Przejście do sekcji:

Treść strony - kwiecień

3 maja zapraszamy na 5. Rajd Nadwiślański modeli samochodowych

Początkowo termin rajdu wyznaczono na 2 maja - stąd taka data na plakacie. Ponieważ jednak synoptycy zapowiadają na niedzielę ulewne deszcze i wiatr, organizatorzy rajdu podjęli decyzję o zmianie daty imprezy: na poniedziałek 3 maja. Miejsce i godziny bez zmian.

***

W wyjątkowych okolicznościach przyrody przyjdzie zmagać się kierowcom terenowych modeli zdalnie sterowanych podczas poniedziałkowego 5. Rajdu Nadwiślańskiego. Rywalizacja w III rundzie Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych przenosi się na Taras Widokowy Łęg-Osiek w gminie Obrowo. Patronat Honorowy na zawodami objął Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Tumany kurzu, efektowne slajdy i zawrotne prędkości potężnych Monster Trucków – to wszystko, choć w mniejszej skali, czekać będzie na uczestników 5. Rajdu Nadwiślańskiego, trzeciej rundy Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Na Tarasie Widokowym Łęg-Osiek pojawią się właściciele elektrycznych maszyn off-roadowych zredukowanych do mniejszej skali. Już dziś na liście zgłoszeń widnieje blisko 30. nazwisk z Bydgoszczy, Torunia, Chełmży, Pucka czy nawet gminy Obrowo. W poniedziałkowych zawodach kierowcy powalczą nie tylko o kolejne punkty w narodowym czempionacie, ale też o specjalne puchary ufundowane przez Wójta Gminy Obrowo, Andrzeja Wieczyńskiego.

Rywalizacja w 5. Rajdzie Nadwiślańskim rozpocznie się w poniedziałek, 3 maja ok. godziny 11:00 i potrwa do godz. 17.00.

- Rajdy terenowe modeli RC to niesamowita przygoda, i – co ważne w dzisiejszych czasach – rozgrywana na świeżym powietrzu. Cieszymy się więc z powrotu na nasze piękne bezdrożamówi Michał Jasiński, organizator zawodów.Mamy też kolejny powód do radości – dzięki wsparciu Gminy Obrowo, Rajd Nadwiślański odbędzie się na malowniczych „trasach” Tarasu Widokowego w podtoruńskim Osieku nad Wisłą. Szutrowa nawierzchnia z bardzo szybkim łukiem plus zielone polany dla technicznych, krętych prób sportowych zagwarantują zawodnikom moc atrakcji i emocji.

Organizatorzy przygotowali blisko dziesięć odcinków specjalnych o różnym stopniu trudności. Kierowcy walczyć będą o puchary i medale w kilku klasach. Najwięcej w poniedziałek zobaczymy elektrycznych Monster Trucków i dakarowych Short Coursów. Specjalne nagrody otrzymają także najmłodsi uczestnicy rajdu w kategorii „Off-roadowy” Junior i… „Off-roadowe Lejdis”, czyli Panie. Zwycięzców poznamy ok. godziny 17:00.

Więcej informacji o świecie małego motorsportu znaleźć można na stronie organizatora rajdu www.rc-motorsport.pl

Wróć

Przejdź do początku strony