Przejście do sekcji:

Treść strony - wrzesien

Zapraszamy do Silna na VII Wiślany Festyn Przyrodniczy

Wiślany Festyn Przyrodniczy stowarzyszenia Nasze Silno to już tradycja. Również w tym roku, w sobotę 17 września o godz. 14:00 nad brzegiem Wisły w Silnie przy ul. Widokowej odbędzie się jego kolejna VII edycja. Uczestnicy będą mogli odbyć rejs drewnianą łodzią flisacką oraz wziąć udział w spacerze przyrodniczym. Najmłodszych organizatorzy zapraszają do własnoręcznego wykonania Motanek – ludowych lalek dobrych życzeń, a wszystko to przy ognisku, konkursach, kanapkach i napojach w towarzystwie miłośników przyrody i Wisły.

Organizatorzy w tym roku oprócz oglądania przyrody nadwiślańskiej zaproszą uczestników do wspólnego poszukiwania wiślanej historii Silna i okolic. Podczas festynu będzie można zobaczyć historyczny strój szkutnika z Silna - Ernesta Stoyke, a także wyobrazić sobie drogę wodną w czasie istnienia komory celnej w Silnie.

Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Wisła - dzika rzeka". Do 15 września można przesyłać swoje zdjęcia konkursowe. Komisja nagrodzi najlepsze prace atrakcyjnymi upominkami. Regulamin oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie organizatora.

Stowarzyszenie w trakcie festynu zainicjuje prace nad swoją Wiślaną Inicjatywą Lokalną w projekcie Wisła Wciąga, w którym gmina Obrowo również bierze udział. Nasze Silno planuje stworzyć ścieżkę nadwiślańską od ujścia Tążyny do punktu widokowego w Silnie, w formie opisu i mapy. Jednym z efektów projektu Wisła wciąga ma być zawiązanie współpracy pomiędzy wiślanymi partnerami w naszym regionie, dlatego postanowiliśmy częściowo powiązać nasze projekty - opracowana trasa zostanie ujęta w gminnej inicjatywie wiślanej - zabawie w geocaching pn. "Odnaleźć Wisłę - spacery wiślane w gminie Obrowo". Nad naszymi Wiślanymi Inicjatywami Lokalnymi będziemy pracować na wspólnym stoisku projektowym.

Organizatorem festynu jest stowarzyszenie Nasze Silno w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Toruńskiego, przy Wsparciu Gminy Obrowo.

 

  • VII_Wiślany-Festyn-Przyrodniczy

Wróć

Przejdź do początku strony