Przejście do sekcji:

Treść strony - grudzień

Podpisaliśmy umowę na budowę chodnika

Chodnik będzie usytuowany przy drodze gminnej pomiędzy Dobrzejewicami a Zawałami. Zadanie będzie częściowo pokryte ze środków, jakie otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, właśnie na to przedsięwzięcie.

12 grudnia 2023 roku wójt Andrzej Wieczyński podpisał umowę z firmą ROADBUD GP Sp. z o.o., wyłonioną w trakcie postępowania przetargowego. Przedmiotem umowy jest przebudowa drogi gminnej pomiędzy Dobrzejewicami a Zawałami, a zakres przebudowy obejmuje budowę chodnika na tym odcinku. 

- Złożony przez nas wniosek o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę chodnika i jego realizacja uzupełni brakujący fragment infrastruktury drogowej. Poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu była ważna, a o to już od dawna zabiegali nasi mieszkańcy – powiedział wójt Andrzej Wieczyński. 

Chodnik z kostki brukowej i będzie miał 610 metrów długości i 2 metry szerokości. Będzie usytułowany po lewej stronie drogi w pasie drogowym w kierunku Zawał. Ponadto na odcinku około 300 metrów konieczne będzie umocnienie skarpy murkiem oporowym. Zakres prac obejmuje również wykonanie wjazdów do zabudowań mieszkalnych.

Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma 6 miesięcy na wykonanie przedmiotu umowy, a więc do połowy czerwca 2024 roku. 

  • Podpisanie umowy na budowę chodnika Dobrzejewice - Zawały
  • Mapka z lokalizacją chodnika

Wróć

Przejdź do początku strony