Weroniki to natomiast dwukrotnie zdobyte 1 miejsce na OOM oraz 2 i 3 miejsce na MPJ.