Przejście do sekcji:

Treść strony - listopad

Znamy laureatów 5. Gminnego konkursu recytatorskiego

24 uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w 5. Gminnym Konkursie Recytatorskim Kocham Cię, Polsko. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie dzieci wykazały się wyjątkowymi umiejętnościami.

Ostatnie dwie edycje gminnego konkursu recytatorskiego ze względu na pandemię koronawirusa odbywały się online. Tegoroczna, piąta edycja, sprawiła więc młodym adeptom sztuki recytatorskiej i ich opiekunom dużą radość. Profesjonalne jury w składzie: Edyta Lisowska z Baja Pomorskiego oraz Agnieszka Zakrzewska i Grzegorz Kaźmierski z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie dzieci były bowiem doskonale przygotowane do konkursu i znakomicie recytowały wiersze polskich poetów o tematyce patriotycznej.

Ostatecznie jury  przyznało następujące nagrody:

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce – Jan Olszewski (reprezentujący Osiecki Klub Kultury)
II miejsce – Tymon Mazurkiewicz (Osiecki Klub Kultury)
III miejsce – Igor Wałasz (SP Brzozówka)

Wyróżnienia I stopnia (podwójne wejściówki na dowolny spektakl ufundowane przez Teatr Lalek „Baj Pomorski”): 

Mateusz Miler (SP Brzozówka)
Franciszek Turalski (SP Osiek nad Wisłą)

Wyróżnienia:

Stanisław Świderek (ZS Dobrzejewice)
Iga Popielarska (SP Obrowo)
Amelia Hińcz (SP Osiek nad Wisłą)

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce – Maja Kopystecka (Osiecki Klub Kultury)
II miejsce – Bartosz Rybacki (SP Obrowo)
III miejsce – Wiktoria Majewska (SP Brzozówka)

Wyróżnienie I stopnia:

Mateusz Kostuj – (SP Brzozówka)

Dyplomy za udział:

Michalina Ryńska (SP Brzozówka)
Julia Kłosowska (ZS Dobrzejewice)
Iwo Reszkowski (ZS Dobrzejewice)
Milena Gumowska (ZS Dobrzejewice)
Amelia Banach (ZS Dobrzejewice)
Alicja Lewandowska (SP Obrowo)
Marta Madej (SP Obrowo)
Malwina Zych (SP Obrowo)
Zofia Sobań-Stańczewska (SP Osiek nad Wisłą)
Rozalia Nasierowska (SP Osiek nad Wisłą)
Hanna Grynagiel (SP Osiek nad Wisłą)
Nina Jabłońska (Osiecki Klub Kultury

Laureaci otrzymywali bony podarunkowe, a wyróżnieni – książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo toruński Baj Pomorski ufundował specjalne wyróżnienia – trzy podwójne wejściówki na dowolny spektakl w teatrze. Nauczyciele otrzymali piękne podziękowania. Transport do Osieckiego Klubu Kultury, gdzie odbywał się konkurs, zapewnił uczestnikom Urząd Gminy Obrowo.

- Konkurs recytatorski "Kocham Cię, Polsko" uczy patriotyzmu i szacunku do poezji. Jak dobrze wiedzieć, że w gminie Obrowo mamy tylu uczniów chcących brać w nim udział - mówi wójt gminy Andrzej Wieczyński. - Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom: Jankowi Olszewskiemu, Tymonowi Mazurkiewiczowi i Igorowi Wałaszowi w kategorii wiekowej klas 4 – 6 oraz Mai Kopysteckiej, Bartoszowi Rybackiemu i Wiktorii Majewskiej z klas 7 - 8. Dziękuję nauczycielkom i nauczycielom, którzy przygotowywali dzieci do konkursu za to, że dbają o rozwój umiejętności krasomówczych i aktorskich oraz że uczą wrażliwości na polską historię i piękno polskiego języka. Dziękuję również za pracę profesjonalnemu jury: pani Edycie Łukaszewicz-Lisowskiej, pani Agnieszce Zakrzewskiej i panu Grzegorzowi Każmierskiemu. Doceniam Państwa zaangażowanie. Zapraszam jak najczęściej do Obrowa.

Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego jak zawsze zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie.

Nasze jury:

Edyta Łukaszewicz-Lisowska - aktorka Teatru Lalek „Baj Pomorski”. Grała w teatrach: w Białymstoku, w Warszawie, w Teatrze TV. Zagrała również w wielu filmach, ostatnio w filmie krótkometrażowym „Taksiarz”. Osoba pełna ciepła i życzliwości. Mówi o sobie: „Teatr to dla mnie… pasja i sposób na życie, to mój drugi dom…”

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Prowadzi autorskie warsztaty dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Uwielbia działać dla zmiany poprzez łączenie pracy z ludźmi ze sztuką. Podąża za swoją wrażliwością.

Grzegorz Kaźmierski – muzyk, animator kultury, teatrolog i filmoznawca, montażysta i operator kamery. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Realizuje warsztaty filmowe oraz muzyczno-dźwiękowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Warto podkreślić, że jury pracowało nieodpłatnie.

  • konkurs-recytatorski-28-11-22-01
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-02
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-03
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-04
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-05
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-06
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-07
  • konkurs-recytatorski-28-11-22-08
Przejdź do początku strony