Przejście do sekcji:

Treść strony - czerwiec

Oliwia Gerc mistrzynią Polski

W weekend 04/05.06.2022 r. wychowanka UKS Kometa Obrowo zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Jej drużyna Copernicus Toruń brała udział zawodach w ramach Pucharu Polski Kobiet w Darłowie/Jarosławcu. Mieszkająca na co dzień w naszej gminie kolarka występuje w kategorii wiekowej juniorka młodsza, a zwycięstwo odniosła w jeździe ze startu wspólnego. Była to jej druga wygrana w Pucharze Polski. W zawodach startowały również cztery inne zawodniczki wywodzące się z naszego klubu kolarskiego.

W trakcie zawodów kolarki z naszej gminy rywalizowały w jeździe na czas oraz w jeździe ze startu wspólnego. W jeździe na czas wśród juniorek młodszych najwyżej z wychowanek Komety znalazła się Sandra Kaczmarek, która zajęła 32. miejsce, na 43. miejscu zawody zakończyła Natalia Konczalska, 46. lokata przypadła Oliwii Gerc. W zmaganiach juniorek występowała Zuzanna Charyga, której czas dał ostatecznie 19. miejsce w zawodach.

Start wspólny okazał się bardziej korzystny dla naszych kolarek. Mistrzynią w kategorii wiekowej juniorka młodsza została Oliwia Gerc, 42. miejsce zajęła Sandra Kaczmarek, a 56. Natalia Konczalska. Najlepszy wynik wśród juniorek zaliczyła Agata Kowalska, która zajęła bardzo wysokie 6. miejsce. Jej koleżanka Zuzanna Charyga zmagania skończyła na 36. miejscu.

Gratulujemy wspaniałych rezultatów i życzymy dalszego rozwoju!

• 285732241_1224645508277022_5449607411118487408_n
    Oliwia Gerc Mistrzynią Polski LZS - Puchar Polski Kobiet w Darłowie/Jarosławcu - 05.06.2022 r.