Przejście do sekcji:

Treść strony - wrzesien

Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

W Obrowie, przy pętli autobusowej, gmina ustawiła zadaszoną wiatę rowerową. Mieści się pod nią dziesięć jednośladów. Kolejne wiaty planujemy posadowić wkrótce Łążynie II oraz w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy też możliwości montażu wiat w innych miejscowościach.

Wiata posłuży mieszkańcom dojeżdżającym na pętlę rowerem i przesiadającym się na autobus. W miastach tego typu funkcje pełnią parkingi samochodowe zwane park&ride (ang. zaparkuj i jedź), ulokowane na obrzeżach osiedli, blisko węzłów komunikacyjnych. Nasza wiata pełni więc funkcję miejsca typu park & ride. Dzięki zadaszeniu chroni rowery przez opadami.

Gmina planuje wkrótce zamontować podobne wiaty w Łążynie II i w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy możliwości posadowienia zadaszonych wiat również w innych miejscowościach, ale nie wszędzie są do tego odpowiednie warunki. Wiatę montujemy na betonowej posadzce o wymiarach co najmniej 3 na 6 m2. Nie przy każdym przystanku autobusowym jest w pasie drogowym tyle miejsca. Wówczas będziemy się starać zamontować zwykłe stojaki rowerowe, jeśli będzie taka możliwość techniczna. 

Pierwsza wiata rowerowa tego typu stanęła w Brzozówce na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Owocową.

  • wiata-rowerowa-Obrowo-01
  • wiata-rowerowa-Obrowo-02
  • wiata-rowerowa-Obrowo-03
  • wiata-rowerowa-Obrowo-04
Przejdź do początku strony