Przejście do sekcji:

Treść strony - styczeń

Inwestycje światłowodowe - trwa cyfryzacja gminy Obrowo

Na terenie gminy Obrowo powstaje nowoczesna sieć światłowodowa. Za inwestycję odpowiada NEXERA Sp. z o. o. Światłowód NEXERY jest już doprowadzony do blisko 550 gospodarstw domowych w miejscowościach: Brzozówka, Dobrzejewice, Głogowo, Kawęczyn, Zawały, Zębowo. Na przyłączenie w najbliższych miesiącach czekają nowe adresy w kolejnych miejscach na terenie gminy.

Jesteś w zasięgu? Możesz zamówić usługę!

Zachęcamy mieszkańców zainteresowanych zakupem szybkiego dostępu do internetu  i innych  usług świadczonych na sieci światłowodowej (np. telewizja cyfrowa, usługi telekomunikacyjne) do zapoznania się z ofertą na stronie www.nexera.pl. Każdy może samodzielnie sprawdzić czy jego gospodarstwo znajdują się w zasięgu sieci światłowodowej na interaktywnej mapie pod adresem https://bit.ly/mapazasiegow. Dostępna jest również szczegółowa lista adresów, dla których już teraz możliwe jest zamówienie usługi. Zestawienie można znaleźć pod adresem: https://bit.ly/GminaObrowo. Najwygodniej skorzystać z opcji „wyszukaj”, aby szybciej odnaleźć swój adres.

Kolejny krok to wybór operatora i pakietu usług.

NEXERA jest operatorem hurtowym, to znaczy, że buduje i zarządza siecią światłowodów na wybranym do inwestycji obszarze. Mieszkańcy mogą zamówić usługi dla swojego gospodarstwa poprzez operatorów detalicznych, którzy współpracują z operatorem hurtowym. NEXERA zaprasza do kontaktu z wybranymi operatorami, do których należą ogólnopolscy dostawcy m. in. Orange, T-mobile, UPC, Plus, Play, Netia. Możliwe jest również wybranie oferty lokalnych operatorów, np. MAXLAN, Install Project, czy RFC i dołączenia do coraz większej grupy użytkowników korzystających z szybkiego internetu światłowodowego.

To nie koniec inwestycji w infrastrukturę światłowodową w gminie Obrowo

Sieć NEXERA w gminie Obrowo cały czas się powiększa. „Jesteśmy perspektywicznym rynkiem dla usług cyfrowych, m. in. dzięki stałemu wzrostowi liczby gospodarstw. Gmina aktywnie współpracuje z operatorem poprzez działania informacyjne, w tym pomoc mieszkańcom w zgłoszeniu zainteresowania przyłączeniem do światłowodu. Nie bez znaczenia jest sprawna obsługa procesu inwestycyjnego po stronie urzędu.” – mówił wójt Andrzej Wieczyński podczas jednego ze spotkań roboczych z przedstawicielami operatora.

Informacje o światłowodzie na terenie gminy Obrowo można uzyskać pod numerem telefonu 56 678 60 22 wew. 159 lub pisząc na adres swiatlowod@obrowo.pl.

  • nexera_obrowo

Wróć

Przejdź do początku strony