Przejście do sekcji:

Treść strony - listopad

Julia Szyjkowska i Michał Błotnicki medalistami Mistrzostw Europy w Budvie

Mistrzostwa Europy Kadetów Starszych i Juniorów we wszystkich dyscyplinach Kickboxingu (Pointfighting, Light Contact, Kick Light, Full Contact, Low Kick, K-1 Rules) Budva (Czarnogóra) 05 – 14.11.2021 r. W zawodach brało udział trzech naszych zawodników – Julia Szyjkowska, Jakub Muchewicz i Michał Błotnicki. Julia i Michał walczyli w formułach kick light i light contact, Kuba wyłącznie w light contact. Młodzież poszła w ślady Grzegorza Błotnickiego, który niedawno zdobył medal na Mistrzostwach Świata.

Michał w swojej pierwszej walce w formule light contact pokonał przed czasem zawodnika z Niemiec. Drugi pojedynek stoczył w formule kick light i jego rywal także zmagań nie dokończył, zwycięstwo przed czasem. Niestety w kick light jedna wygrana nie dała mu medalu, ale w formule light contact zdobył trzecie miejsce i tym samym zdobył pierwszy w swojej karierze medal na imprezie rangi europejskiej.

Jakub Muchewicz w swojej pierwszej walce mierzył się z zawodnikiem z Włoch. Po dobrej walce sędziowie uznali, że lepszy był niestety jego rywal. Z medalem nasz wojownik do Polski nie wraca, ale wraca z ogromnym bagażem doświadczenia, które na pewno w przyszłości zaprocentuje!

Julka, odwrotnie niż Michał, w light contact sukcesu nie odniosła. Rywalka okazała się lepsza i zostało toczyć batalię w formule kick light. Poszło jej bardzo dobrze. Wygrała dwie walki i w finałowej niestety odrobinę zabrakło, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Z Czarnogóry wraca ze srebrnym medalem i jest to najlepszy wynik wśród trójki naszych reprezentantów.

Naszym mistrzom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Kolejną imprezą na rozkładzie naszych wojowników będzie Puchar DFN w Kickboxingu w formułach LK & PF & KL & LC & Soft Contact oraz w Grappli. Impreza odbędzie się w dniach 03-05.12.2021 w Lidzbarku Welskim.