Przejście do sekcji:

Treść strony - listopad

I Regionalny Konkurs Pianistyczny w gminie Obrowo - zapraszamy młodych muzyków

Do 25 listopada czekamy na zgłoszenia młodych muzyków, chcących wziąć udział w regionalnym konkursie pianistycznym organizowanym w Osieku nad Wisłą. W jury konkursu zasiadają m. in. Paweł Wakarecy oraz prof. Marcin Gmys, redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.

Konkursy pianistyczne i keyboardowe organizowane były w naszej gminie od kilku lat. Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych muzyków, toteż w tym roku, po pandemicznej przerwie, gmina Obrowo i Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie zdecydowały o wznowieniu konkursu. Ponieważ szkoła muzyczna posiada od ponad dwóch lat wysokiej jakości fortepian Kawai, konkurs będzie miał nową formułę. Od tego roku konkurs odbywać się będzie w szkole muzycznej – w auli, a młodzi artyści będą grać na nowym fortepianie. Zwiększy się też zasięg konkursu – będzie on regionalny.

W jury I Regionalnego Konkursu Pianistycznego w gminie Obrowo zasiądą znakomici muzycy. Będą to prof. Marcin Gmys, muzykolog, publicysta muzyczny, redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin, dr Paweł Wakarecy, pianista i pedagog, finalista XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. oraz mgr Ewa Miś-Radziejewska, pianistka, kameralistka, pedagożka.

Celem konkursu jest poznanie dokonań szkół muzycznych, motywowanie uczniów do dalszego doskonalenia, wymiana doświadczeń między nauczycielami oraz popularyzacja twórczości Fryderyka Chopina. 

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe, a jego uczestnicy będą mieć za zadanie zagrać m. in. dwa kontrastujące utwory (to zadanie uczestników I kategorii wiekowej), utwór o charakterze wirtuozowskim i utwór kantylenowy (II kat. wiekowa) lub utwór o charakterze wirtuozowskim i utwór polskiego kompozytora polskiego (III kat. wiekowa). Mile widziany będzie repertuar chopinowski. Stopień trudności utworów nie powinien być niższy, niż określa to program nauczania dla danego roku kształcenia. Program trzeba będzie wykonać z pamięci.

Organizatorzy i sponsorzy zapewniają nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych w konkursie. Wszyscy wykonawcy otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Zgłoszenia uczestników wraz z załącznikami należy nadsyłać na załączonym formularzu do dnia 25 listopada 2022 roku na adres e-mail: kontakt@muzycznaosiek.pl Wpisowe wynosi 50,00 zł.

Szczegóły znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Konkurs w nowym wydaniu organizują wspólnie Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Osieku nad Wisłą, Urząd Gminy w Obrowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie.

Konkurs objęty jest patronatem Wójta Gminy Obrowo.

Wróć

Przejdź do początku strony