Treść strony - Sport

Stronicowanie

• Pierwszy turniej szachowy za nami

Pierwszy turniej szachowy za nami

Królewska gra staje się coraz bardziej popularna w naszej gminie. W pierwszych zawodach szachowych udział wzięło dziesięcioro zawodników z naszej gminy. Rywalizacja odbyła się 4. grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie. Pierwsze miejsce zajał Patryk Barcikowski, który wygrał 5 partii. Dalej na podium znaleźli się Wojciech Rumiński i Wojciech Boniecki. Obaj zawodnicy zwyciężyli w dwóch partiach, ale tutaj zdecydowały punkty, których więcej zdobył pierwszy z nich.

• Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej wygrywa Impact Obrowo

Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej wygrywa Impact Obrowo

Do trzech drużyn występujących na poprzednim turnieju HPN, czyli Wisły Osiek, Impactu Obrowo i Asfaltu Obrowo, na mikołajkowym turnieju dołączył zespół FC Sąsieczno. Drugi Puchar Wójta Gminy Obrowo trafił do Impactu, który w klasyfikacji generalnej ma już 10 punktów. Całe podium wyglądało identycznie jak w listopadzie. Drugie miejsce zajęła Wisła Osiek, trzecie Asfalt Obrowo. Ostatnia, czwarta lokata, przypadła zawodnikom z Sąsieczna. Był to ostatni tegoroczny turniej.

• Dziewczęta z SP w Obrowie mistrzyniami gminy w mini piłce ręcznej

Dziewczęta z SP w Obrowie mistrzyniami gminy w mini piłce ręcznej

3. grudnia br. w Osieku nad Wisłą odbyły się gminne igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt z klas V-VI. Do zawodów przygotowanych przez miejscową nauczycielkę wychowania fizycznego Sławomirę Cedro stanęły wszystkie gminne szkoły podstawowe. Najlepsze okazały się dziewczęta z Obrowa, które wygrały wszystkie swoje mecze z imponującym bilansem bramek 33-04. Drugie miejsce zajęły ich rówieśnice z Brzozówki, a ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentantkom Łążyna II.

• Chłopcy z Brzozówki mistrzami gminy w mini piłce ręcznej

Chłopcy z Brzozówki mistrzami gminy w mini piłce ręcznej

W gminnym kalendarzu zawodów przyszła pora na zawody mini piłki ręcznej. Do zawodów rozegranych trzeciego grudnia w Dobrzejewicach swoje reprezentacje wystawiły szkoły podstawowe z Obrowa, Dobrzejewic, Osieka nad Wisłą i Brzozówki. Najlepiej wypadli uczniowie z Brzozówki, którzy z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 18-4 zakończyli zawody na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajęli gospodarze z Dobrzejewic, a podium domknęli ich rówieśnicy z Obrowa.

• 4. grudnia zapraszamy na zawody szachowe

4. grudnia zapraszamy na zawody szachowe

W najbliższą niedzielę (04.12.2022 r.) w stołówce Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie odbędzie się pierwszy tegoroczny turniej szachowy. Odprawa techniczna rozpocznie się o godzinie 9:30. Celem jest popularyzacja "królewskiej gry" wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne, sprzęt do gry zapewniają organizatorzy. Co bardzo ważne, opiekę nad dziećmi w trakcie trwania imprezy sprawują rodzice lub prawni opiekunowie. Turniej będzie prowadzony w 4. grupach wiekowych bez podziału na płeć.

• Dziewczęta z SP w Łążynie II mistrzyniami gminy w unihokeju

Dziewczęta z SP w Łążynie II mistrzyniami gminy w unihokeju

26 listopada w Osieku nad Wisłą zostały rozegrane igrzyska sportowe szkół podstawowych gminy Obrowo w unihokeja dziewcząt klas VII i VII. Swoje reprezentacje wystawiły cztery szkoły z naszej gminy. Najlepsze okazały się dziewczęta z Łążyna II, które pokonały rówieśniczki z Osieka nad Wisłą i Brzozówki oraz zremisowały z drużyną z Obrowa. Reprezentantki Obrowa zremisowały również z koleżankami z Brzozówki i zajęły II miejsce. Trzecie zajęły dziewczęta z Osieka nad Wisłą. Czwarte miejsce zajęłą SP w Brzozówce.

• Poćwicz w siłowni w Osieku and Wisłą z mistrzem świata

Poćwicz w siłowni w Osieku nad Wisłą z mistrzem świata

Od 1 do 15 grudnia siłownia Progress Gym w Osieku nad Wisłą będzie bezpłatna dla seniorów 65+, emerytów i rencistów. Nieodpłatne zajęcia odbywać się będą od 1 do 15 grudnia w godzinach i dniach otwarcia siłowni, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 – 21.00. Uczestnikom wskazówek udzielać będzie Radosław Siciun, właściciel siłowni, jeden z mistrzów świata w kulturystyce i fitness weteranów, wielokrotny mistrz Polski. Progress Gym mieści się przy ul. Akacjowej 4 w Osieku nad Wisłą.

• Uczniowie z Obrowa mistrzami gminy w piłce ręcznej

Uczniowie z Obrowa mistrzami gminy w piłce ręcznej

19 listopada 2022 r. w Dobrzejewicach rozegrano zawody w piłce ręcznej chłopców z klas 7 i 8. W zawodach wystartowali uczniowie z czterech gminnych szkół. Najlepsi okazali się uczniowie SP im. Jana Pawła 2 w Obrowie, drugie miejsce zajęli ich rówieśnicy z Łążyna II. Podium domknęli uczniowie z Dobrzejewic. Ostatnie miejsce zajęli chłopcy ze SP im. mjra Henryka Sucharskiego z Osieka nad Wisłą. Zawody przygotował miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Świderek.

• 2. otwarty turniej tenisa stołowego dorosłych przyciągnął więcej chętnych

2. otwarty turniej tenisa stołowego dorosłych przyciągnął więcej chętnych

Rozgrywki tenisa stołowego cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnią niedzielę w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce gościliśmy aż 21 osób. W otwartych turniejach mogą również brać udział osoby z gmin ościennych i to właśnie mieszkaniec Mirakowa  -Krzysztof Górski - wygrał ostatnią imprezę. Drugie miejsce zajął Michał Sumiński z Czernikowa. Ostatnie miejsce podium zajał mieszkaniec naszego Głogowa - Piotr Zieliński. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Rutkowska, również z Głogowa.

• Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami gminy w piłce ręcznej

Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami gminy w piłce ręcznej

W kalendarzu sportowych zmagań naszych szkół przyszła pora na piłkę ręczną. W zawodach brały udział dziewczęta z pięciu szkół podstawowych z naszej gminy. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z SP w Brzozówce, które wygrały wszystkie swoje mecze i będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Drugie miejsce na podium zajęły dziewczęta z Obrowa, a trzecie reprezentantki Łążyna II. Zawody w Osieku nad Wisła przygotowała Sławomira Cedro, miejscowa nauczycielka wychowania fizycznego.