Przejście do sekcji:

Szczepienia przeciw COVID-19 (aktualizowane informacje)

W gminie Obrowo mamy już koordynator do spraw szczepień. Jest nią Justyna Wiśniewska. Działa też specjalna infolinia dla mieszkańców ds. transportu na szczepienia. Jej numer to 722 222 266

 


Najnowsze informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 zamieszczone na stronie naszej gminy Obrowo:

Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób 80+

Od 15 stycznia wszyscy możemy zgłaszczać się na szczepienia

Przychodnia Nasz Family Med obejmie szczepieniami swoich pacjentów


 

Zgodnie z poleceniem wojewody wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński powołał gminnego koordynatora do spraw szczepień. Została nim Justyna Wiśniewska, z którą kontaktować się można e-mailowo, pisząc na adres szczepienia.covid@obrowo.pl

W urzędzie działa już też specjalna infolinia dla mieszkańców, za której pośrednictwem osoby niepełnosprawne, samotne i faktycznie potrzebujące pomocy mogą zamówić transport na szczepienie. Infolinia działa w godzinach 8.00 – 15.00, obsługuje ją gminna koordynator ds. szczepień Justyna Wiśniewska. Numer infolinii to: 722 222 266 (siódemka, sześć dwójek, dwie szóstki).

Poniżej zamieszczamy klauzulę informacyjną dla korzystających z organizacji transportu osób niepełnosprawnych oraz objętych szczepieniami przeciwko wirusowi SARS- CoV-2

W naszej gminie – według stanu na dzień 15 stycznia 2021 roku – szczepienia będą realizowane przez przychodnię w Dobrzejewicach, Dobrzejewice 62, tel. 56 678 67 97 oraz przez przychodnią Nasz Family Med w Obrowie. Przychodnie mją zapewnić także szczepienia mobilne dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie osobiście złożyć wizyty w punkcie szczepień.

Informacja o zasadach szczepień w przychodni Nasz Family Med w Obrowie znajduje się tutaj

 

Gminna koordynator ds. szczepień Justyna Wiśniewska (z lewej) oraz sekretarz gminy Obrowo Mirosława Kłosińska
podczas telekonferencji z wojewodą kujawsko - pomorskim, 13 stycznia 2021 roku

Wszystkie informacje na temat ogólnokrajowych szczepień znajdują się w rządowym serwisie https://www.gov.pl/web/szczepimysie Poniżej zwracamy uwagę na najważniejsze sprawy:

Powszechne szczepienia zaczynają się od seniorów

Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności. Jak wygląda harmonogram rejestracji?

  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać profil zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień znajdują się tutaj

Uwaga: na dziś pod powyższym linkiem podane jest, że w gminie Obrowo szczepienia będą realizowane przez przychodnię Family Med w Obrowie. To błędna informacja. W naszej gminie – według stanu na dzień 13 stycznia 2020 roku – szczepienia będą realizowane przez przychodnię w Dobrzejewicach, Dobrzejewice 62, tel. 56 678 67 97.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Wróć

Przejdź do początku strony