Przejście do sekcji:

Treść strony - Lipiec

Zaproszenie na bezpłatne badanie płuc

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje w ramach ogólnopolskiego „Programu wczesnego wykrywania raka płuc” dla osób długotrwale palących papierosy lub, które rzuciły palenie mniej niż 15 lat temu.Aktualnie rekrutowane są osoby z tej grupy ryzyka. Chętni będą przez 3 lata objęci diagnostyką i uzyskają możliwość poszerzenia świadomości dostępnych dla każdego poradnictw antytytoniowych.

Według najnowszych raportów na raka płuca co roku umiera ponad 23 tys. chorych, a na raka piersi – 6,5 tys. Rak płuca jest już częstszą przyczyną zgonu kobiet niż rak piersi. Powodem tego jest wzrost odsetka pań palących papierosy. Najskuteczniejszą metodą zapobiegnięcia nowotworowi jest rzucenie palenia, oraz możliwie jak najszybsza diagnostyka.

Szczegółowe informacje znajdują się także na stronie zbadajswojepluca.uck.pl – Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, które koordynuje program w makroregionie północnym, oraz pod numerami telefonów - Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy  tel. 887-600-213;  52 32 56 751

Wróć

Przejdź do początku strony