Przejście do sekcji:

Treść strony - marzec

Wiosenny numer Kuriera Obrowa już w sieci

Świąteczny, wielkanocny numer gminnego kwartalnika Kurier Obrowa jest już dostępny w internecie. Wersja papierowa będzie gotowa przed świętami. O czym piszemy w najnowszym numerze? Oto przegląd głównych tematów:

  • Solidarni z Ukrainą
    Dzieci i dorośli. Indywidualnie bądź wspólnie: z sąsiadami, przyjaciółmi, radami sołeckimi i kołami gospodyń wiejskich. Wszystkie szkoły, przedszkola i ochotnicze straże pożarne z terenu naszej gminy. Przedsiębiorcy. Farmaceuci i medycy. Radni i urzędnicy. Wszyscy pomagamy Ukrainie.
  • Pałac w Zębowie wrócił do dawnej świetności
    Gmina zakończyła remont pałacu w Zębowie. Prace kosztowały łącznie 1 mln 844 tys. zł. Z funduszy UE gmina pozyskała 811 tys. złotych. Obiekt przeszedł kompleksową termomodernizację i dzięki temu znajdujące się w nim szkoła i przychodnia działają w komfortowych warunkach.
  • Rozmowy o szynobusie Toruń – Lubicz – Obrowo – Czernikowo
    Ta inwestycja: tak potężna, wysokonakładowa, ale i bardzo potrzebna mieszkańcom wschodnich gmina powiatu toruńskiego w minimalnym stopniu zależy niestety od samorządów gminnych.
  • Psychoterapeuta pomoże w uzależnieniach i przemocy
    Gmina prowadzi punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz dla osób doświadczających przemocy
  • Gminie Obrowo stale przybywa mieszkańców
    Co rok w naszej gminie przybywa około 450 – 500 mieszkańców. Obecnie w gminie zameldowane są 18 124 osoby, czyli o 468 osób więcej niż rok temu. Wśród nich jest 201 nowonarodzonych dzieci.
  • Porozmawiajmy o Wiśle
    Obrowo – gmina nad Wisłą – między innymi takim hasłem chcemy promować naszą piękną gminę. Wisła daje wiele możliwości: społecznych, gospodarczych, w zakresie turystyki, ekologii, ale żeby z nich skorzystać, należy mieć plan i odpowiednie dane.
  • Henryk Kamiński o muzycznej, rodzinnej tradycji
    Kapela Ludowa im. Kamińskich z Osieka nad Wisłą to kapela o tradycji rodzinnej. O jej powstaniu, o dawnym muzykowaniu na naszych ziemiach, opowiada Henryk Kamiński, akordeonista. - Dziadek Adam, ojciec Wacław muzykowali, wujek Józef grał na wielu instrumentach, brat Stanisław również. Miałem około 18 lat, jak zaczęliśmy pogrywać na przyjęciach po okolicznych wioskach – mówi pan Henryk.

Zapraszamy do czytania! Wszystkie numery Kuriera Obrowa znajdują się na naszej stronie w zakładce Kurier Obrowa
Poniżej najnowszy numer w wersji pdf

Kurier Obrowa 1 / 2022 (56)

Przejdź do początku strony