Przejście do sekcji:

Treść strony - listopad

Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

Rozpoczęło się głosowanie na projekty, które będą realizowane w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Do głosowania zakwalifikowano siedem projektów przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy i dotyczących naszego Obrowa. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie z nich otrzymały fundusze na realizację! Każdy z nas może o tym zdecydować. Jak? Głosując na nie.

Głosowanie odbywa się przez internet i trwa od 19 listopada do 13 grudnia 2021 roku. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nas ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi w puli lokalnej gminy, w której mieszka.

Aby oddać głosy, kliknij w ten link i przejdź do strony Powiatu Toruńskiego

My namawiamy oczywiście, aby głosować na projekty realizowane dla naszych mieszkańców.

Projekty dotyczące Obrowa, które mogą otrzymać dofinansowanie z puli lokalnej, są następujące:

23. Podwórkowe gry chodnikowe

Opis projektu: Zakup i trwały montaż podwórkowych gier chodnikowych (m.in. gra w klasy, zaplątane ścieżki, tor przeszkód) wykonanych z prefabrykowanej kolorowej masy termoplastycznej. Miejsce realizacji: Osiek nad Wisłą.
Szacunkowy koszt realizacji: 10 000 zł

24. Strażak ratownik

Opis projektu: Organizacja szkolenia dla 16 strażaków z OSP z gminy Obrowo w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kurs zakończony egzaminem i uzyskaniem tytułu ratownika. Miejsce realizacji: Kawęczyn.
Szacunkowy koszt realizacji: 10 000 zł

25. Łączymy pokolenia

Opis projektu: Organizacja warsztatów edukacyjnych w zakresie ekologii dla mieszkańców gminy Obrowo, w tym mieszkańców DPS w Dobrzejewicach. W ramach warsztatów teoria połączona zostanie z praktyką: omówione zostaną tematy dot. roślin miododajnych oraz owadów zapylających, a następnie nastąpi wspólne nasadzenie ww. roślin. Na zakończenie spotkania występ kapeli ludowej. Miejsce realizacji: Dobrzejewice.
Szacunkowy koszt realizacji: 4 540 zł

26. Festiwal muzyki i smaku

Opis projektu: Organizacja festiwalu promującego dziedzictwo kulturalne i kulinarne gminy Obrowo poprzez prezentację uzdolnionych muzycznie mieszkańców gminy oraz prezentację potraw kuchni lokalnej wykonanych m.in. przez miejscowe koła gospodyń wiejskich. Miejsce realizacji: Osiek nad Wisłą.
Szacunkowy koszt realizacji: 10 000 zł

27. "Aktywni i zdrowi" - cykl zajęć sportowo-profilaktycznych

Opis projektu: Organizacja zajęć sportowo-profilaktycznych (aerobik, stretching, nordic walking, profilaktyka bólów kręgosłupa i pleców) dla mieszkańców gminy Obrowo od 16. roku życia oraz zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjnej i rytmiki dla dzieci w wieku 4-6 lat. Miejsce realizacji: Silno.
Szacunkowy koszt realizacji: 9 800 zł


Z puli powiatowej dwa projekty dotyczą naszej gminy.

Projekt nr 13. Dzień dla zdrowia 

Opis projektu: Organizacja akcji profilaktycznej poświęcona zdrowiu i aktywności fizycznej, w ramach której zaplanowano m.in. spotkania z lekarzami specjalistami oraz pokazy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i instruktaż marszu nordic walking. Miejsce realizacji: Obrowo. 
Szacunkowy koszt realizacji: 10 000 zł


Projekt nr 12. Qulturoweekendy

Opis projektu: Organizacja koncertów duetu skrzypcowego  "Queens of Violins" w 4 gminach powiatu toruńskiego: Czernikowo, Obrowo, Łysomice i miasto Chełmża.
Szacunkowy koszt realizacji: 20 000 zł

Głosujemy! Do dzieła!

Na zdjęciu na stronie głównej: zumba w Zawałach. Sołectwo Zawały regularnie korzysta ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Wróć

Przejdź do początku strony