Przejście do sekcji:

Treść strony - Kickboxing

Historyczny wynik A&W Team Obrowo

Rok 2020 był dla nas wyjątkowy. Zawodnicy klubu zdobyli 21 medali Mistrzostw Polski, w tym 13 tytułów Mistrza Polski.

Na historyczny wynik zapracowali wszyscy, ale przede wszystkim:

Natalia Maćkiewicz, która zdobyła w tym roku cztery złote medale Mistrzostw Polski Juniorów: Mistrzostwo Polski-Full-contact; Mistrzostwo Polski K-1; Mistrzostwo Polsk-Light-contact; Mistrzostwo Polski Kick-light.

Grzegorz Błotnicki. W tym roku wywalczył cztery medale Mistrzostw Polski seniorów: Mistrzostwo Polski K-1 Służb Mundurowych; Mistrzostwo Polski-Kick-light Służb Mundurowych; Mistrzostwo Polski-Light-contact;  Mistrzostwo Polski-Kick-light. Pamiętamy, że Błotnicki jest Mistrzem Europy Juniorów w formule kick-light z 2019 roku oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w formule kick-light z 2018 roku.  

Julia Szyjkowska i Łukasz Kalinowski podwójni złoci medaliści Mistrzostw Polski. Zdobyli je w formule kick-light i light-contact. Julka (kadetka starsza) stoczyła w sumie siedem walk, Łukasz (kadet młodszy) - cztery. Warto podkreślić, że Łukasz wrócił do klubu po długim rozbracie z kickboxingiem, ale nadrobił zaległości. Wyniki mówią same za siebie!

Złoci medaliści Mistrzostw Polski w light-contact to także juniorzy Jakub Muchewicz i Michał Błotnicki. Uwaga: Muchewicz również brązowy medal MP w kick-light. Jego walki były tak świetne, że wybrano go najlepszym juniorem Mistrzostw Polski. 

Klaudia Koc, Paweł Perlik, Michał Olszewski to srebrni medaliści Mistrzostw Polski.  Klaudia swój medal zdobyła w kick-light, Michał w dwóch formułach: light-contact i kick-light, a Paweł w light-contact. To młodzi zawodnicy więc ich czas jeszcze nadejdzie. Klub jest z nich bardzo dumny i cieszy się, że ma taką młodzież!

Wanessa Adamska i Paweł Olszewski zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski w light-contact kadetów starszych. To doskonałe wyniki, ale my wiemy, że lepsze noty to tylko kwestia czasu.

Borys Damrath zmienił kategorię wiekową i trafiał na samych dryblasów. W tym roku niestety nie udało mu się, ale gdy podrośnie, na pewno będą efekty. Z kolei Juliusz Jeneralski okazał się ogromnym pechowcem. Miał jechać na zgrupowanie - złamał palec. Wyleczył się, odbudował formę. Kolejny start …i na treningu ponownie łamie palec. Miejmy nadzieje, że wyczerpał limit pecha co najmniej na pół wieku.

Na historyczny wynik zapracowały też osoby, które nie zdobyły medalu Mistrzostw Polski, ale są bardzo przydatne w klubie. Mowa o juniorach: Adrianie Muchewiczu i Arturze Maciusiewiczu, którzy zdobywają nowe doświadczenia, będąc sparing partnerami czy pomagając młodszym na treningach. Naszym nowym zawodnikiem jest Damian Ciesiun, senior, który do tej pory trenował sam. Obiecuję zaopiekować się nim tak, że jeszcze o nim usłyszymy.

Andrzej Maciusiewicz, trener

Przejdź do początku strony