Przejście do sekcji:

Treść strony - październik

Gminne szkoły z sukcesami na zawodach powiatowych i wojewódzkich

Szachy, biegi przełajowe i piłka nożna - w tych 3 dyscyplinach sukcesy odnieśli uczniowie SP z Brzozówki, Łążyna II i Obrowa. Indywidualny sukces w szachach przypadł Szymonowi Kulasińskiemu, który zwyciężył w powiatowych szachach rozgrywanych 11.09 br. w Czernikowie. Na tej samej imprezie drużynowe zwycięstwo odnieśli uczniowe SP Obrowo. Dzień później w biegach przełajowych i piłce nożnej sukcesy święcili uczniowie z SP w Brzozówce i Łążynie II.

11 października 2021 r. - Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w szachach.

• Szymon Kulasiński z Brzozówki - 1. miejsce w kategorii indywidualnej.
  • Uczniowie z SP w Obrowie -  1. miejsce drużynowo.

Uczniowie z Obrowa są członkami koła szachowego prowadzonego przez Eugeniusza Daniszewskiego. Nasz indywidualny mistrz do turnieju przygotowywał się sam w rodzinnym gronie (szkoła nie prowadzi koła szachowego).

12 października 2021 r. - Zławieś Mała - Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

• W sztafecie dziewcząt starszych zwyciężyła SP Brzozówka deklasując rywali (druga sztafeta przybiegła ponad 200 metrów za nimi).
  • W młodszej grupie medale zdobyli uczniowie SP Łążyn II - drugie miejsce - sztafeta chłopców; trzecie miejsce – sztafeta dziewcząt.

Dziewczęta z SP Brzozówka prowadzi Dariusz Machajewski, w SP Łążyn II dziewczęta – Daniel Motyka, a chłopców - Jacek Kucharski (na zdjęciu z dziewczętami).

12 października 2021 r. - Bydgoszcz - ćwierćfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców.

• Chłopcy z SP Brzozówka wywalczyli 2 m-ce w ćwierćfinale wojewódzkim piłki nożnej. Reprezentowali oni powiat toruński po zdobyciu złotego medalu w rywalizacji powiatowej 5 października. Chłopców prowadzi Krzysztof Lerch.

Wszystkim naszym reprezentantom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.