Przejście do sekcji:

Treść strony - Maj

Trwa rozbudowa sieci gazowej w naszej gminie 

Firma Duon rozbudowuje sieć gazową w gminie Obrowo. Obecnie prowadzone są prace projektowe dla ulicy Śliwkowej, Węgierkowej, Wiśniowej i Owocowej w Brzozówce. Równocześnie podpisywane są umowy przyłączeniowe z mieszkańcami ulic: Granatowej, Żurawinowej, Brzoskwiniowej, Gruszowej i Jabłoniowej w Brzozówce oraz Baśniowej, Bajkowej i Leszczynowej w Głogowie.

Za naszym pośrednictwem firma prosi zainteresowanych mieszkańców wymienionych ulic o kontakt ze swoim biurem obsługi. - Z pewnością przyspieszy to i ułatwi proces inwestycji - mówi Joanna Seklecka-Pich z DUON Dystrybucja sp. z o.o i dodaje: - Warto przy tej okazji wspomnieć o kolejnej obniżce cen gazu ziemnego. Decyzją Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 21 kwietnia 2021 roku zatwierdzono nową taryfę. Konsekwencją tych zmian będą niższe ceny paliwa gazowego oraz ceny stawek i opłat jego dystrybucji. Dzięki temu dom wykorzystujący paliwo gazowe dla celów grzewczych zaoszczędzi około 200 złotych w skali roku.

Seklecka – Pich zwraca również uwagę na korzyści ekologiczne płynące ze stosowania paliwa gazowego: - Rezygnacja z węgla na rzecz gazu ziemnego w jednym gospodarstwie domowym to ograniczenie emisji CO2 do atmosfery na poziomie od 3 – 3,5 T w skali roku.

Biuro Obsługi Technicznej firmy Duon mieści się w Lubiczu Górnym przy ul. Handlowej 15. Z biurem kontaktować się można telefonując pod numer 56 622 08 12.

Prace związane z budową gazociągu w gminie Obrowo firma DUON Dystrybucja Sp. z o.o. prowadzi w uzgodnieniu z wójtem gminy Obrowo Andrzejem Wieczyńskim. Na zdjęciu przedstawiciele firmy na spotkaniu z wójtem.