Przejście do sekcji:

Treść strony - grudzień

Sprawdzamy, co dzieje się w budynku po dworcu PKP

Remont budynku dawnego dworca PKP, w pierwszym kwartale 2023 roku, dobiegł końca. Zgodnie z założeniem – obiekt służy obecnie celom społecznym.

Grupa wsparcia dla rodziców

Niedawno odbyło się spotkanie grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci w spektrum autyzmu, które wykazują specyficzne trudności rozwojowe. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które potrzebują wsparcia nie tylko dla dziecka, ale również dla siebie. Uczestnicy dzielili się wiedzą i byli dla siebie wsparciem. Była to interesująca inicjatywa, ponieważ rodzice i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami, jak nikt inny, rozumieją potrzeby innych rodziców.

LOKOMOTYWA-cje

Obecnie, w każdy wtorek między godziną 14:00 a 17:00, odbywają się spotkania w ramach akcji „LOKOMOTYWA-cje”. Mieszkańcy z niepełnosprawnościami w trakcie spotkań mogą uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań oraz podzielić się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami. W zebraniach uczestniczyć mogą również osoby z otoczenia osób niepełnosprawnych, rodzice, opiekunowie czy asystenci osobiści. 

Nieodpłatne wsparcie 

GOPS w Obrowie organizuje nieodpłatne wsparcie psychologiczne, pedagogiczne oraz wsparcie terapeuty uzależnień. W celu umówienia się na spotkanie należy telefonicznie skontaktować się z wybranym specjalistą. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.gopsobrowo.pl, zakładka Terapeuci GOPS. 

Ponadto budynek służy również podróżującym. W budynku znajdują się pomieszczenia, z których mogą korzystać pasażerowie (poczekalnia oraz toaleta). Budynek dla podróżujących jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:15 do 21:00.

  • Budynek PKP w Obrowie
  • Budynek PKP w Obrowie

Wróć

Przejdź do początku strony