Przejście do sekcji:

Treść strony - Lipiec

Lubisz ludzi? Szlachetna paczka poszukuje liderów i wolontariuszy

W czerwcu ruszyła kolejna, XXI edycja Szlachetnej Paczki - ogólnopolskiego projektu, którego głównym celem jest docieranie i pomoc ludziom w ciężkiej sytuacji materialnej i życiowej. Aby było to możliwe potrzebny jest lider rejonu oraz wolontariusze z terenu naszej gminy. Twoim zadaniem będzie praca w regionie, współpraca z innymi osobami, które tak jak Ty lubią ludzi i niesienie pomocy uważają za kluczowy element człowieczeństwa.

Jaką funkcje pełni lider wraz z wolontariuszami danego rejonu?
- Lider Rejonu - odpowiada za rekrutację Wolontariuszy i rozpoczęcie pracy w regionie, zarządza zespołem wolontariuszy, przydzielając im poszczególne zadania, pozyskuje historie rodzin, a także organizuje Weekend Cudów.
- Wolontariusz Szlachetnej Paczki - dociera do rodzin potrzebujących pomocy i pomaga im zmienić ich życie na lepsze, włączając je do projektu, kontaktuje się z Darczyńcami i pomaga przygotować paczki oraz organizuje Weekend Cudów.

Co należy zrobić aby zostać liderem lub wolontariuszem? Wystarczy, że na stronie www.szlachetnapaczka.pl wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy (wybierając w nim rejon Gminy Obrowo) oraz odbędziesz rozmowę rekrutacyjną i krótkie szkolenie wdrożeniowe.

Nie zwlekaj! Zgłoś się już dziś… Razem możemy wesprzeć tych, którym zabrakło w życiu odrobiny szczęścia…

"Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni - jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym."

~ Audrey Hepburn

Wróć

Przejdź do początku strony