Przejście do sekcji:

Treść strony - maj

Prace budowlane zakończone

Ostatnio odbyło się spotkanie z wykonawcą, który zakończył prace budowlane przy rozbudowie szkoły podstawowej i budowie przedszkola w Brzozówce. Wraz z nowym rokiem szkolnym do ławek zasiądą tam uczniowie.  

To oficjalne. Rozbudowywana szkoła w Brzozówce jest gotowa. Prace budowlane zostały zakończone, a w nowej części szkoły zajęcia rozpoczną się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Do nowego budynku zostanie przeniesione również przedszkole, które zajmie parter nowego skrzydła.  

Budowa trwała 2 lata, a nowy budynek ma niespełna 2 500 m kw. Nowa szkoła posiada dwie kondygnacje. Na pierwszej z nich znajduje się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatnie, pomieszczenie na wózki i gabinet pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków posiada własny sanitariat.

Na parterze znajduje się również nowoczesna stołówka, której szkoła w Brzozówce dotychczas nie miała.

Na piętrze ulokowana jest nowa część szkoły podstawowej. Znajduje się w niej 10 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Na piętrze znajdziemy również aulę oraz salę rekreacyjną, a także łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Do szkoły wpada dużo światła dziennego dzięki zamontowanym świetlikom dachowym, które dostarczają wymaganą ilość światła do pomieszczeń.

Przed budynkiem znajdziemy pochylnię zewnętrzną dla osób z niepełnosprawnościami. Dla nich również przystosowano po jednym WC na każdej kondygnacji. Na jednej z klatek schodowych znajduje się platforma schodowa. 

- Bardzo się cieszę, że rozbudowa szkoły w Brzozówce dobiegła końca. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni, gdyż teraz budowane jest boisko i plac zabaw przy Zespole Szkół w Osieku nad Wisłą, a dla Szkoły Podstawowej w Łążynie projektowana jest nowa sala gimnastyczna. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje - mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Wkrótce zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wyposażenie szkoły – sal lekcyjnych, szatni czy kuchni, tak aby w wakacje można było przygotować budynek na przyjęcie uczniów.

- Już teraz złożyliśmy wniosek do wojewody o dofinansowanie w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” na wyposażanie kuchni i jadalni, żeby od września uczniowie mogli otrzymywać ciepłe, domowe posiłki – dodaje wójt. – Wyposażenie tak dużego obiektu jest kosztowne, więc staramy się o każde możliwe środki zewnętrzne. Czekamy na ogłoszenie wyników – podkreśla. 

Koszt budowy obiektu to około 13 000 000,00 złotych, gdzie 5 mln otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład, a reszta środków to wkład własny gminy. 

  • Spotkanie  w  Szkołe Podstawowej w Brzozówce
Przejdź do początku strony