Przejście do sekcji:

Treść strony - grudzien

Na budowie szkoły rozpoczęto już prace na pierwszej kondygnacji budynku

Na budowie szkoły podstawowej i przedszkola w Brzozówce mimo chłodu prace nie ustają. Wykonawca zabetonował wieniec żelbetonowy i ułożył prefabrykowane płyty stropowe. Rozpoczęto też już prace na pierwszej kondygnacji budynku. Szalowane są słupy i murowane ścianki nośne. Kontynuowane jest murowanie ścianek działowych na parterze. Widoczne są już zarysy pomieszczeń nowej części szkoły.

Szkołę i przedszkole buduje firma Betpol Bis z Silna. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.

Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów. Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.

Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły.

Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.
Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.
Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.

Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zapojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest kwotą 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Pozostała część środków (7 mln 200 tys. zł) pochodzi z budżetu gminy Obrowo.

 

 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-01
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-02
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-03
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-04
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-05
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-06
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-07
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-08
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-09
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-10
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-11
 • budowa-szkoly-w-Brzozowce-11-2022-12
Przejdź do początku strony