Przejście do sekcji:

Treść strony - październik

Rozbudujemy szkołę w Brzozówce. Powstanie przedszkole i plac zabaw

Pozyskaliśmy 5 mln złotych na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Według planów nowa szkoła będzie dwupiętrowa: na parterze ma znaleźć się część przedszkolna ze stołówką, a na piętrze część szkolna wraz z ponad 100-metrową aulą. Dookoła powstaną parkingi oraz plac zabaw.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński przekazuje informację o pozyskanym dofinansowaniu na rozbudowę szkoły w Brzozówce.

Drodzy Mieszkańcy gminy Obrowo, Szanowni Państwo,

Z wielką radością mogę dziś potwierdzić: otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wniosek, który składaliśmy w sierpniu 2021 roku, obejmuje budowę budynku szkoły podstawowej oraz budowę przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Nowa część będzie dobudowana do istniejącej. 

Według naszych planów nowa szkoła będzie dwupiętrowa: na parterze ma znaleźć się część przedszkolna ze stołówką i zapleczem kuchenno-magazynowym, a na piętrze część szkolna wraz z ponad 100-metrową aulą. Na obu kondygnacjach zaprojektowano duże, przestronne sale dydaktyczne z nowoczesnymi przeszkleniami, sale specjalistów, pokój nauczycielski oraz obszerną część wypoczynkową. Planowana powierzchnia łączna parteru to 1133 m2, a piętra 1144 m2. Dookoła powstaną parkingi oraz plac zabaw.

Koncepcja rozbudowy, o której aktualnie rozmawiam z kadrą placówki, może jednak ulec zmianie. Dofinansowanie sprawiło, że możemy nad pewnymi punktami projektu pochylić się na nowo.

Szanowni Państwo,

wielokrotnie zapewniałem publicznie, że mam świadomość, jak konieczna jest rozbudowa szkoły w Brzozówce. Podkreślałem, że intensywnie poszukujemy na nią funduszy zewnętrznych, ponieważ budżet gminy w krótkiej perspektywie czasowej może nie udźwignąć wielomilionowej inwestycji. Byliśmy jednak przygotowani, by ruszyć z rozbudową, gdy tylko będzie możliwość wygospodarowania pieniędzy z budżetu gminy. Mieliśmy przygotowany plan rozbudowy, wpisaliśmy go w Wieloletnią Prognozę Finansową. Tymczasem udało się nam pozyskać pieniądze z zewnątrz! To wspaniała wiadomość! Będzie mi teraz dużo łatwiej planować kolejne gminne inwestycje, nie tylko oświatowe.

Dziękuję tym, którzy wspomagali mnie w trudnych, wcześniejszych decyzjach o przesunięciu rozbudowy szkoły na czas pewności finansowej. Bardzo się cieszę, że teraz rozbudowa szkoły w Brzozówce będzie faktem. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje.

Razem z Państwem uda się je zrealizować. Razem dla Obrowa, dla naszej gminy!

Pozdrawiam serdecznie, wójt Andrzej Wieczyński

Już wkrótce te zdjęcia szkoły w Brzówce przejdą do historii

  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk
  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk
  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk
  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk
  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk
  • Szkoła w Brzozówce 10 2021 fot. Łukasz Piecyk

Wróć

Przejdź do początku strony