Przejście do sekcji:

Treść strony - czerwiec

Amelia Wierzba rozpoczyna wakacje z kolejnymi medalami

W dniach 17-18 czerwca br. nasza ubiegłoroczna laureatka Akademii Zdolnych ruszyła na ostatnie, przedwakacyjne zawody. Swój start na Mistrzostwach Polski Światowej Federacji Tańca Artystycznego (WADF - World Artistic Dance Federation) w Białych Błotach zakończyła jako wicemistrzyni Polski w kategorii Contemporary Ballet Solo Female Juniors 1 i II wicemistrzyni Polski w kategorii Jazz Dance Solo Female Juniors 1. Wraz ze swoją formacją turniejową zdobyli również tytuł wicemistrzów Polski w kategorii Contemporary Ballet.

Z okolic Bydgoszczy nasza zdolna tancerka wraca z brązowym i dwoma srebrnymi medalami. Teraz po trudach roku szkolnego i licznych zmaganiach treningowych pora na zasłużone wakacje. Nie oznacza to, że Amelia będzie miała przerwę od treningów. Trzeba pamiętać, że jej największy tegoroczny sukces, czyli zajęcie 5. miejsca na Krajowych Mistrzostwach IDO (International Dance Organization) w stylu Solo Modern daje jej miejsce na Mistrzostwach Europy.

Tegoroczny europejski czempionat odbędzie się w stolicy Macedonii - Skopje. Amelia otrzymała powołanie do kadry narodowej na to wydarzenie, co jest ogromnym wyróznieniem i zasługuje na wielkie gratulacje. Jak informuje nas jej tata, jest to spore wyzwanie pod wieloma względami, ale mają ogromną nadzieję, że uda się skorzystać z tego wyróżnienia.

Gratulujemy ogromnych sukcesów w ostatnich miesiącach oraz wyróżnienia, jakim jest powołanie do reprezentacji kraju. Dziękujemy za informowanie i życzymy odrobiny zasłużonego odpoczynku. Po tylu zmaganiach turniejowych i ogromie pracy na przygotowaniach do nich należy się odrobinkę zrelaksować.

  • Amelia 1 archiwum prywatne
  • Amelia 2 archiwum prywatne
  • Amelia 4 fot Dancegraphy by Tomasz Ginter
  • Amelia 5 fot Dancegraphy by Tomasz Ginter

Wróć

Przejdź do początku strony