Przejście do sekcji:

Treść strony - Maj

Powód do radości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji

Zofia Prus – I miejsce, Jan Mytlewski i Jan Olszewski z wyróżnieniami. Dziewięciu podopiecznych Osieckiego Klubu Kultury wzięło udział w internetowym konkursie recytatorskim on-line „Dom ze słów”, zorganizowanym w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na konkurs nadesłano 77 nagrań recytacji z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Instruktorzy zostali zachęceni do poszukiwania – odkrywania tekstów traktujących temat w sposób nowoczesny i nieszablonowy. Repertuar miał zmuszać do refleksji na temat naszego miejsca w świecie, relacji społecznych i wpływu przełomowych wydarzeń na życie każdego  z nas - szczerze i bez patosu.  Hasła, które miały pomóc w wyborze tekstów to: wolność, bezpieczeństwo, demokracja, solidarność, równość, tożsamość, niepodległość, tolerancja, nadzieja oraz godność.

Jury nagrodziło troje naszych mieszkańców. W kategorii klas 7 - 8 I miejsce zajęła Zofia Prus, a wyróżnienie zdobył Jan Mytlewski. W kategorii klas 4 - 6 wyróżnienie otrzymał Jan Olszewski.

Dzieci do udziału w konkursie przygotowała Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie. Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

 

Zofia Prus, 1. miejsce w konkursie "Dom ze słów"

Jan Olszewski, wyróżnienie w konkursie "Dom ze słów"

Jan Mytlewski, wyróżnienie w konkursie "Dom ze słów"

Maja Kopystecka, uczestniczka konkursu "Dom ze słów"

Maria Zaremba, uczestniczka konkursu "Dom ze słów"

Hanna Kamińska, uczestniczka konkursu "Dom ze słów"

Maksymilian Mytlewski, uczestnik konkursu "Dom ze słów"

Martyna Foksińska, uczestniczka konkursu "Dom ze słów"

Zuzanna Mytlewska, uczestniczka konkursu "Dom ze słów"

Wróć

Przejdź do początku strony