Przejście do sekcji:

Treść strony - grudzien

Bohaterska postawa trzech naszych strażaków ochotników

Druhowie Miłosz Kurek i Radosław Chełczyński z OSP KSRG Kawęczyn oraz Patryk Jobczyński z OSP Zawały udzielali pierwszej pomocy siedmiu osobom poszkodowanym w wypadku w Suchatówce. Do zderzenia doszło w sobotę 10 grudnia. Wśród poszkodowanych były osoby dorosłe, w tym cztery ciężko ranne.

W sobotę 10 grudnia grupa mieszkańców naszej gminy jechała na wycieczkę. Gdy znajdowali się w Suchatówce, byli świadkami wypadku drogowego. Zderzyły się trzy samochody, a siedem osób zostało rannych. 

Trzech naszych druhów – ratowników: Miłosz Kurek i Radosław Chełczyński z OSP KSRG Kawęczyn oraz Patryk Jobczyński z OSP Zawały natychmiast zaczęło udzielać pomocy poszkodowanym.  Druhowie opiekowali się rannymi aż do przybycia służb medycznych.

Oto jak wypadek relacjonuje druh Chełczyński:

Strażakiem się jest, a nie bywa. Dzisiejszego popołudnia to powiedzenie nabrało dla nas większego znaczenia niż zwykle.

Wypadek wydarzył się około 2 minut przed naszym przybyciem. W 3 osoby: Miłosz, Patryk i ja pobiegliśmy na miejsce. Po szybkim rozpoznaniu okazało się, że jest 7 osób poszkodowanych, z czego 4 krwawią. Sprawdziłem, kto ma najcięższe obrażenia, a Miłosz w tym czasie pobiegł do poszkodowanego, który był w samochodzie z rozległym urazem głowy. Wezwał do pomocy dh Patryka, aby stabilizował głowę. Ja przejąłem panią z mocno pokaleczonym nadgarstkiem oraz bólem w boku. Po przybyciu pierwszej karetki ratownicy zajęli się resztą osób, ponieważ sytuacja była prawie opanowana.

Trzeba przyznać, że akcja przebiegała bardzo szybko i sprawnie, pierwsze służby pojawiły się na miejscu ok. 9 minut od zgłoszenia.

- Panowie, prosimy o przyjęcie wyrazów szacunku i uznania. Panów postawa zasługuje na najwyższy podziw. Dla nas jesteście bohaterami – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Skalę wypadku obrazują zdjęcia, pochodzące z profilu fb OSP KSRG Kawęczyn.

  • Nasi-druhowie-ratuja-rannych-2022-12-17-01
  • Nasi-druhowie-ratuja-rannych-2022-12-17-02
  • Nasi-druhowie-ratuja-rannych-2022-12-17-03
  • Nasi-druhowie-ratuja-rannych-2022-12-17-04
  • Nasi-druhowie-ratuja-rannych-2022-12-17-05
Przejdź do początku strony