Przejście do sekcji:

Treść strony - sierpien

4 września w Łążynie odbędą się nasze dożynki

Po trzech latach znów będziemy bawić się wspólnie na dożynkach. Mimo że do gminnego święta plonów jeszcze miesiąc, już zdradzamy pewne szczegóły imprezy, aby wiedzieli Państwo, że warto na niedzielę 4 września warto rezerwować sobie czas. 

W tym roku gminne dożynki odbędą się w Łążynie, na terenie szkoły podstawowej. Święto plonów tradycyjnie rozpoczniemy około południa korowodem i polową Mszą Świętą. Po niej będziemy mogli wziąć udział w niezliczonych atrakcjach. Swoje rewelacyjne wyroby zaprezentują koła gospodyń wiejskich terenu gminy, lokalni przedsiębiorcy i wystawcy. Przygotujemy osobną, dużą strefę zabaw dla dzieci z wieloma atrakcjami i pysznościami. Nie zabraknie jak zawsze licznych konkursów dla wszystkich.

Jak dożynki, to musi być i dobra muzyka. Na scenie wystąpią zatem nasi fantastyczni lokalni artyści, m. in. Kapela Ludowa im. Kamińskich, Kawęczynianki, Osiecka Grupa Teatralno – Wokalna i Chór Seniora Sami Swoi. Pod wieczór będziemy bawić się w rytm utworów legendarnego szwedzkiego zespołu Abba, którego piosenki przypomni grupa Abba Cover Show. Po nich zagra dla nas gwiazda wieczoru - zespół EratoX.

 – Wspólne śpiewanie i tańce są jak najbardziej wskazane - uśmiecha się wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. - Spotykamy się po to, aby podziękować rolnikom za ich pracę. Niech będzie to zatem podziękowanie serdeczne i pełne radości. Zapraszam w niedzielę 4 września do Łążyna na dożynki gminy Obrowo.

Abba Cover Show

 

Eratox

 

Zdjęcia zespołów Abba Cover Show (u góry) i Eratox pochodzą z profili fejsbukowych grup.

Wróć

Przejdź do początku strony