Przejście do sekcji:

Treść strony - luty

Godna postawa druha Miłosza Kurka

Druh Miłosz Kurek z OSP KSRG Kawęczyn samodzielnie udzielał pierwszej pomocy po wypadku na autostradzie A1. Jadąca z nim pani Paulina wzywała służby ratunkowe, a on pomagał poszkodowanym.

Druh Miłosz Kurek był świadkiem poważnej kolizji samochodowej na autostradzie A1. Wypadek zdarzył się niemal na jego oczach. Druh bez zwłoki ruszył udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Jadąca z nim pani Paulina wzywała tymczasem służby ratownicze. Druh Kurek umiejętnie i profesjonalnie zaopiekował się ranną osobą i czuwał nad jej stanem do przyjazdu służb medycznych. 

- Ta akcja pokazuje jak ważne są szkolenia z pierwszej pomocy oraz umiejętność zachowania się na miejscu wypadku. Druhu Miłoszu, gmina Obrowo jest druha bardzo dumna. Pamiętamy, że w grudniu ubiegłego roku ratował Pan razem z druhem Radosławem Chełczyńskim i Tomaszem Jobczyńskim rannych w wypadku na Suchatówce. Mimo że nie jest to sytuacja do odpowiednia do żartów, można powiedzieć, że rzeczywistość dba, aby był Pan w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Ratuje Pan życie. To godne podziwu – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Oto relacja druha Miłosza Kurka:

W piątek 10 lutego o godzinie 20:13, gdy zjeżdżaliśmy z trasy S8 w okolicach Łodzi na autostradę A1 w kierunku Gdańska, po około 1 km najechaliśmy na wypadek, który wydarzył się prawie na naszych oczach.

W wypadku brały udział 4 pojazdy - 3 osobowe i 1 dostawczy. W każdym pojeździe był tylko kierowca.

Po szybkim rozeznaniu okazało się, że poszkodowana jest tylko jedna osoba, która uskarżała się na ból klatki piersiowej, miała rozcięty łuk brwiowy i nie pamiętała zdarzenia. Przeprowadziłem z nią wywiad i badanie urazowe.

Droga była zablokowana. Na miejscu po około 10 minutach pojawiły się służby.

Zdjęcie przy informacji pochodzi z profilu FB OSP KSRG Kawęczyn.

 

Przejdź do początku strony