Przejście do sekcji:

Treść strony - sierpien

Brzozówka na górskim szlaku

Spływają do nas wakacyjne pozdrowienia. Wirtualną pocztówkę przysłały nam dzieci z Zespołu Szkół w Brzozówce, które wypoczywały na koloniach w Podgórzynie w Karkonoszach. Wyjazd zorganizowali im nauczyciele, a przejazd w obie strony zapewniła gmina Obrowo. Za relację i zdjęcia dziękujemy pani Marii Wiercioch ze szkoły w Brzozówce.

Pani Maria Wiercioch, szkolna nauczycielka historii i wychowania do życia w rodzinie, przesyłając nam pozdrowienia, napisała:

W dniach 15-22 lipca 2022 roku nauczyciele z Zespołu Szkół w Brzozówce zorganizowali dla uczniów kolonie letnie w Podgórzynie. Uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy we wrocławskim ZOO. W Karkonoszach zobaczyliśmy wodospady Kamieńczyka i Szklarki, wjechaliśmy wyciągiem na Szrenicę, a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach w Leśnej Hucie. Pod okiem instruktorki wygrawerowaliśmy szklanki z własnymi wzorami, tworząc w ten sposób niepowtarzalne pamiątki ze Szklarskiej Poręby.

W kolejnych dniach wędrowaliśmy po Górach Izerskich i Karkonoszach, zdobyliśmy: Wieczorny Zamek, Wysoką Skałę, Chojnik i Śnieżkę. Zobaczyliśmy Samotnię, Świątynie Wang w Karpaczu, podziemia Jeleniej Góry, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Muzeum Klocków oraz Konsol Gier Video. Poznaliśmy historię największej kopalni uranu w Kowarach.

Wspaniałą atrakcją dla dzieci był dzień rekreacji spędzony w Wild Jump - Parku Trampolin i w Termach Cieplickich.

Wieczory upływały nam na wspólnych zabawach. Kolonijny czas pozwolił nam na zawarcie nowych przyjaźnie, poznanie historii i walorów krajoznawczych Karkonoszy.

Wracając, odwiedziliśmy centrum wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu.

Serdecznie dziękujemy Gminie Obrowo za sfinansowanie przejazdu. Cieszymy się, że dzieci wróciły uśmiechnięte, zadowolone i pełne wrażeń. Czekamy już na przyszłoroczne kolnie i wspaniałe przygody…


Maria Wiercioch

 

 

Wróć

Przejdź do początku strony