Przejście do sekcji:

Treść strony - Projekt "Wisła wciąga"

Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

W trakcie wszystkich dotychczasowych spotkań wspólnie z realizatorami projektu - Fundacją Wolna Wisła oraz Pracownią Zrównoważonego Rozwoju oraz uczestnikami diagnozowaliśmy problemy związane z lokalnymi odcinkami Wisły i poszukiwaliśmy możliwych rozwiązań, które wdrożymy w ramach naszych działań. W ten sposób powstały nasze Wiślane Inicjatywy Lokalne. Podczas ostatnich warsztatów przedstawiliśmy poszczególne inicjatywy, pracowaliśmy nad ich harmonogramem i budżetem oraz planowaliśmy  skuteczną promocję. Część warsztatów przeprowadziliśmy bezpośrednio nad Wisłą. 

Odnaleźć Wisłę - spacery wiślane w gminie Obrowo

Jakie działanie zrealizujemy w naszej gminie?
W ramach naszej obrowskiej inicjatywy postanowiliśmy w nowoczesny sposób zaangażować mieszkańców i turystów odwiedzających tereny nadwiślańskie gminy Obrowo do aktywnego poznawania walorów tych miejsc i poszukiwania lokalnej wiślanej historii. W tym celu opracujemy nadwiślańską trasę turystyczną, której zwiedzanie będzie realizowane w formie gry terenowej - geocachingu. Uczestnikom zabawy udostępnimy współrzędne geograficzne ciekawych miejsc nad Wisłą i ukryjemy w nich markery w postaci kodów QR, które po zeskanowaniu przy pomocy smartona poprowadzą do materiałów informacyjnych na temat odnalezionych lokalizacji oraz umożliwią "zameldowanie się" w każdej z nich. Dla osób, które odnajdą wszystkie punkty trasy przygotujemy upominki. Tymczasem przed nami intensywne miesiące pracy - start projektu zaplanowaliśmy na jesień 2022 roku. Będziemy informować o postępach.

A może macie Państwo swoje ulubione miejsca nad Wisłą? Jeżeli chcecie wskazać nam szczególne Waszym zdaniem punkty, zapraszamy do przekazywania swoich uwag na adres wisla@obrowo.pl.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wróć

Przejdź do początku strony